Skocz do zawartości

Dofinansowanie z PUP, a wniosek do CEIDG


henrywhd

Rekomendowane odpowiedzi


może prowadzić ewidencję przebiegu pojazdu. Jeszcze na paliwie zarobi i nie jest do tego potrzebna ani kratka, ani droższe ubezpieczenie.

ciężko nazwać to "zarobkiem".
Od tego co Ty mówisz nie odliczy sobie VAT-u, a dochodowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra, większych głupot dawno nie czytałem. Idź lepiej człowieku do dobrego księgowego (najlepiej z polecenia) bo będziesz w zimie w sandałach chodził. Taka moja rada.


Ryczałt opłaca się jeśli masz masz mało udokumentowanych wydatków a spory dochód

No większej bzdury to już dawno nie widziałem. Ryczałt na działalność marketingową/reklamową? Chcesz chłopa w maliny wpuścić?


żeby vat z auta (paliwa) odliczyć musisz mieć auto na siebie to raz, dwa auto z kratką, trzy takie auto ma droższe ubezpieczenie

:hahaha: W SEO też jesteś takim expertem jak w księgowości? Żadnego Vatu od paliwa nie odliczysz w jego wypadku. Kwota brutto będzie kwotą netto, tylko podatek odliczy.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie lepiej zasady ogólne, chyba że spodziewasz się dużych przychodów i nie masz prawie kosztów. W zasadach ogólnych masz też prawo do kwoty wolnej i do odliczeń od podatku. Np. możesz wprowadzić samochod do firmy i go amortyzować, na starcie masz koszty:)

Co do vatu to jeżeli klienci będą mogli sobie ten vat odliczyć to warto być vatowcem. Jeżeli klientami będą firmy bez vatu, organizacje nie prowadzące działalności to lepiej zrezygnować z vatu. Będziesz go musiał naliczać klientom, będą marudzić, że drożej płacą, a Ty i tak będziesz to musiał w większości wpłacić do urzędu.

Abrigo.com.pl - Biuro rachunkowe dla branży SEO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19% wybierasz jak spodziewasz się, że Twoje dochody będą spore, ponad 82 (plus minus) w stosunku rocznym. Jednak jeśli masz żonę to lepiej 18%, wtedy nawet przy dużych dochodach możesz rozliczyć się wraz z nią i uniknąć płacenia 32% podatku po przeskoczeniu progu;) Plus jest taki, że jeśli macie dziecko to odzyskasz ponad 1000zł podatku, a przy linowce (19%) takiej opcji już nie będziesz miał. VAT jest fajną sprawą o ile umiesz sobie radzić w życiu;) Niestety bez szczegółów;)

Zapraszam także na mojego bloga Jacek Jagusiak. Oferuje także usługę odwirusowania stron www jak i serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryczałt opłaca się jeśli masz masz mało udokumentowanych wydatków a spory dochód

No większej bzdury to już dawno nie widziałem. Ryczałt na działalność marketingową/reklamową? Chcesz chłopa w maliny wpuścić?

Jakoś nie widzę by autor wskazał jaki rodzaj DG zamierza prowadzić (hosting i domeny opłaca każdy, kto prowadzi DG i ma jakąś strony).

Idź lepiej człowieku do dobrego księgowego

Zasadniczo zgadzam się jednak:

Jednak z drugiej strony czy nikt się nie przyczepi że na życie zostaje mi 500 zł?

Przy takich dochodach trudno mówić o księgowym, że o dobrym nie wspomnę. Jeszcze jeśli chodzi o księgowych- przez księgową z polecenia bylem jednego roku w plecy około 22 k właśnie przez niewłaściwe doradztwo. Nie można ufać "ślepo" i wszystko dwa razy trzeba przemyśleć.

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Żadnego Vatu od paliwa nie odliczysz w jego wypadku. Kwota brutto będzie kwotą netto, tylko podatek odliczy.

a co za problem na dojazdy do klientów, po zakup nawet papieru do drukarki czy tuszu :)

Jeśli ma VAT1 (nie do końca wiem jak jest przy VAT-2, VAT-3) na aucie to odliczy wszystko i w tym wypadku to Ty mało wiesz na ten temat ...

Co do tego:


W SEO też jesteś takim expertem jak w księgowości?

większym od Ciebie już się nie da ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
żeby vat z auta (paliwa) odliczyć musisz mieć auto na siebie to raz, dwa auto z kratką, trzy takie auto ma droższe ubezpieczenie

nieprawda, na samochód z kratka nigdy nie uzyskasz VAT1 w dowód rejestracyjny ( a tylko taka pieczątka + specjalistyczne badanie to jest podstawa do odliczania VAT z paliwa) przydatność samochodu do tej grupy ocenia stacja diagnostyczna a w tym roku kryteria jeszcze bardzie obostrzono, za takie badanie tzreba dodatkowo zapłacić. Ubezpieczenie wcale nie jest drożej na samochód z VAT 1, ja za busa z VAT1 płace rocznie mniej więcej tyle samo co za osobówkę, nie wiem skąd Ty takie informacje bierzesz, ale to nieprawda.

Ryczałt opłaca się jeśli masz masz mało udokumentowanych wydatków a spory dochód

reklama i ryczałtowy sposób rozliczania się z fiskusem? Niema takiej opcji w polskim prawie podatkowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do doradcy podatkowego lub od razu do księgowej, z którą będziesz współpracował. Bo inaczej otrzymasz tyle różnych odpowiedzi, ile osób się wypowiada. To są sprawy, na których lepiej zasięgnąć opinii osoby, która w tym siedzi na co dzień.

Blog o optymalizacji i projektowaniu stron internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja na początku swojej przygody wybrałem zasady ogólne (19%) oraz niebycie vatowce.

Dzisiaj mam kilka zleceń od firm, które są vatowcami i pytają o fakturę z vat. Są one jakimiś 50% moich dochodów w wymiarze miesięcznym. Czy warto sie zarejestrować jako vatowiec w us?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bycie nievatowcem sprawdza się tylko przy produktach/usługach oferowanych dla klientów indywidualnych, którzy płacą ostatecznie niższą kwotę na rachunku. Z kolei faktura VAT to standard w rozliczeniach firma - firma.

paq studio YouTube

Masz Ducati? Patrz sklep Do Dukata | Agencja SEO Paq Studio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności