Skocz do zawartości

Nieczytelne grafiki z tokenami.


Mion

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się od dawien dawna zastanawiam dlaczego autorzy grafik-tokenów stosują tak nieczytelne rozwiązania. Pamiętam, że jako pierwsze z mi znanych, a mało czytelnych tokeno-grafik stosowała altavista i nie raz dodając stronę błędnie odczytałem kod grafiki. Obecnie jako przykład mogę podać szare tokeno-grafiki stosowane w skryptach od katalogów.... I tak się zastanawiam co mają na celu tak nieczytelne rozwiązania? Zniechęcenie usera ... nic mi do głowy nie przychodzi :hahaha:

Może ktoś z Was ma jakąś koncepcję dlaczego?

Pozdrawiam ALL

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po to się to zamazuje, bo i coraz smartniejsze

softy robią do odczytywania obrazków.

Nie sądzę, zwłaszcza, że wspomniany przeze mnie przykład pierwszy raz widziałem jak jeszcze onet był wyszukiwarkowo powiązany z altavista, czyli daaaawnooo temu.... Choć głowy na pieniek nie kładę, że ma rację :)

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Mion a zwłaczsza jeśli chodzi o tokeny z qlweba.

Po pierwsze można przy nich oślepnąć.

Po drugie litery czesto wychodzą poza obrazek - tutaj brawo dla twórcy skryptu za 100% zabezpieczenie przeciw robotom, albo raczej przeciw hińczykom :)

A po trzecie to mam wrażenie ze ten skrypt ma błęda, bo za często sie mylę - chyba że już zupełnie przy tych tokenach oślepłem?

I morał z tego taki, że to mnie coraz bardziej mobilizuje do zrobienia robota ;)

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tokenów proponowałbym danie obrazka z jakimś geometrycznym kształtem np. obrazek kwadratu i wpisujemy kwadrat :> Ew. flagi państw czy nazwy zwierząt

Albo polityków. Dla przykładu:

Obraz z Lepperem - hasło kretyn :)

If I could have my wasted days back

Would I use them to get back on track?

Stop to warm and karma’s burning

Or look ahead , but keep on turning?

--------------------

iconm.gif - Metallica

Odwiedź Tattoo Studio i zrób sobie profesjonalny tattoo

Potrzebujesz więźbę dachową lub inne drzewo - tartak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tokenów proponowałbym danie obrazka z jakimś geometrycznym kształtem np. obrazek kwadratu i wpisujemy kwadrat :> Ew. flagi państw czy nazwy zwierząt

Jak ktoś już coś takiego zrobi to niech dołoży ststy tzn. niech podzieli obrazki na kategorie: Ksztalty, zwierzęta, flagi i niech skrypt sprawdza ile błędów popełniaja userzy.

W ten sposób zbadamy IQ naszych pozycjonerów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że zawsze muszę się pomylić kilka razy, a czasem to wydaje mi się że było dobrze wpisane a tu..lipa. Ale jakby by były obrazki z zagadką na IQ to by się okazało, że połowa nie zna języków obych,a reszta myli koło z kwadratem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności