Skocz do zawartości

Penguin update w nadchodzacym tygodniu?


agtile

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 461
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

na takie frazy dokonywałem wpisów w katalogach

jak napiszesz w jakich, będzie łatwiej ocenić

jeśli te katalogi "łykały" takie frazy razem z Twoją kasą, to na pewno są częścią "sukcesu"

M

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Epoka wbijania stron katalogami na anchory 100% EM bez odmiany się niestety skończyła

Napisany Dzisiaj, 00:57

Info jak zwykle 100 lat za murzynami. Ta epoka skończyła się już grubo ponad rok temu.

A pamiętam jak katami można było każdą frazę zrobić to też była nagonka, że nie działają (lobby, które samo z nich korzystało chciało leszczy odstraszać). Tak to już w tej branży niestety jest, bez własnych testów, zdając się jedynie na to co ktoś łaskawie napisze tu czy tam będziecie błądzić jak dzieci we mgle. Z resztą cały ten temat też taki właśnie jest, z jednej strony po to żeby dezinformować, z drugiej żeby wybadać właśnie takie zachowania czy ktoś jeszcze kataloguje, czym blastuje i jak dużo żali wylewa.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, najprawdopodobniej to przez wpisy w katalogach, które były mało dywersyfikowane pod względem opisu i anchora.

Ok no to teraz pozostaje mi zrobić z tym porządek i trochę tych wpisów pokasować/edytować. Czy na reakcję google trzeba będzie czekać do następnego dużego udate'a czy raczej na bieżąco to powinno mieć wpływ na wyniki G ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli usuniesz link z katalogu to być może, ale tylko może filtr algorytmiczny na te słowa kluczowe z anchorów się zmniejszy/zniknie. G natomiast i tak zapamięta na bardzo długo że były z tych katalogów linki.

Za to po usunięciu generalnie ocena strony jeżeli chodzi o linkowanie osłabnie bo będziesz miał mniej linków.

Ja bym wywalił linki z najgorszych katalogów (niski site: lub brak w ogóle), a zostawił w tych trochę lepszych. Gdzie leży granica to już musisz sam ocenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam wrażenie, że wypływa do góry coraz więcej g...a, które wypływać nie powinno. Zresztą znamienne, że co z kimś gadam (nie związanym absolutnie z seo) to w ostatnich dniach narzeka, że od jakiś 2-3 tygodni tego g...a lawinowo przybyło pytając co się dzieje z tą wyszukiwarką.

Lubię wtedy pokazać ten wykresik: https://finance.yahoo.com/echarts?s=GOOG+Interactive#{%22range%22%3A%221mo%22%2C%22scale%22%3A%22linear%22}

i wszystko jasne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, że od jakiś 2-3 tygodni tego g...a lawinowo przybyło pytając co się dzieje z tą wyszukiwarką.

Zawsze po większej aktualizacji algo goowno wypływa na wierzch. Później to zbierają.

Ale faktem jest, że domeny szybciej wchodzą i się indeksują. Np. dla nowych domen .com jest chyba jakiś bonus.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u was również trwa zamrożenie? U mnie po update frazy spadły o kilka pozycji i od tego momemtu ani drgną (ani w górę, ani w dół) mimo linkowania. Jedynie domena zafiltrowana od ponad roku skacze jak głupia.

Programista Prestashop/Wordpress -> www.skyseo.pl oraz kosiarki spalinowe łódź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh , rób strony jak by nie było wyszukiwarki , skoro prowadzą urle do domeny zapewne są tematyczne , skoro są tematyczne to po co ma być wysoko w wynikach ? :D

A skoro są tematycznie umieszczone i prowadzą w <a hrefie to z pewnością dotyczą tematu :) więc user i tak doprowadzony zostanie na docelowe miejsce więc po co komu google ?;D

Podaruj 1% Oli Borwik

Wspieraj charytatywnie na SEO forum PIO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to linkowanie je zamraża. Takie ciągłe polewanie ciekłym azotem.

Może masz racje - zobaczymy. Myślałem może o jakimś filtrze ale raczej powinny frazy wylecieć a tutaj ~7 oczek w dół i cisza. Mam tak dla 15 fraz różnych domen.

Programista Prestashop/Wordpress -> www.skyseo.pl oraz kosiarki spalinowe łódź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności