Skocz do zawartości

Penguin update w nadchodzacym tygodniu?


agtile

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 461
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Up,

Obecne kary są za przeszłą działalnośc. Nie ma tak, że zrobisz stronę i złapiesz się na obecną aktualizację. ;) Musisz czekać na kolejną lub większe przetestowanie w międzyczasie. :)

Ps.

Gdzieś @Intru pisał jaki jest prawdopodobny schemat działania aktualizacji. Jest to zbieżne także z moimi obserwacjami.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

A z moich obserwacji wynika coś zupełnie innego - 18.10.14 było odświeżenie pingwina - dlatego powroty stron, które oberwały rok temu - kto mógł to się wyciągnał, a to co się teraz mieli to coś nowego. I to może dotyczyć nowych linków.

Albo to wersja "live" o której tu parę osób pisało, albo dopiero nowa 3.0 wersja pingwina.

Dodatkowo zauważyłem na podstawie serpów zmiany w piątek 24.10 - co potwierdziło parę osób, u mnie mocno w dół.

Nikt nie wie, bo marketingowo mydlą oczy - pojawiają się i znikają wpisy ludzi związanych z google na twitterze i G+. Jak zawsze.

Ja osobiście jeszcze bym się wstrzymał z jakimikolwiek działaniami i podsumowaniem ostatniej aktualizacji.

Pewnie najbliższy weekend pokaże.

P.S. Działam na setkach domen (bliżej tysiąca). Calościowo straciłem około 50% ruchu.

Czas na testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jeszcze bym się wstrzymał z jakimikolwiek działaniami i podsumowaniem ostatniej aktualizacji.

Ja osobiście czekam na większe aktualizacje algorytmu. W tym okresie właśnie zwiększam działania, które pozostają prawie bez żadnych szkód.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że nie oberwałem. Oberwałem, ale wiem dlaczego. To jest w ramach testowania algorytmu. "Kalkulowane" ryzyko.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google lubi siac chaos i zaniepokojenie. Generalnie wmowienie nam, ze cos ciagle mieli i nie wolno nic robić to dla nich odpoczynek i oszczednosci zasobow.

Generalnie updejtow bylo wiele i nigdy nie zdazylo mi sie by jakas strona wrocila. Niektorszy tak mieli, ale to sporadyczne przypadki.

Nie liczylbym na cudowne ocalenie, a bral sie za robote od nowa i tyle.

O_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z moich obserwacji wynika coś zupełnie innego - 18.10.14 było odświeżenie pingwina

Toż cały czas wam to mówiłem.

Pisałem też, że po refreshu będą następnie stopniowo wdrażać update. Polega to na tym, że wrzucają część algo będący odpowiedzią na jeden określony schemat działań pozycjonerów i patrzą jaki to ma efekt na SERPy. Nie widzicie, że miesza co 2-3 dni a pomiędzy tymi okresami jest bezruch? To czas na analizę w Guglu czy update jest skuteczny w "odsiewaniu ziarna od plew"', czyli czy skutecznie eliminuje mocny spam, a zostawia strony białe lub nie nadużywające technik spamerskich.

W lato próbowali puścić wszystko jak leci (może ktoś to zauważył). Trwało to ze 12 godzin, ale się wycofali, własnie najprawdopodobniej z powodu niewystarczającej skuteczności oddzielenia spamu od reszty.

A co do tego czy update jest/będzie "online" to moja teoria jest następująca:

1) Jeśli do "czarnego piątku" się uspokoi - Penguin dalej jest tylko okresowo zapuszczany;

2) Jeżeli po "czarnym piątku" dalej będzie mieszać - penguin działa online

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


W lato próbowali puścić wszystko jak leci (może ktoś to zauważył). Trwało to ze 12 godzin, ale się wycofali

Uważaj bo za te teorie nobla dostaniesz :D

Co dostało nie wróci, sporadycznie może coś wrócić, gdy spadki nie były spowodowane updatem tylko przypadkowo innym czynnikiem. Ewentualnie jesli już to poleci więcej i tyle.

O_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Damian, gdyby zapingwiniona strona w lipcu na paręnaście godzin wróciła Ci z niebytu, a kilka fraz z exact searches >20.000 wylądowało nawet w top10, to co być pomyślał?

Polecam mniej polegać na oficjalnych informacjach o updatach z moz.com czy od Barryego, a bardziej obserwować swoje strony i czytać co ludzie piszą. Warto chociażby DOKŁADNIE przestudiować ten wątek:

https://www.webmasterworld.com/google/4684131.htm

BTW: Wspomniana strona doznała ponownej rezurekcji 18 października. Przypadek?

A Nobla nie chcę. Wolałbym kod algo Google. Starczyłoby mi na parę Nobli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian? Bo nie wiem do kogo piszesz :)

Jeśli do mnie to powiem tyle, że wiele razy miałem, że strona nagle wskakiwała w topu i pozniej jej nie bylo. Rozne DC,jakies bled, itd. Po czym rano już wszystko było ok. A to, ze zobaczyles to akurat w tych momentach to czysty przypadek - wg mnie.

PS. Na PiO ludzie nie śpią. Jeśli takie coś byłoby wrzucane to na wiele fraz, a nie tylko na te Twoje. A jesli ludzie na PiO nie śpią, to powstałby tu wątek na 15 stron o możliwym upie.

O_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przychylny temu co pisze backpaker.

Obserwując swoje frazy mam wrażenie, że raz są, raz znikają z topów. Ruch ze wszystkich stron jeszcze nigdy nie był tak niereguralny.

Zupełnie jakby długi ogon znikał na parę godzin a po paru znów zmasowane z niego wejścia.

Czas na testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności