Skocz do zawartości

Penguin update w nadchodzacym tygodniu?


agtile

Rekomendowane odpowiedzi

Wg. mnie aktualna zmiana algorytmu rozszerzyła kryteria oceniania stron jako niepewne.

Z jednej strony mniej stron będzie od razu mocno uwalonych - bo przejdą do tej strefy, a z drugiej mniej stron będzie miało stabilne pozycje na szczytach.

Taka niepewna strona jest w jakiś sposób testowana przez algo - przez to są te skoki.

Prawdopodobnie po pewnym okresie testów ocena się umocni i pozycja (niższa lub wyższa) będzie bardziej stabilna. Tak właśnie zauważyłem, że po kilku dniach skoków zaczynają być one coraz mniejsze i rzadsze.

Nie sądzę aby to był wynik jakichś błędów, bo przecież długo ten algo testowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 461
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Patrząc na analyticsa w moim przypadku na 5 stron o tematyce finansowej, mocno w dół (o ponad 50%) poszła tylko 1 strona (gorsze informacja jest taka że padło na stronę z najlepszą oglądalnością), reszta utrzymuje podobny poziom co przed pingwinem. Dodam że wszystkie z nich są podobnie pozycjonowane i bez szaleństw, głównie ręcznie

Jak Realnie zarabiać online - https://www.zarobic-online.pl/ - mój poradnik, HornSEO - hornseo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szfab

W moim przypadku w lipcu było to naprawdę sporo fraz, które wypłynęły. Też zastanawiałem się, czy to nie błąd jednego z data centers. Ale jeżeli przyjąć za słuszne rozumowanie intrudera, że każda fraza to osobna wyszukiwarka, to prawdopodobieństwo tego, że wszystkie te frazy rankowane były jednego DC jest mizerne... Poza tym, niektórzy na innych forach tez to zauważyli

@INOMan

Bardzo ciekawa teoria o niepewnych stronach. Z tym, że ja widzę, że naprawdę duże serwisy o ugruntowanej pozycji też skaczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duze serwisy maja zwykle duzo dobrego contentu, wiec jesli wchodzi nowy update (a google content stara sie promowac coraz bardziej z kazdym updatem) to nie ma sie co dziwic ze nic sie z nimi nie dzieje.

Profesjonalne indywidualne szkolenia dla firm oraz business coaching wrocław z certyfikowanym coachem ICF.

Szkolenia dla menadżerów oraz szkolenia dla sprzedawców. Dokonaj z nami przełomu w pracy, karierze, lub życiu osobistym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona finansowa na darmowej platformie blogowej - całkowicie poleciał długi ogon. A wejścia raczej tylko z długiego ogona, bo kompletnie nie pozycjonowana (ze dwa linki z komentarzy). Dziennie około 60 odsłon, teraz około 5 i żadne z googla :). Na początku update'u poszła trochę w górę, bo ilość wejść wzrosła dwukrotnie, teraz spadła dziesięciokrotnie :)

Na blogu kilkadziesiąt artykułów po średnio 4000 znaków. Wszystkie unikalne. Na moje amatorskie oko coś z długim ogonem kombinują, bo z kolei kolejna niepozycjonowana strona ma wzrosty odwiedzin o około 20 %, głównie długi ogon, ale branża nie tak konkurencyjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A wejścia raczej tylko z długiego ogona, bo kompletnie nie pozycjonowana (ze dwa linki z komentarzy)

Na moje amatorskie oko coś z długim ogonem kombinują

google od jakiegoś czasu wyrzuca z indeksu nielinkowane podstrony, a później wracają. Ja bym tutaj dopatrywał się powodów skoków i spadków na długi ogon. Nawet jak podstrona z frazą zostaje w indeksie to podstrony linkujące mogą wylatywać i dlatego są skoki. Na prosty chłopski - podstrona nie ma linków z zewnątrz - widocznie nikt kto znalazł stronę nie docenił jej na tyle żeby zalinkować. Nie trzeba dopatrywać się teorii spiskowych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dalej update się nie zakończył. Coś się zmienia, później wraca. Są duże opóźnienia na niektórych DC/IP, dla porównania: 74.125.224.196 a 74.125.232.63


Nie trzeba dopatrywać się teorii spiskowych

Potrzymają taki stan, aż wszyscy chętni kupią AW :D

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co jeżeli ten update nigdy się nie skończy? :) Po prostu - ten nowy silnik może tak działać, że cały czas zmienia pozycje szybko reagując na niektóre rzeczy, takie jak sygnały społecznościowe i inne czynniki behawioralne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kwestionuję zjawiska zamrożenia wyników - przynajmniej w niektórych branżach,

ale z drugiej strony widzę, że niektórych tak przymroziło, i tak się do tego przymrożenia przyzwyczaili, że teraz każde lekkie ruchy w serpach to będzie dowód na to, że pingwin nadal jest wdrażany;

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitoruję ponad 1k fraz. U mnie wygląda to tak:

- Kilka domen robionych samym Xrumerem + GSA na których są ukryte iframe i content z translatora poleciało. Co ciekawe przeżyły poprzedni update. Miały się dobrze. I tak się dziwie, bo rządziły w topach już ponad rok (content is king) :)
- Kilka domen nie linkowanych od prawie roku spadło kilka pozycji w dół - ewidentny efekt tego, że przeliczyli linki
- Kilka domen linkowanych regularnie, zamrożonych na 12-16 pozycji od kilku miesięcy - poszło w górę
- Tylko jedna domena uwalona w poprzednim update wróciła
- Trzy domeny, które były blokowane od początku i nie było ich w top800 odkąd powstały (ponad 6 miesięcy temu) weszły do top 5 na tydzień przed update, w dniu update wszystkie trzy wyleciały z powrotem
- reszta kompletnie bez zmian

Finalnie: w kosmos poleciało (nie licząc tych spamiarek) ok 5%, w górę poszło ok 3%. Lekko spadło ok 5%. Reszta bez zmian. Na pewno wibić i zpaomnieć to już nie jest metoda - linkować trzeba systematycznie.

ps. od dnia w którym poszedł update żadnych zmian - w weekend przetasowało i od tej pory nic, żadnych skoków na ponad 1k fraz. Chciałbym powiedzieć, że widzę te późniejsze ruchy ale nie widzę nic :)

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Chciałbym powiedzieć, że widzę te późniejsze ruchy ale nie widzę nic :)

Tak mi się chyba wydawało, że już to pisałem, że ruchów żadnych po weekendzie w którym był update nie ma. Tzn ruchy są jak się coś robi, ale nie dlatego, że coś nagle cudownie wchodzi, bo update trwa.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności