Skocz do zawartości

Penguin update w nadchodzacym tygodniu?


agtile

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się z tego śmieję, że google opracował nową strategię:

Problem: auta po autostradzie jeżdżą za szybko.

Rozwiązanie: skuliśmy asfalt jest błoto i dziury - teraz jeżdżą bardzo wolno.

Jest sposób ? Jest :)

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 461
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Intru: a monitorujesz fraz zdrowotne w pl? tutaj od kwietnia/maja jest zastój totalny jezeli chodzi o branżę suplementacyjną. Monitoruję tutaj topy od kilku mcy i w sumie te same domeny - skieruj swój wzrok tutaj, ciekawe rzeczy sie dzieją.

edit: napisz na PW jak chcesz więcej info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też widzę dużo zamrożonych fraz, gdzie nic się nie dzieje kompletnie. Część może wynikać z tego, że wszystko co miało być uwalone zostało uwalone i nikt nie wpycha nic nowego, część to blokowanie wyników. O dziwo w innych krajach jest dużo łatwiej i takich mrozów nie ma oprócz najbardziej spamowanych fraz.

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

intruder2600, on 31 Oct 2014 - 16:48, said:

Chciałbym powiedzieć, że widzę te późniejsze ruchy ale nie widzę nic

Tak mi się chyba wydawało, że już to pisałem, że ruchów żadnych po weekendzie w którym był update nie ma.

Eh, panowie...

o5mdxlx7.jpg

4 witryny tylko z jednej mojej branży. zakres widoczności w SERPach - 2 miesiące. Czerwona linia (19 październik) = to, co wy nazywacie update, a ja refreshem:

Witryna 1 - typowy weekendowy strzał Pingwina, tylko niewielki spadek 19 października, bo dane dotyczące przeważającej części fraz fraz seachmetrics pozyskał jeszcze przed pingwinem. Zazwyczaj objawia się to kilkunastoprocentowym spadkiem SEO Visibility w dany weekend, kiedy pingwin grasował. Prawdziwy spadek ujawnia się tydzień później czyli w tym przypadku 26.10.2014

Witryny 2,3 i 4 - zupełnie inny pattern. Jeśliby ten was update zakończył się 19.10.2014 to już 26 października dane by wystrzeliły. Tymczasem 26 października nic się nie dzieje lub nawet jest spadek. Widoczność eksploduje dopiero w 2 tygodnie po waszym updacie (a moim refreshu :)).

Zgodnie z waszymi obserwacjami, to co się dzieje po 19 października to efekt normalnych działań pozycjonerskich. Jakich zatem narzędzi używają, że dopiero w 2 tygodnie po pingwinie niektóre z nich zwiększają swoją widoczność o ponad 1 000%? Xrumer Elite Turbo Hyperblast Pro?

Aha, patrzcie też na wartości jednostek SEO Visibility, żeby nie było, że to branża o "wypasie owiec na połoninie w Bieszczadach"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


w 2 tygodnie po waszym updacie (a moim refreshu :)).

seachmetrics

Kolego, ale tutaj jest mowa o updejcie Pingwina w google a nie w jakimś tam searchmatrixie.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie Twoje doświadczenie.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Twoja kompetencja mnie poraża...

Przecież Blake wiele razy przyznawał ,że jest tu tylko dla "beki", więc nie ma sensu traktować tego serio.

Agencja SEO z Katowic Intoseo - Pozycjonowanie Katowice
Wynajem myjek przemysłowych i warsztatowych - www.myjki360.pl

Dywaniki samochodowe https://topdywaniki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla beki czy nie (choć przyznaję, że nieraz można się nieźle pośmiać jak fahofcy wypisują swoje zabawne teorie) to jak już coś piszę to nie opowiadam bajek. Jak napisałem update trwał od piątku do niedzieli i się zakończył. A to, że na niektórych stronach są jakieś ruchy nie ma żadnego związku z update, bo tak samo ruchy były przed updatem i tak samo będą po nim. Już ładnych parę lat temu skończyły się czasy, że na odświeżenie wyników czekało się do aktualizacji, teraz coś wchodzi w 2 dni i w tym samym czasie może wyjść a za tydzień, dwa wrócić itd. I jak już 3 razy powtarzałem, nie ma to związku z tym tematem.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blake, tylko pytanie skąd byś miał to wiedzieć...

Przecież rozkminiając jak technicznie wygląda update, to wątpie, że trwał 2-3 dni, sam pomyśl dlaczego.

Agencja SEO z Katowic Intoseo - Pozycjonowanie Katowice
Wynajem myjek przemysłowych i warsztatowych - www.myjki360.pl

Dywaniki samochodowe https://topdywaniki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla beki czy nie (choć przyznaję, że nieraz można się nieźle pośmiać jak fahofcy wypisują swoje zabawne teorie) to jak już coś piszę to nie opowiadam bajek. Jak napisałem update trwał od piątku do niedzieli i się zakończył. A to, że na niektórych stronach są jakieś ruchy nie ma żadnego związku z update, bo tak samo ruchy były przed updatem i tak samo będą po nim. Już ładnych parę lat temu skończyły się czasy, że na odświeżenie wyników czekało się do aktualizacji, teraz coś wchodzi w 2 dni i w tym samym czasie może wyjść a za tydzień, dwa wrócić itd. I jak już 3 razy powtarzałem, nie ma to związku z tym tematem

Argumenty?

Analizy?

Przykłady ?

Dziękuję. Nie ma chyba o czym dyskutować.

Czas na testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności