Skocz do zawartości

Penguin update w nadchodzacym tygodniu?


agtile

Rekomendowane odpowiedzi

@Inżynier Mamoń patrząc na Twoje myślenie i analizy to ci powiem, że ten UPDATE będzie trwał 365 dni :D

 

"Na szczycie zawsze znajdzie się miejsce" - Ale potrzebujesz serwera by tam się znaleźć - Zgarnij kod rabatowy do SEOhost 40% - lub rabat do Cyber_folks - 10% - Rabat do hitme -5% - #reklama #link_sponsorowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 461
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Strona została wykonana pod kątem SEO. Strona ta była wcześniej pozycjonowania głównie poprzez dodawanie do katalogów. Zostało zrobionych mniej więcej 150 wpisów do różnych katalogów (tych lepszych i tych gorszych). Był prowadzony jeszcze aktualizowany fanpgage i konto na google +.

Strona utrzymywała się w TOP3 na niezbyt popularne frazy. Po Pingiwnie przyszły spadki na mniej więcej 8-10 miejsc w tych frazach. Jak myślicie co robić? Kasować wpisy z gorszych katalogów? Spróbować skupić się na innym rodzaju pozycjonowania? Czy po kasowaniu wpisów z katalogów, aby zacząć odczuwać skutki trzeba będzie czekać znowu do jakiegoś większego upadte'a czy raczej jest to na bieżąco aktualizowane od strony google?

Dzięki za każdą pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizuj www, z tego co zauwazylem na swoich www jak nie aktualizuje spadam w serpach, jak dodaje content unikalny moment wracam na pozycje poprzednie, tyle ze u mnie konkurencja jest dobitna, z tego co zauwazylem na 12 www to praktycznie cisnal dlugi ogon, nawet zauwazylem jak by filtry na pewne podstrony linkowane na anchory, tam gdzie sam URL i posty fora oraz fb kanal top1 same praktycznie, no moze top2-3. Widac, ze mieli mi te www od 2 tyg po wprowadzeniu P3.0 i tak ciagle jest. Zauwazylem to na stronach nie wiecej niz 5-6 msc w sieci, na starszych sa stale pozycje male wahania ale na tyh nowych ciagle mieli, malo tego na kazdej www mam uniakalne art po min. 500 znakow, zdjecia, filmiki i niestety spadki sa widoczne nawet po 50% wejsc. no coz, strony pod ludzi a te co sa dla $$$ to kompletnie wbite w top1-3 na frazy glowne i nie da sie ich przeskoczyc, malo tego np. na fraze filmy online pojawiaja sie w top10 strony takie jak gry.pl ;/ takze cos jest nie tak a nie tylko u mnie pojawiaja sie takie domeny. kulinaria akurat sa ok, ciagle dlugi igon w gore ale to pewnie temu ze linkowane sa podstrony na samo uRL bez anchorow i dobrze zoptymalizowana www, artykuly tez pisane recznie ponad 1k przepisow.

robilem tez malego testa 100 przepisow kulinarnych ;0 blast XR i SWL na samo url PODSTRON plus url i fraza brand na glowna i tak od 4 msc sie utrzymuje w top1-5 na te frazy z dlugiego ogona, dziwna sprawa bowyszczegolnilem fraze przepisy kulinarnena na glownej X3 i dalem aby pobierala z glownej i co sie stalo :0 na weekend wpada w top10 a w tyg wypada

zauwazylem, ze po dowaleniu www na same url i wrzucenie glupiego anchora w title + zoptymalizowanie www wrzuca ja jak buleczki w topy :) nie jedna osoba to zauwazyla, ale nie widze by o tym pisala :) sprawdzaliscie moze, robilem to na 3 www takze niewielki test ale wyniki takie same

Masz chęc porozmawiać o dzisiejszym SEO? Masz pewne problemy, obiekcje? Napisz. Jestem otwarty na szczere rozmowy i spostrzeżenia poparte własnymi przykładami.

PW lub @ karol_marczak(małpa)kinowoonline.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona została wykonana pod kątem SEO. Strona ta była wcześniej pozycjonowania głównie poprzez dodawanie do katalogów. Zostało zrobionych mniej więcej 150 wpisów do różnych katalogów (tych lepszych i tych gorszych). Był prowadzony jeszcze aktualizowany fanpgage i konto na google +.

Strona utrzymywała się w TOP3 na niezbyt popularne frazy. Po Pingiwnie przyszły spadki na mniej więcej 8-10 miejsc w tych frazach. Jak myślicie co robić? Kasować wpisy z gorszych katalogów? Spróbować skupić się na innym rodzaju pozycjonowania? Czy po kasowaniu wpisów z katalogów, aby zacząć odczuwać skutki trzeba będzie czekać znowu do jakiegoś większego upadte'a czy raczej jest to na bieżąco aktualizowane od strony google?

Dzięki za każdą pomoc :)

1. Dywersyfikacja źródel linków - ja bym nie usuwał katalogów (przynajmniej nie tych najsłabszych - polecam link detox), ale zabdał o to żeby mieć przynajmniej tyle samo linków z :

- powiązanych tematycznie stron

- for i blogów

- sociali

i przy tym trzeba zachowac proporcjonalny przyrost linków (nie wszystko w jeden miesiąc!)

2. Dywersyfikacja anchorów - jak najwięcej stopwords typu "tu", "kliknij", "polecam", jak najwięcej odmian anchorów - nie wal wszystkiego w jednym przypadku.

3. Nofollow też są ważne, zadbaj o to aby mieć sporo linków tego typu zwłaszcza na odmienionych anchorach.

Cierpliwość, 2-4 miesiące i powinno być ok ;)

Czas na testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kątętu... O ile 1 się zgodzę o tyle dalej już nie bardzo...

Agencja marketingowa Semgence istnieje na rynku od 2018 i odpowiada za prowadzenie działań SEO dla wielu firm małych i dużych. Prowadzimy też kampanie Google Ads - niedawno zostaliśmy sie Partnerem Google spełniając odpowiednie kryteria. Betapoint

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauwazylem, ze po dowaleniu www na same url i wrzucenie glupiego anchora w title + zoptymalizowanie www wrzuca ja jak buleczki w topy :) nie jedna osoba to zauwazyla, ale nie widze by o tym pisala :) sprawdzaliscie moze, robilem to na 3 www takze niewielki test ale wyniki takie same

pisalem tu o tym https://www.forum.optymalizacja.com/topic/201203-link-z-blogu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kątętu... O ile 1 się zgodzę o tyle dalej już nie bardzo...

@hyhy

Co do 3 punktów które podałeś:

1. Tak

2. Nie

3. Tak, ale bez anchorów i nic na siłę

@Szlafrock

u mnie ta zależność jest na odwrót :)

Fakt faktem, że w tej chwili obydwa algorytmy się niemal całkowicie rozjechały.

Jakieś argumenty co do 2 ? Odpisac "nie" każdy może :)

Czas na testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Coraz większy czerpię ruch właśnie z Binga. Żeby było ciekawiej ze stron i fraz, które w google spadły.

Mam to samo, gdzie mialem 2k wejść z google spadło do 1,5k i z binga notuje wzrost z 5 do 50-100 wejść nawet.

Masz chęc porozmawiać o dzisiejszym SEO? Masz pewne problemy, obiekcje? Napisz. Jestem otwarty na szczere rozmowy i spostrzeżenia poparte własnymi przykładami.

PW lub @ karol_marczak(małpa)kinowoonline.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności