Skocz do zawartości

Penguin update w nadchodzacym tygodniu?


agtile

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 461
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Z aktualizowaniem strony jest o tyle problem, że jest to strona z usługami gdzie oferta jest stała :) Co w takim wypadku można aktualizować :) ? Zacząć pisać bloga na temat tych usług?

Jeśli chodzi o linki z forów tematycznych, to po prostu wystarczy w stopce umieszczać linki/anchory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, możesz mieć bloga a zniego robić długi ogon na usługi. Gdzie mogą trafić do Ciebie, zawsze zwiększasz ruch = potencjalnych klientów. Czy tam poradniki możesz pisać. Ja np. wujaszkowi z warszawy robie www pod budowlanke, wkrecilem go aby robił poradnik (tam usię udało), ze dzieki temu wiele ludzi zaczelo do niego linkowac (trwało to rok czasu), pozyskał w ten sposob sporo linkow naturalnych. Wysylal tez informacje to wiekszych for budowalnych (szeptanka), co tez dalo mu wiele backlinkow i dzieki temu nie musialem pozyskiwac wielu backlinkow (jedynie mocne na ANCHOR). Strona nie ma wyraźnych spadków.

Masz chęc porozmawiać o dzisiejszym SEO? Masz pewne problemy, obiekcje? Napisz. Jestem otwarty na szczere rozmowy i spostrzeżenia poparte własnymi przykładami.

PW lub @ karol_marczak(małpa)kinowoonline.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to jakieś 80%. Reszta to anchory " z przymusu", np "strona www" w linkach z forów.

A jak ze skutecznościa przy takim rozkladzie ?

Masz to zrobione na wszystkim czy na pojedynczych stronach ?

Wiem, ze to pewnie bezpieczne, ale ja musze jechac zawsze gdzies na granicy, nawet ryzykujac.

Czas na testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyhy, frazy główne rosną bardzo słabo, ale za to długi ogon i konwersja to miód i malina :). Serwisy mają >100 stron każdy. Część podstron stanowią informacje i aktualności, więc efekt częstej aktualizacji serwisu łatwo osiągnąć. Ponadto w ten sposób łatwo linkować tematycznie, bo zawsze znajdzie się np. jakaś podstrona, która będzie pasować do wypowiedzi na jakimś forum. Najwięcej linków jest do strony głównej (ok 30%, głównie linki w formacie https:/www.adres.pl, www.adres.pl, adres, adres.pl adres.pl/ https:/www.adres.pl/) reszta to linki do podstron (https:/www.adres.pl/podstrona1.html, adres.pl/podstrona1.html, www.adres.pl/podstrona1.html itp).

P.S. Powywalałem niektóre slashe z powyższych adresów, żeby nie tworzyło bezsensownych i zbędnych linków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny algorytm bardziej jest oparty o statystykę a nie o dokładną szczegółową analizę, to powoduje raz zmniejszenie kosztów a dwa możliwość szybszej reakcji na różne zjawiska.

To działa na tej zasadzie: szczegółowo jest analizowana tylko część danego serwisu / domeny, na tej podstawie są wysnuwane wnioski statystyczne i cała reszta stron serwisu jest oceniana na tej podstawie.

Oceniana jest ta część serwisu która jest najczęściej odwiedzana, jeżeli brak danych o wejściach lub jest ich mało, to oceniane są strony wg. hierarchii / poziomu.

Taki sposób działania właśnie powoduje częste skoki, i wyjaśniam dlaczego:

Powiedzmy że serwis został dobrze oceniony na podstawie części stron i pozostałe strony też zaczęły iść do góry, tylko że te strony które są wysoko są dodatkowo oceniane niezależnie od tej oceny częściowej, i często okazuje się, ze jednak nie są takie dobre i następuje przetasowanie.

Dodatkowo na tej podstawie algorytm uzyskuje pełniejszą analizę całego serwisu oprócz tej analizy częściowej i przez to znowu statystycznie jest oceniana reszta, jeszcze nie oceniona

Takie podejście ma swoje plusy ale też minusy, tak jak wcześniej napisał np. dargre że się pojawił jakiś jeden kanał na całym topie.

Do topów, szczególnie na log tail, mogą wchodzić przez to dziwne strony ... ale to nie będzie na długo, one też zostaną ocenione.

Ocena jest tym szybsza i częstsza, czy większy ruch i wartość danej frazy/słów kluczowych.

Jestem tego pewien że tak jest, wbiłem przez przypadek do topa stronę która jest szczerze pisząc G* warta (prawie zero treści, zero linków), a wbiłem ją dlatego że reszta serwisu jest wysoko oceniona.

Tylko w takiej sytuacji trzeba szybko reagować i wypełnić taką stronę dobrym contentem, inaczej szybko spadnie i będzie minus do oceny.

Można to nazwać takim "ciągłym updatem" w sensie aktualizaji SERPÓW, to już nigdy nie będzie tak jak kiedyś, że jest jeden duży update co pewien czas a później małe ruch. Tak działa nowy silnik.

Stabilna pozycja jest możliwa ale tylko dla najlepszych stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoki oraz podmianki stron docelowych powodowane są częściej brakiem zdecydowanego zróżnicowania treści i optymalizacji pod te treści. Algorytm jest coraz bardziej wrażliwy na wszelkiego rodzaju "podobieństwa" ...

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duplicate content to osobna sprawa, ale wpływa właśnie na tą ogólną ocenę.

Np. jeżeli ok 30% treści całego serwisu to np. zerżnięta treść z wikipedii czy innych stron, to zostaje uwalony cały serwis bez analizy reszty, nawet jeżeli reszta contentu jest bardzo wartościowa i unikalna.

Po prostu algorytm uznaje, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że reszta stron też jest skopiowana.

Są wyjątki - pojedyncze strony z dobrą treścią mogą nie zostać ukarane, ale muszą do nich prowadzić linki które G uzna za naturalne, ale cała "dobra" reszta bez doskonałego profilu linków zostaje ukarana nawet jeżeli to jest dobry content.

Tu wszystko rozbija się o to że są biliony strony (tysiące miliardów), więc G musi sobie jakoś radzić z analizą, dlatego mocno opiera się na statystyce, inaczej zmiana pozycji serpów byłaby raz na rok albo musieliby zastawić całą pustynie Mojave serwerami + postawić z 2 elektrownie atomowe do zasilania tego.

Do tego dochodzi reputacja danego konta w GWT i/lub reputacja danego właściciela domeny.

Np. niektórzy narzekają, że robią teraz dobry content a jest ciężko. Tylko co robili np. rok temu? Masowe walenie linków do grup katalogów, inne mocno czarne techniki, dostali złą reputację i teraz ###### zbita.

Nowa domena jeżeli ją zarejestrują na swoje dane to będzie powiązana ze złą reputacją tej osoby i już na starcie mają minus do ogólnej oceny.

Tylko to działa też w drugą stronę, dobra reputacja = google bardziej ufa i można sobie pozwolić na trochę więcej.

Mam serwis z dobrą reputacją, dla testu dodaje chamsko skopiowaną treść z wiki i co? Na następny dzień jest w top 5 i siedzi tam bez problemu już ponad tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoki oraz podmianki stron docelowych powodowane są częściej brakiem zdecydowanego zróżnicowania treści i optymalizacji pod te treści.

Po części to prawda, ale głównym powodem jest działanie na bieżąco wszelkiej maści aktualizacji algo. Tzw. zwierzaki (i nie tylko) zagościły już na stałe w algo.

Nowa domena jeżeli ją zarejestrują na swoje dane to będzie powiązana ze złą reputacją tej osoby i już na starcie mają minus do ogólnej oceny.

Dobre :D

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INOMan, póki co te 9-12 beznadziejnych youtubów siedzi sobie od TOP 2 w dół. To już 3-ci dzień. To jet chore, żeby tak beznadziejne strony okupowały topy tylko dlatego, że ogólna reputacja strony jest wysoka, w dodatku wiadomo z jakiego powodu. Nie wspomnę jak działają towarzyszące thumby filmików w wyszukiwaniach.

Powoli przypomina to Google video, gdzie w top 50 mamy średnio 45 youtubów. Tam już panuje kompletny totalitaryzm. Obawiam, się, że podobnie pójdzie z ogólną szukajką, no może rozbite na nieco więcej domen z tzw. "reputacją".

Jak by nie opisywać i analizować nowy algorytm, to jest on jak dla mnie bardziej przypadkowy niż kiedykolwiek, bardziej bezużyteczny niż kiedykowiek. Żadnych pozytywów nie widzę, zarówno od strony webmastera, jak i dla zwykłego odbiorcy.

Dodam, że ze wspomnianym keywordem wcale moich stron nic nie łączy. Analizowałem pewne możliwości od pewnego czasu i tak na to trafiłem...

Sorry, nie odpowiadam na PMy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dargre - zgadzam się, bo wg. mnie trochę przegięli.

Mogliby dołożyć kilka tysięcy serwerów do swoich data centers, stać ich, i dzieki temu prowadzić trochę dokładniejszą analizę. Widocznie ktoś tam bardzo stara się obniżyć koszty.

Natomiast kwestia jest taka: na ile ta fraza w wyszukiwaniu youtube jest popularna / wartościowa dla reklamodawców? Jeżeli nie bardzo to te kiepskie wideo mogą sobie trochę tam posiedzieć.

Dwa - to mimo wszystko jest nowy silnik, duża zmiana, ja sądzę że w najbliższych miesiącach jak będą to regulować to czekają nas jeszcze niezłe ruchy w wynikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Duplicate content to osobna sprawa

Problem w tym, że w znacznej części przypadków to nie jest duplikacja bo jak można mówić o duplikacji na poziomie nie przekraczającym nawet 8% ??? Bardziej jest brane pod uwagę nasycenie frazą kluczową i "głębokość" danej podstrony ...

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za dotychczasową pomoc :) mam jeszcze jedno pytanie. Zauważyłem, że moja strona spadła w wynikach dla pozycjonowanych fraz z dopiskiem miasta, czyli np księgarnia kraków. Właśnie na takie frazy dokonywałem wpisów w katalogach. Natomiast frazy bez miasta mają się bardzo dobrze(np księgrnia), a ich w ogóle nie pozycjonowałem :) Czy to możliwe, że te wpisy w katalogach tylko zaszkodziły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności