Skocz do zawartości

Penguin update w nadchodzacym tygodniu?


agtile

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 461
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Znowu mrozy nadchodzą? :D

Eh z tym google, czas myśleć o zmianie profesji, bo wykończą zaraz wszystkich "pozycjonerów".

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stoją jak zamurowane, niekiedy w TOP10 po 3 podstrony jednej domeny

są frazy, gdzie jest tego znacznie więcej.

A jeśli skleroza aż tam mocno mnie nie dopadła ;) to z tego co pamiętam nie tak dawno (może 1-2 lata temu) G. obwieściło z radością, że to był błąd, z którym już sobie poradzili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu mrozy nadchodzą?

Jak jest zima to i mrozy muszą być. ;)

Jeśli chodzi o mrozy w seo to ich nie ma, jest tylko nieudolności pozycjonerów.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. google nie wykrywa "spamu" ani słabej jakości contentu - do tego służy monitoring wstawiony w analytics, disavow dla tych, co wierzą, że będzie dobrze oraz przeglądarka chrome.

2. jeżeli rozpatrujemy pozycjonowanie jako "naturalne" proces podlinkowywania nie istnieje.

Frazy średnie wchodzą, frazy trudne jak i te jednowyrazowe jak zamurowane. Oczywiście mowa o zwykłym linkowaniu. Ja już od 2 lat nie wbiłem żadnej konkurencyjnej frazy za pomocą zwykłego bezpośrendiego linkowania. Takim domenom trzeba pomagać za pomocą redirectów.

ps. to, że strona nie jest zaindeksowana nie znaczy, że link nie jest "zliczony" - xrumerem, czy gsa wstawia się linki stronach, które mają miliony postów / podstron a zaindeksowane może 2-3k. Linki i tak są zliczane i reakcja na nie następuje nawet po kilku dniach.

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Takim domenom trzeba pomagać za pomocą redirectów.

Nie koniecznie, jeżeli masz wystarczająco linków to nie potrzeba.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blake - zalezy od fraz, takie główne jak torebki, lampy, windykacja (takich zleceń mam najwięcej) od 2 lat nie udało mi się wbić bezpośrednio. Akcja #1: całym zapleczem w domenę, 20-30 strona. Tym samym zapleczem w inną domenę 100% em i później 301 na tą docelową - od razu w topy.

Ja to widzę tak:

Mamy załużmy 300 domen:

1. Brzydko: 300 x EM np. lampy - szybkie wejście, szybka wylotka

2. Ładnie: 20-30% EM, czyli jak chcemy mieć 300 linków z frazy lampy to potrzebujemy do tego ok 1k domen łącznie, żeby puścić jeszcze urle, brandy itp.

Rozwiązanie 1 jest złe bo gwarantuje wylotkę, rozwiązanie 2 jeszcze gorsze, bo zużywamy 3x tyle zasobów (domen). Dlatego 301 pozwala zmniejszyć zużycie zasobów, co jednak nie ciągnie ze sobą kar od algorytmika. Problem w tym, że teraz 301 nie zawsze działa.

@Kung Fu SEO - dobre pytanie :) Trudno na nie jednoznacznie odpowiedzieć, myślę, że 50% mocy ale to tez zależy od linkowanej domeny. Np. pinteresty (po prostu obrazki z opisem) wbijam byle blastem z Xrumera w google.com i co najlepsze przeżyło update :D

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i 1 i 2 jest zrobiona źle (na dzisiaj, bo jeszcze przed majowym update byłoby ok). Niestety trzeba usiąść do testów ;) Co do tego pierwszego z 301 to ok, ale takie coś baaardzo szybko wylatuje.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też zależy od fraz. Nie ma na razie lepszej opcji niż 2, nie wylatuje znowu tak szybko :) Teraz 301 to jak dla mnie random - zadziała lub nie, na pewno większa szansa na to, że zadziała jest wtedy, gdy poszedł filr algorytmiczny a nie "nienaturalne" linki, czy też "czysty spam" - w sumie spam chyba powinien być brudny :D

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności