Skocz do zawartości

Penguin update w nadchodzacym tygodniu?


agtile

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 461
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Frazy średnie wchodzą, frazy trudne jak i te jednowyrazowe jak zamurowane. Oczywiście mowa o zwykłym linkowaniu. Ja już od 2 lat nie wbiłem żadnej konkurencyjnej frazy za pomocą zwykłego bezpośrendiego linkowania. Takim domenom trzeba pomagać za pomocą redirectów.

Wchodzi wszystko, jednak śmiertelnicy nie są w stanie zorganizować wystarczająco mocy, aby trudne frazy wbijać. Wszędzie jest nofollow, a te lepsze link follow są oznaczone przez disallow. Tak więc zorganizowanie mocy do wbicia na trudną frazę to nie lada wyzwanie. Widziałem, że niektórzy poszli krok dalej i zorganizowali sobie zaplecza premium. Są oparte na domenach odkupionych (nie expired), z tą samą treścią. Tylko linki są wkomponowane. Żadnych wordpresów ani nic co kojarzy się ze spamem. Mając takie zaplecze można na prawdę dużo wbić. Jednak cena takiego zaplecza to nie lada inwestycja. Mnie niestety na takie nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się pozycjonuje "naprawa rowerów gąsawa" to mrozów nie ma

Nie ma znaczenia czy to będzie gąsawa czy topowe frazy, o których możesz tylko pomarzyć. ;)

Znaczenie ma podejście do pozycjonowania i dostosowanie odpowiedniej strategii. Nie od dziś się mówi, że pozycjonowanie się zmieniło, że pozycjonuje się inaczej niż kiedyś. Wyciągnij z tego wnioski i zastanów się nad pytaniem, jak oni to robią teraz?

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie nurtuje jedno pytanie czy jednak google jednak nie tworzy historii domen na podstawie właściciela domen i jak przyklei łatkę spamer to sobie można pozycjonować do 20 pozycji. Rok temu potrafiłem wbić stronę do top2 na anchor "kredyty online" bardzo niewielkim wysiłkiem (bez katalogów i precli) a dzisiaj dzieje się to samo co Intru pisze okolice 20-30 pozycji. Dzisiaj jak oglądam wyniki na ten anchor zostały same firmy do prawie 20 pozycji, tylko jedna strona z ukrytą nazwą właściciela i na dodatek https:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mrozy w seo to ich nie ma, jest tylko nieudolności pozycjonerów.

jak się pozycjonuje "naprawa rowerów gąsawa" to mrozów nie ma

Głównie zamrożone są metody pozycjonowania, lub bazy z jakich nawala się linkami, zaplecza coraz gorzej działają bo na 10K BL które mają, 95% jest na liście DT, lub miejscówki są tak zaspamowane że nie nadają się do niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie nurtuje jedno pytanie czy jednak google jednak nie tworzy historii domen na podstawie właściciela domen i jak przyklei łatkę spamer to sobie można pozycjonować do 20 pozycji. Rok temu potrafiłem wbić stronę do top2 na anchor "kredyty online" bardzo niewielkim wysiłkiem (bez katalogów i precli) a dzisiaj dzieje się to samo co Intru pisze okolice 20-30 pozycji. Dzisiaj jak oglądam wyniki na ten anchor zostały same firmy do prawie 20 pozycji, tylko jedna strona z ukrytą nazwą właściciela i na dodatek https:

Coś w tym może być. Zauważyłem, że google jest ad nadto ostrożne teraz. I dla przykładu ostatnio zauważyłem, że algorytm był obciążony przeliczaniem (widać to na algoroo.com w ostatnich dniach). Część stron z top10 wywalił, ale te poniżej wywalonych wcale nie poszły do góry, co do tej pory było logiczne. Skoro system jest przeciążony i nie przelicza innych podstron to nie daje awansu automatycznie pozostałym. I tak:

Aby niedopuścić stron z drugiej podstrony na top 10.... wypełnia top 10 podstornami stron, które są w top 10. W efekcie tego mamy coś takiego na top10:

1. excatchmatch.com

2. excatchmatch.net

3. excatchmatch.net/postrona1

4. excatchmatch.net/postrona2

5. excatchmatch.net/postrona3

6. excatchmatch.net/postrona4

7. excatchmatch.net/postrona5

8. nonexactmatch.com/exactatch

9. nonexactmatch2.com/exactatch

10. nonexactmatch3.com/exactatch

Czy to jest za sprawą skażonych whois, czy innymi rzeczami to rzeczywiście też mi na myśl przyszło, że G nie wpuszcza od tak stron na top10.

Tak jest przynajmniej w braży w której robię. I nie dotyczy to jednego exact match ale wielu. W efekcie niektorym się udaje zając 70% top10.

Żeby być w top10 trzeba mieć odpowiednią moc i oczywiście nie wpaść w pingwina czy inny filtr. Nawet jeśli algorytm wywali konkurencję, to awansu nikt nie otrzyma. Podczas obiążenia algorytmu przeliczaniem (nowy pingwin) owszem nowe strony wchodzą, ale muszą mieć linki z b. dobrych stron. To w sumie jest logiczne. Skoro algorytm nie ma zasobów to zlicza najważniejsze linki. Jesli strona ma dużo linków gorszych, to może i wejdzie, ale dopiero jak system będzie miał czas to policzyć.

Może ktoś ma podobne spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy to se jaja robia normalnie chyba :D

Nie ma się co śmiać, ale oni raczej na poważnie piszą.

skażonych whois

:D Kuźwa ebola już do neta się przeniosła chyba.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, jakoś nie wierzę w ten niuans... Jak dla mnie to jest czysta losowość... Dwie domeny taka sama tematyka, robione tak samo. Jedna domena wskakuje w top a druga w okolicach 11-30 pozycji. I gdzie tutaj logika? Strony teoretycznie takie same, domeny podobne, staż i inne elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Strony teoretycznie takie same

Prawie robi wielką różnicę.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności