Skocz do zawartości

Penguin update w nadchodzacym tygodniu?


agtile

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 461
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Teraz będzie bomba, bo gimby czytając wpisy na blogach dot. SEO wyciągną pewne wnioski, a mianowicie:

O kurw..! Trzeba zgłosić do DT wszystkie moje wpisy w katalogach, preclach itd., bo mi pozycję spadną! O nie!

Także tego...

Współczuję właścicielom katalogów/precli. Macie przej.bane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych właścicieli jak widać jest coraz mniej.

Chyba nie muszę pisać dlaczego :)

Mnie to skłania ku myśleniu nad założeniem jakiejś grupy ;D

Moim zdaniem nie warto. Za dużo roboty przy tym a efekty (pozytywne) coraz mniejsze, bo sytuacja jest jaka jest. Gimby zgłaszają do DT swoje wpisy w katalogach/preclach, bo gdzieś tam usłyszeli, że im strony pospadają. Potem musisz podmieniać domeny i się bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gimby zgłaszają do DT

Wystarczy gimbów tam nie wpuszczać.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo gimby czytając wpisy na blogach dot. SEO wyciągną pewne wnioski

Ja czytam tylko nagłówki z RSS w telefonie.

Kilka tematów dotyczących pingwina. :)

1. Google pingwin 3.0 przyczyny i wnioski dla webmasterów.

2. Penguin 3.0 + Dzień drugi.

3. Pingwin 3.0 uderzył 18 października 2014 + jaki wpływ wywarł na SERPy? Pierwsze obserwacje.

4. Pingwin 3.0 - no to się doczekaliśmy.

5. itp. itd.

Jest tego masa. Każdy to widzi czytając Planetę SEO. :)

Dziwne to jest, że wszyscy w zasadzie powtarzają to samo a nikt nie pisze o tym, iż to jest kolejna mała aktualizacja pingwina. :)

Małą dlatego ponieważ rzeczony pingwin jest cały czas składową algorytmu. Rozumiem, że każdy pozycjoner o tym wie. ;)

PS. No chyba, że nikt o tym nie wie a tylko powiela błędne info. :D

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Google wie przynajmniej na 95%, które strony są sztucznie linkowane i co update filtruje 10-20% z nich (wszystkich przecież nie może bo by był śmietnik w wynikach). Podczas każdego updatu przywiązują jedynie większą lub mniejszą wagę do źródła linków, czasami ofiarami są SWLe, innym razem katalogi, precle, domeny EMD itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Pingwina jeszcze nie było (o ile będzie) to Panda jeszcze szaleje, oto dlaczego:

- strony niezależnie od sposobu linkowania stoją praktycznie w miejscu (niezależnie czy linkowane na biało czy na czarno)

- dostały strony z małą ilością podstron, przeoptymalizowane, z małą ilością tekstów.

Google wywala z TOP-ów malutkie strony firm i strony robione pod frazy, ot cała filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i się okaże że superb lux seospecjalisci staną okoniem że jednak pisali o pandzie ;P tylko nazywali ją pingwinem hehe ale jazda hhaha qr*a ale krzyż normalnie SM chat

Podaruj 1% Oli Borwik

Wspieraj charytatywnie na SEO forum PIO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności