Skocz do zawartości

Pozycja pozycjonera


Xann

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio luźne pytanie postawione tutaj odeszło daleko od tematu ale śledząc jego wątek nasunęła mi sie pewna myśl.

Czy o fachu pozycjonera nie świadczy jego strona ??? tzn Wydaje mi się ze jeżeli potrafi wypozycjonować swoją własną stronę i zaistnieć w wyszukiwarce pod hasłem "pozycjonowanie stron" można uznać że jest dobry.

Czy też myle sie ??

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz absolutną rację.

Nie zupelnie, przynajmniej narazie.

Hasla pozycjonowanie i wszelkie jego odmiany nie sa jak narazie bardzo konkurencyje i jest stosunkowo latwo sie wbic na pierwsza strone wynikow.

To sie zmienia i podejrzewam, ze w niedalekiej przyszlosci mozna bedzie w taki sposob to okreslic, ale jeszcze nie teraz.

Pozatym dobrze jest spojrzec na to w jaki sposob strona sie tam znalazla, bo jezeli pozycjoner pozycjonuje swoja firmowa strone poprzez ogolnie zwany spam, to jest pomylka.

Mozna jak najbardziej klientowi, w zaleznosci od konkurencyjnosci jego hasla, zaproponowac techinki *nie-etyczne* informujac jednoczasnie jakie jest tego ryzyko, ale na wlasnej stronie firmowej o pozycjonowaniu takich technik byc nie powinno. W takim wypadku mozna tylko wysnuc wniosek, ze skoro swoja strone tak pozycjonuje (na niezbyt konkurencyjne haslo), to znaczy ze wszystkie inne rowniez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak i nie.

To zależy kto jaki ma marketing.

Ja np. pozycjonuje na google i nie mówiłbym że na to hasło akurat stosuje swoje techniki idlatego też miałoby to świadczyć o tym jak pozycjonuje.

Wypozycjonowanie tego słowa nie jest sprawą bardzo trudną.

Nie pozycjonje na google tego słowa bo po pierwsze 80% to podglądacze wpisujący to hasło chętni zaglądnąć w technikę a tylko 20% to klienci.

A po co mi podglądacze :-).

A pozatym nie jestem ja to jest ktoś z mojej strony zawsze gdzieś.

Można by powiedzieć po tych wszsytkich postach mniej lub bardziej obraźliwych :-) postanowiłem troszkę udowodnić to co mam nadole napisane "Szook jest wszędzie" choć myslę że bardzo widoczne to będzie dopiero za jakiś msc.

I wtedy pokaże że niepozycja się liczy bo ją można zdobyć nawet w zmasowanej ilości.

Zgadzam się że spam świadczy o pozycjonerze ale są inne rozwiązania.

Np. oblegasz jeden engin na którym masz przewagę w 100% aTwoja pozycja nie ulega wątpliwości. Następnie dokonujesz spam engina na którym ci nie zależy - np. generujesz 50 000 stron które powodują tak ochydne wyniki że żaden pozycjoner się nie przebija - klienci zaczynaja szukać na innej wyszukiwarce - docierają tam gdzie Twoja pozycja jesty jasna i 100%.

I jak wtedy udopwodnić że tojest spam skoro osoba np. spamująca jedynie tylko dokonała tłoku nie podpisując się pod żadnym ze spamów.

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie fajnie jest pochwalic sie klientowi swoja strona w 1. dziesiatce na 'pozycjonowanie', ale duzo lepiej pokazac mu wyniki za ktore wzielo sie pieniadze od innych.

o fachu pozycjonera swiadczy jak najbardziej jego wlasna strona, lecz jeszcze bardziej wyniki stron ktorymi sie opiekuje - a najbardziej moim zdaniem - stabilnosc tych wynikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wencki.bim.net.pl -> :]

hehe

i jeszcze to - gdyby ktos mial problemy z instalacja statystyk gemius.pl

nie wiem czy oczyms swiadczy, mysle ze to zalezy od Klienta a nie

od pozycjonera... ale mam dwie oferty dziennie

Sprzedam IPHONE 13PRO MAX stan używany sprzedam iphone

praca za granicą, ogłoszenia sprawdzonych pracodawców: praca za granicą
dieta ketogeniczna, przepisy ketogeniczne? Jak wywołać stan ketozy dieta ketogeniczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz absolutną rację.

Nie zupelnie, przynajmniej narazie.

Uważam, że jak ktoś jest w stanie sie wbić w haslo pozycjonowanie lub jego pochodne wysoko, to znaczy to, iż posiada dobrą wiedzę na temat pozycjonowania. Jeśli nie potrafi sobie poradzić ze swoją stroną, to z pewnością są lepsi od niego...

A co do spamu: masz rację, ale mówimy o pozycjonowaniu długoterminowym. Jeśli ktoś umie spamować tak, żeby google się nie pokapowało, to dla mnie gościu się zna. (a czy to etyczne, to inna sprawa..)

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że jak ktoś jest w stanie sie wbić w haslo pozycjonowanie lub jego pochodne wysoko, to znaczy to, iż posiada dobrą wiedzę na temat pozycjonowania.

a ja uwazam, ze haslo pozycjonowanie jest malo konkurencyjne i stosunkowo latwo jest sie tam wbic.

Sa duzo trudniejsze hasla, ktore moga swiadczyc o umiejetnosciach, ale haslo pozycjonownaie napewno nie jest jednym z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak oceniać firmy, które wykupiły reklamę w google pod hasłem pozycjonowanie

rekalma nie jest tylko zwiazana z pozycja w wynikach, ale rowniez z budowaniem marki. Prawda jest taka, ze reklamy sie rzucaja w oczy i to buduje marke, bo za kazdym razem jak ktos szuka danego slowa, to widzi nazwe firmy.

Ja czesto mam wykupione reklamy, nawet jak jestem nr.1 i mam wejscia i z reklam i z wynikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności