Skocz do zawartości

80% firm pozycjonerskich to [ nierzetelni partnerzy ]


Karlosky

Rekomendowane odpowiedzi

"Ty pewnie żałujesz, że sama na to nie wpadłaś"

Owszem, wpadłam i zasugerowałam, aby ktoś inny zajął się realizacją ;-)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

wpadłam i zasugerowałam, aby ktoś inny zajął się realizacją

Co w przypadku, gdy powstanie kilka takich firm?

Czy powinny powstać firmy, które pomogą wybrać firmę, która pomoże wybrać firmę?

Kto oceni rzetelność firm pośredniczących?

Czy na to też będą certyfikaty?

Moje skromne przemyślenia na temat pozycjonowania próbuję przedstawiać na blogu -> https://blog.karlosky.pl
Osoby zainteresowane współpracą w zakresie SEO zapraszam na stronę www.topmaker.pl oraz https://pozycjonowanie-bialystok.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Owszem, wpadłam

No to muszę przyznać, że łeb masz nie od parady.

Szkoda tylko, że ludzie, którzy już nie radzą sobie w SEO zaczynają "doić" klientów na wszystkim, tylko nie na tym żeby im to SEO zrobić. Takie płacenie za nic. Szkoda mi tych klientów trochę a z drugiej strony zawsze tak było, że na jednego cwaniaka przypadał jeszcze większy cwaniak, więc jak to mawiają "Kto pod kim dołki kopie..."

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Co w przypadku, gdy powstanie kilka takich firm?"

To nawet lepiej z punktu widzenia klienta. A rzetelność będą oceniali ich klienci - tak jak oceniają oni firmy zajmujące się standardową usługą pozycjonowania.

"Szkoda tylko, że ludzie, którzy już nie radzą sobie w SEO zaczynają "doić" klientów na wszystkim, tylko nie na tym żeby im to SEO zrobić."

A ja do takich usług podchodzę jak do rozwijania siebie i swojej oferty, tak samo jak do szkoleń czy audytów, które są krytykowane głównie przez osoby siedzące w kółko napierniczaniu linkami i którym nie chce się wchodzić w nowe tematy.

Tak samo było ze zdejmowaniem filtrów i z krytyką takiej usługi. Jest potrzeba na nią, to się rozszerza ofertę tym bardziej, że bez takich umiejętności prędzej czy później każdy z nas spotka się z takim problemem i będzie zmuszony sobie z nim jakoś poradzić. Szkoleń też nie da się robić, nie siedząc non stop w temacie, a jak ktoś nie jest w stanie wykonać audytu, to i optymalizacja u niego będzie leżała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A rzetelność będą oceniali ich klienci

Co w przypadku braku efektów firmy pozycjonującej? Kogo mają oceniać Klienci? SEOwców, czy firmę polecającą? Kto jest winny niepowodzenia? Jak Klient z brakiem wiedzy o SEO ma to ocenić?

Idąc Twoim tokiem rozumowania przydałaby się firma pomagająca w ocenie ;)

Moje skromne przemyślenia na temat pozycjonowania próbuję przedstawiać na blogu -> https://blog.karlosky.pl
Osoby zainteresowane współpracą w zakresie SEO zapraszam na stronę www.topmaker.pl oraz https://pozycjonowanie-bialystok.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tej konkretnej oferty, może ktoś ją po prostu przetestuje i sprawdzi, jak firma sobie z tym radzi? Bo póki co jest to hejt czegoś, czego się nie zna.

PS W przypadku firm zajmujących się rekrutacją, jak pracownik polecony przez firmę się nie sprawdzi, to firma również nie ma co liczyć na polecanie jej usług. I nie zapominajmy, że w SEO już mamy firmy audytujące działania innych firm, tyle że ta usługa jest wykonywana już po podjęciu współpracy z seowcem, a nie przed wyborem oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Idąc Twoim tokiem rozumowania przydałaby się firma pomagająca w ocenie ;)

A skąd wiesz, czy ta ocena będzie dobra? Przydałaby się też firma pomagająca w ocenie oceny.

Czy chcąc kupić np telewizor, który jest w 3 sklepach czym się kierujesz? Zakładając, że ceny są takie same? Opiniami klientów sklepu czy opinią doradcy, którego nie znasz, nic o nim nie wiesz (no może oprócz tego, że w między czasie pierze dywany i macha łopatą przy odśnieżaniu).

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, wpadłam i zasugerowałam, aby ktoś inny zajął się realizacją

W zasadzie dobrze, że branża ewoluuje czyli rozwija. Nie mam nic przeciwko pośrednikom aby tylko klient był zadowolony.

Pośrednictwo to zazwyczaj obniżka kosztów i fachowy (?) wybór firmy dostosowany do potrzeb klienta. Jest to straszak dla firm krzaków, które tylko żerują na kliencie.

Gorzej jak pośrednicy nie będą rzetelni wobec klienta. Co wówczas? Certyfikat pośrednika? ;)

e:

Firma, która jest w branży od lat ma wyrobione kontakty. Jeśli jest dobra to ma klientów z polecenia.

Chyba, że jest nie dobra i rzeźbi...

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Certyfikat pośrednika? ;)

Jest potrzeba na nią, to się rozszerza ofertę

Tyle w temacie :D Za rok będzie więcej pośredników i hektary lasów ściętych na drukowanie certyfikatów.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilku z Was już teraz wychodzi z założenia, że jakakolwiek usługa nie powstanie, to ktoś inny powinien ją oceniać. I z dokładnie takiego samego założenia wyszła opisywana tu firma - skoro ktoś robi SEO, to ktoś inny może oceniać oferty i wybierać najlepsze.

Idziecie tym samym tokiem myślenia ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A rzetelność będą oceniali ich klienci - tak jak oceniają oni firmy zajmujące się standardową usługą pozycjonowania.

cóż z piramidy linków przechodzimy do piramidy SEO :D poza tym już widzę tych zaangażowanych klientów którzy oceniają i oceniają :D

cała ta sytuacja wygląda raczej na poważny przerost podaży na popytem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapotrzebowania w tej chwili nikt nie zna, dopóki ciężko jest trafić na takie oferty. Czas pokaże, czy to się sprawdzi, chociaż sama widziałabym raczej inne osoby przy oferowaniu takich usług - głównie te, które na forach i blogach najwięcej narzekają na nieuczciwe podejście do klientów i swoimi wpisami chcą edukować klientów. Przy takim doradztwie edukowaliby ich ZANIM klienci wpakowaliby się w tarapaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapotrzeowanie na SEO rośnie i wraz z kolejnymi updatami algo będzie rosło . Chyba nie muszę nikomu tłumaczyć dlaczego ?? 80% firm SEO póki co będzie napędzało rynek usług SEO spokojnie :)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, ale mi się wydaje że to jest proste jak drut:) jeśli są wysokie pozycje, jest konwersja, klientowi tzw. "biznes się kręci" to jest ok. I po co komplikować w sumie prostą rzecz. Jak pęknie rura w kiblu to też trzeba się radzić specjalistów żeby polecili kolejnych, ci zrobili audyt rury, pokazali certyfikat wystawiony przez tamtych wcześniejszych a potem jeszcze jak będę kapało to jeszcze inni przylezą żeby ją załatać, ale w zasadzie ona nigdy już nie będzie taka sama (jak przed łataniem) to lepiej zdaniem niektórych (już się pogubiłem których: czy tych oceniających czy ocenianych czy polecanych, czy polecacjących, czy tych co dają certyfikaty, czy tych co audytują rurę) wymienić w ogóle rurę na nową. No i cholera znowu kto ma się tym zająć? Znowu zapytać kogo polecają, ale których, potem oni...

Na końcu chyba trzeba psychiatry szukać :D A rura nadal do d...y ;)

P.S. Tak se to napisałem, ja się w sumie nie znam ;) zakładam te rury starając się by po prostu działały i minimalizując ryzyko, że z nich zacznie kapać ;) Ot taka wysoce złożona i baardzo skomplikowana czynność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności