Skocz do zawartości

[info] Amazon ruszył w Polsce / 1530 za 10 godzin


Mion

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 167
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

a o ile mnie pamięć nie myli jesteś w USA.

Tak to wygląda w USA.

U nas Amazon zatrudnia, a w USA koncern właśnie ogłosił nietypowy program - każdemu pracownikowi, który zdecyduje się odejść z firmy, wypłaca dodatkowe pieniądze. I to nawet 5 tys. dolarów!

https://www.biztok.pl/biznes/amazon-placi-bys-odszedl-z-firmy-a-w-polsce-ruszyla-rekrutacja_a15953

Bogusław Senator, firma Poczta Kwiatowa INC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam Amazon nie jestem, wielkim milionerem też nie, ale też prowadziłem firmę i moi w sumie też niewykwalifikowani pracownicy zarabiali u mnie 3000+ na rękę i to 15 lat temu. A było ich na stałe jakieś 20 sztuk. Najlepiej zarabiał chłopak, który uciekł z domu po zawodówce i u mnie uczył się fachu, przy czym był grzeczny, sumienny i po prostu mu się chciało. Potrafił 5-6K wyciągnąć. Dziś sam jest szefem we własnej firmie i moim serdecznym kolegą od lat. Ja sam w sumie też nieźle na tym wychodziłem, na tyle, że przez 10 lat żyłem jako rentier, a z zarobku i tak jeszcze połowa dziś została.

Można? Można. Tylko trzeba być człowiekiem a nie bandą darmozjadów chowających się za jakimś bezimennym Zarządem o nieoganiczonej, dzikiej zachłanności na kasę. Trzeba mieć wystarczającą klasę, żeby nie być pazernym na ciuchy od Armaniego, w których i tak większość pozerów wygląda jak idioci, i które to w dodatku są mało wygodne. Trzeba mieć klasę, żeby zamawiać w restauracji wino za rozsądną cenę a nie za 500 PLN butelka, której zawartość i tak nie potrafi się odróżnić od zawartości flaszki za 25 PLN w sklepie.

A iluż takich tępych biznesmenów, prezesów ja widziałem w życiu to trudno nawet zliczyć. Zaskoczył to mnie w zyciu raz jeden z wiceprezesów molocha KFC, człowiek bardzo skromny o bardzo małych wymaganiach, pewnie dymany przez resztę Zarządu do bólu. Tak też bywa.

Sorry, nie odpowiadam na PMy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle narzekania, to ja powiem o sobie moze.

Pracuje teraz w Australii i tutaj polgodzinna przerwa czyli lunch jest nieplatna, czyli pracuje codziennie 8,5h. Jesli chcesz miec 2 legalne prace, to druga Ci opodatkuja na ok 48%. To tylko dwa ciekawe przyklady jak w kraju pierwszego swiata wyglada praca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Jesli chcesz miec 2 legalne prace, to druga Ci opodatkuja na ok 48%. To tylko dwa ciekawe przyklady jak w kraju pierwszego swiata wyglada praca :)

To nie specjalnie więcej jak w Ojczyźnie ;) Ale siła nabywcza pensji pewnie ze 3x większa..

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łudzisz się, że coś się zmieni u nas?

Patrząc z perspektywy kilkunastu, kilkudziesięciu lat, mimo wszystko jest u nas coraz lepiej. Nie wszyscy potrafią się dostosować wolą wspominać, że było lepiej. W ostatnią niedzielę rozmawiałem z 75 letnim gościem. Mówił jak bardzo żałuje, że nie zapisał się kiedyś do MO, teraz miałby ciepłą emeryturę, nie martwił by się. Do Milicji chcieli go przyjąć bo efektownie komuś obił mordę i wszyscy byli pod wrażeniem.

Zwróćcie uwagę jak często ludzie (na ogół starsi) żałują, że nie zrobili tego czy tamtego. Żyją wspomnieniami a nie rzeczywistością. Rzeczywistość jest tu i teraz. Jak mówi nasz forumowy klasyk jest jak jest a nie tak jak powinno być.

Warto żyć tym co jest teraz a nie biadolić, że mogłoby kiedyś być inaczej albo, że może będzie lepiej ale teraz jest do d.py. Cieszyć się tym co się ma i twardo stać na ziemi.

e: mały błąd trzeba było poprawić.

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już teraz rozumiecie dlaczego Amazon przeniósł się z raichu do nas, tam też płacili trochę ponad najniższą krajową, ale tam najniższa krajowa jest odrobinę wyższa i w innej walucie.

Przy obecnych cenach transportu opłaca im się zrobić te pare kilometrów więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności