Skocz do zawartości

[info] Amazon ruszył w Polsce / 1530 za 10 godzin


Mion

Rekomendowane odpowiedzi


warunki finansowe są dobre, nawet więcej niz dobre

taaaa ... bo mają darmowy posiłek za który nie mozna nic kupić a w Polsce nadal płaci się pieniędzmi a nie obiadami.


"wyczyścił" rynek pracy z pracowników gotowych podejmować się słabo płatnych zajęć.

czyli ludzi "na krawędzi" , ale czy ta robota sprawi że już nie będą na krawędzi , kupią sobie dom, samochód, laptopa , zaproszą drugą połówkę do restauracji na obiad ..... to chyba normalne w XXI wieku ... NIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 167
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ludzie do pracy za takie pieniądze zawsze się znajdą, tutaj potrzebne są rozwiązania rządowe aby zabronić tak niskich stawek za pracę a na to się nie zanosi.

Nie. Tutaj potrzebne jest obniżenie podatków, uproszczenie prawa i za jakiś czas będziemy mieli "rynek pracownika" a nie pracodawcy jak jest w tej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szlaf a znasz powiedzenie "obiecanki-macanki a głupiemu staje"? :) Zobaczą te premie "jak świnia niebo" - jak w powiedzeniu :)

Proszę zorientuj się, czemu zorganizowali bezpłatny transport sięgający po granice województwa..

Wyczyszczenie tanich pracowników z rynku było banalnie proste - wymagania były żadne ;) wystarczy mieć dwie ręce, dwie nogi, ukończoną podstawówkę i.. pęcherz moczowy z zaworkiem.. bo poza 30 min przerwy nie wliczanymi w godziny pracy - wałek niezgodny z kodeksem pracy,ale co tam.. przecież dali 6 tysi miejsc "pracy" - nie można Ci zejść ze stanowiska.. czyli tak na prawdę pracować będą 11h - 10h na stanowisku, 30min bezpłatnej przerwy i po 2x 15min na zdanie stanowiska.. normalnie szczyt marzeń i możliwości.. wyszła mi znowu najniższa krajowa..

/mam dziś dzień powiedzeń :P/

[edyta]


czyli ludzi "na krawędzi" , ale czy ta robota sprawi że już nie będą na krawędzi , kupią sobie dom, samochód, laptopa , zaproszą drugą połówkę do restauracji na obiad ..... to chyba normalne w XXI wieku ...

taaa.. na mieszkanie + komórkę z internetem może im wystarczy.. a jedzenie.. przecież dostaną posiłek za złotówkę..

wracamy do czasów niewolnictwa.. prawie jak w XVII wieku.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to tak na poważnie ? Powrót do gospodarki sterowanej Ci sie widzi ? Toż to czystej wody komuna i kolejny przyczynek do spieprzania z kraju ;)

Słabo myślisz Beerbant. Rozwiązania rządowe, to nie wymuszanie stawek, to nawet nie ustalenie minimalnej płacy tylko. To rozwiązania systemowe, które kalkulują się zarówno pracodawcy jak i pracownikowi.

U nas na pracodawcę nakłada się strazne haracze i podatki. Minimalna płaca powinna być znacznie wyższa, a możliwe to jest przez zlikwidowanie lub zmianę przeróżnych podatków, choćby kwoty wolnej od podatku. W innych krajach EU (Niemcy, Francja i inne) taka kwota jest procentowo znacznie wyższa niż w PL. To samo dotyczy szeregu innych haraczy wpływających na koszty pracownicze.

Rządowi brakuje odwagi, nie rozumie, że zwiększenie popytu mogłoby w pełni zrekompensować obniżenie podatków.

Mimo wszystko nawet w obecnych warunkach płace Amazon są żenujące. Gigant zarabia na każdej transakcji tyle samo na Niemcu, Francuzie i Polaku. Ale polskiemu pracownikowi płaci 3-4 razy mniej.

Wiem, ze po części to przez polskie podatki, ale na pewno nie jest to aż tak duża różnica, jak wychodzi różnica w płacy. Ot zafunkcjonowało myślenie o Polsce jako kraju z tanią siłą roboczą, to wykorzystują to na maksa. Zerknęli na płacę minimalną, dorzucili parę groszy i to wszystko. W Nimeczech tez płacą minimum. Oczywiście to znacznie więcej niż w Polsce, ale taki widać standard Amazon, dać minimum i doić pracownika do bólu. W innych krajach (także US i DE) pracownicy nie mają dobrego zdania o ich standardach. Chyba jasne się więć staje jakim pracodawcą są.

Sorry, nie odpowiadam na PMy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elroy burzymy się bo nie tak się buduje gospodarkę.. wiesz czemu "niemce" są potęgą gospodarczą? nie, nie.. nie tylko dlatego, ze adolfik nakradł..

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu "niemce" są potęgą gospodarczą?

Idee ordoliberałów zostały w pewnym stopniu urzeczywistnione, kiedy Ludwig Erhard zasiadał na stanowisku ministra gospodarki (1949-1963), a następnie kanclerza RFN (1963-1966).

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ordoliberalizm

?

Rozumiem, że masz na myśli osłabianie gospodarek sąsiednich państw.

e: BTW, łączna wartość pieniędzy w obiegu, mniej więcej odzwierciedla ilość dostępnych dóbr i usług. Zwiększenie płacy minimalnej, czyli zwiększenie pieniędzy w obiegu, nie wpłynie w znaczący sposób na ilość dóbr i usług.

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie piszecie ale z punktu widzenia pracownika. Może ktoś jeszcze napisze od strony pracodawcy. Osobiście nie widzę nic złego w zarobkach i dodatkach oferowanych przez Amazona. Praca magazyniera i pakowacza nie wymaga szczególnych umiejętności i wiedzy.

Zostawcie politykę na boku. Niedługo są wybory, jest szansa aby zmienić zarobk w Amazonie. Trzeba tylko dobrze wybrać. :)

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szlaf, jako zatrudniający pracodawca oświadczam Ci,

że byłoby mi wstyd dać zarobić najniższą krajową za etat w systemie dwuzmianowym nawet w takim zapiździejewie jakim jest Opole a co dopiero w miastach, które są X* bogatsze i droższe niż moje emeryckie Opole..

Owszem, może i praca pakowacza nie wymaga specjalnych umiejętności ale magazynier w tak dużym centrum logistycznym to nie fucha w piekarni u Pana Zdzicha, który sprzedaje 100 bochenków dziennie..sorry, ale podstawówka to za mało.

Poza tym to właśnie Ci szarzy pracownicy, na samym dole piramidki, są podwalinami każdego przedsiębiorstwa - warto pamiętać, że stawianie domków z kart jeszcze nikomu na dobre nie wyszło..

Z resztą system pracy w amazonie jest negatywnie komentowany na świecie nie tylko przez pracowników..

Tak poza konkursem @Szlaf - ilu ludzi zatrudniasz?

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako zatrudniający pracodawca oświadczam Ci,

że byłoby mi wstyd dać zarobić najniższą krajową za etat w systemie dwuzmianowym nawet w takim zapiździejewie jakim jest Opole a co dopiero w miastach, które są X* bogatsze i droższe niż moje emeryckie Opole..

Amazon nie oferuje najniżej krajowej. Najniższa krajowa w 2014 r. to około 1680 zł brutto. O ile pamiętam na najgorszych stanowiskach Amazon będzie płacił 1530 zł netto + dodatki. dlatego twierdzę, że nie jest źle.

Powiem więcej. Znam polskich "przedsiębiorców", którzy płacą najzszą krajową, wymagają więcej i nie płacą w terminie. Takiego działania naszych rodaków i ja się wstydzę.

Zresztą Amazon dlatego jest wielki, że ma tanie produkty i tnie koszty na każdym polu. Dlatego właśnie przenieśli swoje magazyny z Niemiec. Jeśli w Polsce skończą zarabiać prawdopodobnie przesuną swoje centra na Ukrainę lub gdzieś dalej.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polak w Polsce 1500 zł za 8 godzin Niewolnicza praca

Polak za granicą 1000 Euro za zrywanie po 16 godzin pieczarek i poniżanie ze strony obcokrajowca- bezcenne (tam oczywiście "niby" za nic nie płaci, jedzenie gratis podobnie jak mieszkanie)

Pracuje po 14-16 godzin, może i jako niewolnik, może i na głodowych stawkach czy etatach, ale marudzenie to normalnie coś, co mnie rozbraja, najłatwiej by było siąść i płakać a tutaj nie ma co, trzeba zapieprzać (jednocześnie myśleć o przyszłości i się zabezpieczać)

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1530 zł jest to dobra pensja dla osób nie muszących płacić kredytów, mających mieszkanie lub mieszkających u rodziców. Jest to również pensja dla studentów.

Powinno być systemowe rozwiązanie, które z automatu daje osobie mającej dzieci czy rodzinę o minimum 500 zł wyższą pensję.

Pomóż mojej córce - 1% z podatku dla Oli. Wypełniając PIT wpisz w rubryki:

KRS: 0000050135 CEL SZCZEGÓŁOWY: BORI Ola na Fecebooku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności