Skocz do zawartości

[info] Amazon ruszył w Polsce / 1530 za 10 godzin


Mion

Rekomendowane odpowiedzi

A ja Wam powiem jedno - zamiast dawać ulgi, zlikwidować je wszystkie na poczet obniżki podatków. Likwidujemy ulgi -> zmniejsza się potrzeba większej ilości urzędasów, którzy te ulgi muszą obsługiwać -> to daje dodatkowe pieniądze, które też mogą być wykorzystane na zmniejszenie podatku. Wtedy nikt nie dostaje ulg, a każdy korzysta.

Odnośnie pracy w Amazonie - w dużych marketach pracownicy mają gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 167
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

SzlafRock

chłopie, proszę Cię, idź na jakieś inne forum. Nie potrafię słuchać Twojego hipsterskiego (albo hipisowskiego, niepotrzebne skreślić) gadania. Naprawdę, takie głupoty jak Ty opowiadasz to największym filozofom na świecie się nie śniły. Albo u Ciebie ludzie pracują za marne grosze i chcesz się bardzo mocno podciągnąć z sumieniem, albo naprawdę jest z Ciebie Polak cebulak i kropka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę, takie głupoty jak Ty opowiadasz to największym filozofom na świecie się nie śniły. Albo u Ciebie ludzie pracują za marne grosze i chcesz się bardzo mocno podciągnąć z sumieniem,

od kiedy prowadzisz firmę? Od września 2013 roku? :D Zapewne masz większe doświadczenie ode mnie.

Samosia nieczynna?

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są inne progi, większe kwoty wolne od podatku, ale sam dochodowy o ile mnie pamięć nie myli jest wyższy

I kwota wolna to już bardzo dużo. Mają koło 50 000zł. Niechbyśmy podnieśli naszą (haniebne 3000), to przede wszystkim zyskują właśnie Ci, którym ledwo starcza i myślą "mieć dziecko, czy nie mieć".

Odnośnie pracy w Amazonie - w dużych marketach pracownicy mają gorzej.

Pochodzę z małego miasteczka, w którym mogłem pracować na orlenie, lub w sklepie spożywczym, w którym właścicielka co 3 miesiące zmieniała pracowników. Ludzie tam (i nie uwierzę, że to jedyne takie miasteczko w Polsce) biegli jak ~60km dalej otwierano magazyn jakiś z podobnymi płacami, mniejszymi benefitami - z jakimiś dowozami tylko.

Bo innej opcji nie było.

A jak amazon tak obraził niektórych z Was, to co, zamknąć go i od razu doprowadzić do upadłości/zakazać działalności innym pracodawcom, którzy za mało płacą? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ustawowo wprowadzić 500 zł wyższą premię dla osób które cechują się np. tym że są w związku małżeńskim, to powstałyby fikcyjne związki. Co ja pacze na forum!!!

forum zdrowotne - dodaj ogłoszenie za darmo!

naprawiasz elektronikę? - dodaj ogłoszenie za darmo!

masz kwiaciarnię? - dodaj ogłoszenie za darmo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bori79 proszę:

“Jeśli się nie odczepicie, spłodzę więcej dzieci” – grozi żyjący z zasiłków ojciec 13 dzieci

Bezrobotny ojciec trzynaściorga dzieci, który rocznie pobiera 53 tysiące funtów zasiłku, niedawno otrzymał siedmiopokojowe mieszkanie socjalne. Na głosy krytyki odpowiada buńczucznie: „Przestańcie się czepiać, bo będę miał jeszcze więcej dzieci”.

https://www.polishexpress.co.uk/splodze-jeszcze-wiecej-dzieci-jesli-nie-przestaniecie-mnie-krytykowac-grozi-ojciec-na-zasilku/

Ostatnio na jakimś forum internetowym dziewczyna zwróciła się do internautów z zapytaniem jakie może dostać pieniążki na dziecko w Anglii. Była jeszcze w Polsce, nie znała języka, nie prosiła o pomoc w znalezieniu pracy. Interesowały ją tylko i wyłącznie benefity – jak są wysokie, i jak się mają do kosztów codziennego życia w UK. Taka jest właśnie polska mentalność – wyciągać łapę po zasiłek. Nie należy się? To stworzyć taką sytuację, by się należało – kłamać, oszukiwać, kręcić, uskutecznić cały wachlarz zachowań moralnie wątpliwych, byle wyłudzić kasę i spokojnie siedzieć w domu, zamiast troszczyć się o swój byt.

https://ujagny.blog.pl/2014/01/13/zycie-na-beneficie-polacy-na-zasilkach-w-anglii/

@edit: gość dostaje z zasiłku 53 tys. funtów, a ja dzisiaj patrzę oferta pracy front-end developer w Londynie z wynagrodzeniem rocznym 25-35 tys. funtów.

forum zdrowotne - dodaj ogłoszenie za darmo!

naprawiasz elektronikę? - dodaj ogłoszenie za darmo!

masz kwiaciarnię? - dodaj ogłoszenie za darmo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eldoka

przecież to dwa światy:

co innego ulga (niższy podatek, niższa składka emerytalna) a dzięki temu wyższy zarobek

co innego zasiłek dla nieroba, który z założenia nie chce pracować

jestem przeciwny dawaniu ludziom niepracującym zasiłków na dzieci

Pomóż mojej córce - 1% z podatku dla Oli. Wypełniając PIT wpisz w rubryki:

KRS: 0000050135 CEL SZCZEGÓŁOWY: BORI Ola na Fecebooku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


jestem przeciwny dawaniu ludziom niepracującym zasiłków na dzieci

czyli samotną matkę z 3 dzieci chcesz wysłać do pracy po to żeby dostała zasiłek który będzie musiała zostawić w przedszkolu lub w momencie gdy samotną matkę z 3 dzieci w przedszkolu zwolnią z pracy chcesz jej także pozabierać zasiłki bo przecież nie pracuje.

Dziwnie do tego podchodzisz bo co Ci zawiniła samotna matka i jej dzieci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Bo podatki są z jego kieszeni, a nie jest ojcem tych dzieci

Z tego co wiem ja wogóle dzieci nie posiadam więc powinienem być przeciwko jakimkolwiek ulgom i zapomogom dla rodziców natomiast wszelkiego rodzaju ulgi powinni mieć posiadacze motocykli o pojemności powyżej 750 ccm gdyż są droższe w utrzymaniu niż skutery.


Czemu stosujesz szantaż emocjonalny

no właśnie - ja gram na jego emocjach a On chce dzieciom matke odebrać* więc kto jest gorszy ?

* dla czego odebrać ? ano dla tego że jak już nie będzie miała zasiłku to jej zabiorą dzieci bo przecież nie będzie mogła ich utrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


samotną matkę z 3 dzieci w przedszkolu zwolnią z pracy

A nie lepiej żyć w kraju, w którym ta matka ma jakieś oszczędności i szybko znajdzie nową pracę? Nie wnikając w to, dlaczego jest samotną matką z trójką dzieci?

Pewnie masz tak dobre serce i oddajesz wszystko co zarobisz na potrzebujących?

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


czyli samotną matkę z 3 dzieci chcesz wysłać do pracy po to żeby dostała zasiłek który będzie musiała zostawić w przedszkolu...

generalizujesz, ale dobrze

samotna matka - albo dostaje alimenty (dostawać powinna) albo rentę jeżeli jest wdową - teoretycznie tak być powinno, no ale system ściągania alimentów w Polsce jest zerowy - to raz

a dwa wyciągasz oderwany i kwalifikujący się do zupełnie innego rozpatrywania przypadek


Z tego co wiem ja wogóle dzieci nie posiadam więc powinienem być przeciwko jakimkolwiek ulgom i zapomogom dla rodziców

nie, bo to dzieci innych ludzi będą Ciebie na starość obsługiwały w sklepach i du**ę w szpitalach podcierały jak nie będziesz mógł ruszyć ręką


natomiast wszelkiego rodzaju ulgi powinni mieć posiadacze motocykli o pojemności powyżej 750 ccm gdyż są droższe w utrzymaniu niż skutery.

zniżasz się do poziomu SzlafRocka

ulga na dzieci daje coś dla kraju

Pomóż mojej córce - 1% z podatku dla Oli. Wypełniając PIT wpisz w rubryki:

KRS: 0000050135 CEL SZCZEGÓŁOWY: BORI Ola na Fecebooku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności