Skocz do zawartości

[info] Amazon ruszył w Polsce / 1530 za 10 godzin


Mion

Rekomendowane odpowiedzi

Nie na pewno, a może chwilowo mielibyśmy do czynienia z deflacją?

jakim cudem przy nienasyconej gospodarce większy dochód może spowodować deflacje?

mówimy o całej gospodarce a nie jakiś wybranych sektorach

Pomóż mojej córce - 1% z podatku dla Oli. Wypełniając PIT wpisz w rubryki:

KRS: 0000050135 CEL SZCZEGÓŁOWY: BORI Ola na Fecebooku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 167
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

ożywiłoby gospodarkę.

Dokręcenie śruby firmom na pewno ożywi gospodarkę(sprawdź w jakiej są kondycji)... Na pewno przy zwiększonych kosztach ktoś będzie w stanie konkurować z Amazonem... Ech, jeszcze długo w tym kraju nie będzie dobrze. Koniec polityki z mojej strony, niepotrzebnie się wciągam.

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dokręcenie śruby firmom na pewno ożywi gospodarkę

nie trzeba dokręcać śruby żeby ludzie mieli 200 zł więcej w portfelu, oczywiście kosztem państwa (dyskutujemy sobie abstrakcyjnie)


A czy inflacja w okresie krótko terminowym jest czymś złym?

niska inflacja zawsze jest lepsza niż deflacja

Pomóż mojej córce - 1% z podatku dla Oli. Wypełniając PIT wpisz w rubryki:

KRS: 0000050135 CEL SZCZEGÓŁOWY: BORI Ola na Fecebooku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dokręcenie śruby firmom

O jakiej śrubie myślisz?


niska inflacja zawsze jest lepsza niż deflacja

Nie w okresie krótkoterminowym.

Bogusław Senator, firma Poczta Kwiatowa INC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Osoby pracujące za małe pieniądze z różnych przyczyn nazywasz niezaradnymi, podobnie kiedyś o ile mnie pamięć nie myli wypowiadałeś się o zakupach w dyskontach. W moim odczuciu uważasz się za lepszego bo stać Cię na więcej, bo stać Cię na dzieci a to są symptomy według mnie pewnej pogardy i spojrzenia z góry na najniżej sytuowanych.

Nie będę się z tobą wdawał w dyskusje gdyż nie potrafisz czytać i myśleć na temat tego co czytasz.

wyraziłem się jasno na temat dotacji Państwa do posiadania dzieci.

Poniżej masz mój cytat, który jest odpowiedzią na temat niezaradności innych. Wciskasz mi tezy, których nigdy nie napisałem. Szanuje pracowitość ludzi niezależnie ile zarabiają, natomiast potępiam kombinatorstwo, lenistwo i stanowisko roszczeniowe młodych ludzi.

Tyle mojego w głupim temacie, który poruszyłeś.


Są rejony w Polsce gdzie 1530 na rękę to majątek. Nie należy smiać się z biedy innych. Ty moze nie pójdziesz pracować za taką kwotę ale są ludzie co pójdą z chęcia.

Nie wiem dlaczego w Polsce jest nagminne wyśmiewanie się z biedy innych ludzi.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby dziś ustawić w Polsce minimalną stawkę 350 PLN, to Amazon płaciłby 375 PLN. Taka jest polityka koncernów jak Amazon. Nie liczy się człowiek, nie liczą się wyniki finansowe, liczy się wyzysk siły roboczej do maksimum.

Wielu uzna pewnie, że jestem wyjątkowo cięty w tej sprawie, ale faktycznie tak jest. Sam byłem przez lata pracodawcą i 20 lat temu płaciłem swoim pracownikom więcej, a pracę mieli nieporównanie lżejszą. Dodatkowo mogli sobie dorabiać nieograniczenie, w czym też zresztą san im pomagałem. Oczywiście wszystko przy normalnym ubezpieczeniu, itd.

W zamian miałem dobrych pracowników (z któymi do dziś utrzymuję kontakt), i razem robiliśmy cuda, żeby firma dobrze prosperowała, co przez wiele lat nam się skutecznie udawało.

Zrezygnowłem, bo po paru latach byłem wykończony pracą na najwyższych obrotach i uznałem, że zdrowie jest ważniejsze. Dostałem też zresztą propozycję tzw. nie do odrzucenia, gdzie koszty dzierżawy byłyby powyżej 100K/m-c. Uznałem to za zbyt ryzykowne przedsięwzięcie, co zresztą się potwierdziło w przypadku innych chętnych.

Sorry, nie odpowiadam na PMy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba dokręcać śruby żeby ludzie mieli 200 zł więcej w portfelu, oczywiście kosztem państwa (dyskutujemy sobie abstrakcyjnie)

Jakiego państwa? Państwo to firmy jak moja i tysiące innych (i zwykli podatnicy) i by setki tysięcy osób czy nawet milion (nie wiem ile osób pracuje w państwowych firmach) dostały te 200zł więcej to moja jak i inne firmy musiałyby w formie podatków i innych cudów państwu oddać jakieś 500zł a znając gospodarność naszych polityków to nie zdziwiłbym się by i 1000zł więcej chcieli by "przy okazji" nową siedzibę zusu postawić, wymienić rządowe limuzyny na nowe bo starymi (2 letnimi już się nie dało by jeździć) itd.

Przy dobrze prosperującej gospodarce było by na tyle dużo firm które by się "biły" o pracowników szczególnie tych dobrych i np. jedna by chciała dać 1500zł komuś, ale ktoś by nie chciał iść bo gdzieś indziej proponują mu 2000zł.

Swego czasu istniał sobie Polar, ludzie zarabiali po 2-3 K miesięcznie. Potem kupił go Whirpool. Wywalił większość załogi i przyjął za kwotę poniżej 1000 zł. Oni też byli niezaradni? Jak zakładali rodzinę mieli 5-6K a po roku 2K.

To są efekty socjalnego państwa - mało kasy mają przedsiębiorcy dlatego firm typu Polar jest tak mało - jakby była zdrowa gospodarka niezawalona podatkami, to tacy pracownicy by przeszli do firmy "Polar2" która dała by im te same czy bardzo podobne pieniądze.

Płaca minimalna to jest teraz wisienką na torcie tego chorego systemu co panuje, jakby gospodarka była zdrowa i firmy by się "biły" o pracodawców to teoretycznie mogła by sobie być jakaś kwota minimalna a i tak wszyscy by pracowali za więcej.

Podnoszenie płacy minimalnej to osobny wątek mógłby być - ale w skrócie im będzie ona bardziej podnoszona w gospodarce którą po prostu nie stać na taką płacę to będzie coraz więcej umów zlecenie, a jak za niedługo dobiją pełny zus - to będzie wzrost pracy w ogóle na czarno i w efekcie coraz większa grupa w ogóle będzie omijać podatki. Czyli to co miało zwiększyć wpływy do budżetu państwa i ogólnie poprawić jakość życia będzie działało na odwrót. No i nie zapominając, że najgorszym krokiem - to po prostu będą zwolnienia - jak firmę stać na 100 pracowników z minimalną, to po podniesieniu o 10% minimalnej - to 10% osób po prostu pożegna się z pracą i to będzie to "robienie dobrze".

Z ekonomicznego punktu widzenia Polska idzie w kompletnie złą stronę a politycy tylko straszą ludzi co by to było jakby służba zdrowia była płatna i trzeba by było płacić za lekarza i takie babcie czy osoby starsze się boją tego - a realnie za "bezpłatną" służbę zdrowia płacimy sporo kasy, stoimy w kolejkach, na specjalistów czekamy miesiącami-latami.. a mając tą samą kasę w reku byśmy byli załatwiani od ręki ew. z kolejkami kilu dni do max kilku tygodni. Ale sztandarowe hasła typu "bezpłatna służba zdrowia" jednak przemawia do mass... Jak coś diametralnie się nie zmieni to niewydolny już system zapadnie się ogłosi bankructwo i "nie będzie niczego".

https://www.punktseo.pl/darmowe-bonusy/ << rozdaje: kody do katalogów firm, kody rabatowe, szablony ZennoPoster ! |---| Moje strony: https://www.s90.pl/pozycjonowanie/ | https://www.seo-stat.pl - zapraszam.                                                                                                                                                                                          

seo-stat-logo.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

zanim Amazon ruszył w Polsce czytałem kilka razy o ich praktykach w innych krajach, no i już się potwierdza u nas sposób ich pracy

https://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,142076,17053225,Pierwsi_pracownicy_odchodza_z_Amazona___Nie_da_sie.html

Pomóż mojej córce - 1% z podatku dla Oli. Wypełniając PIT wpisz w rubryki:

KRS: 0000050135 CEL SZCZEGÓŁOWY: BORI Ola na Fecebooku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szybko poszło ;)

A taka atrakcyjna ta praca, a jaka pensja wypasiona, a jakie dodatki, jaki socjal.. no i żarcie za złotówkę..

to który z Was, tych krzyczących, że 1500 za taką robotę dla głupiego to spora kasa teraz zatrudni, tych co to się zwolnili?

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy dwie sytuację:

-Amazon płaci tyle ile płaci w Polsce - źle (za mało, kto za tyle będzie pracował, śmiech na sali)

-Amazon ucieka z Polski (np. do Czech) z powodu strajku pracowników - źle (w Polsce to miał raj)

to co byście zrobili na miejscu Amazona żeby wszyscy byli zadowoleni?

forum zdrowotne - dodaj ogłoszenie za darmo!

naprawiasz elektronikę? - dodaj ogłoszenie za darmo!

masz kwiaciarnię? - dodaj ogłoszenie za darmo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to który z Was, tych krzyczących, że 1500 za taką robotę dla głupiego to spora kasa teraz zatrudni, tych co to się zwolnili?

Ilu się zwolniło ? Jaki procent? Chyba większość została? Roszady i redukcje zatrudnienia są uwzględnione w biznesplanie.

Ci co nie chcą pracować pobierają zasiłek, na który składa się całe społeczeństwo.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ci co nie chcą pracować pobierają zasiłek, na który składa się całe społeczeństwo.

a czytałeś o systemie pracy w tej firmie?


to co byście zrobili na miejscu Amazona żeby wszyscy byli zadowoleni?

dostosowali normy pracy do ludzi a nie ludzi do wyśrubowanych norm

Bronienie Amazona jest bezsensowne w moim odczuciu. Ta firma ma taką politykę i na całym świecie tak samo traktuje pracowników.

Pomóż mojej córce - 1% z podatku dla Oli. Wypełniając PIT wpisz w rubryki:

KRS: 0000050135 CEL SZCZEGÓŁOWY: BORI Ola na Fecebooku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności