Skocz do zawartości

[info] Amazon ruszył w Polsce / 1530 za 10 godzin


Mion

Rekomendowane odpowiedzi


Bronienie Amazona jest bezsensowne w moim odczuciu

Oczywiście że tak. Amazon obroni się sam. My musimy bronić ludzi. Dajmy im szanse. Niech jadą do Anglii, niech wstają o 4 rano żeby dotrzeć do pracy na 7, niech pracują po 20 godzin tygodniowo bo nie znają się na robocie i nie znają języka, niech mieszkają po 6 osób w pokoju żeby ciąć koszty, niech żywią się tylko w marketach bo są obniżki na mleko i makaron.

Zgadzam się - zarobki są niewielkie a wręcz głodziwe ale skarżenie się na warunki pracy a takie same warunki są na całym świecie w amazonie to drugie

ps. sytuacja z pierwszego akapitu to sytuacja mojego kolegi który zostawił pracę za 1800 na rękę bo "było ciężko" i pojechał do Anglii w sierpniu. Od listopada jest w Polsce i z uśmiechem na gębie chodzi do poprzedniej roboty a na hasło "robota w anglii" śmieje się i puka w głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 167
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Trzeba by jeszcze dostosować dochody prezesów, zarządu i prawników do dochodów na poziomie mniej abstrakcyjnym.

A kto to ma zrobić?

Bogusław Senator, firma Poczta Kwiatowa INC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by jeszcze dostosować dochody prezesów, zarządu i prawników do dochodów na poziomie mniej abstrakcyjnym.

Idźmy dalej. Dostosujmy płace wszystkich do jednego poziomu. Będzie sprawiedliwie?

forum zdrowotne - dodaj ogłoszenie za darmo!

naprawiasz elektronikę? - dodaj ogłoszenie za darmo!

masz kwiaciarnię? - dodaj ogłoszenie za darmo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szlaf ilu pracowników - etatowych, nie na zlecenie czy o dzieło - zatrudnia Twoje wielkie przedsiębiorstwo zwane samozatrudnieniem?

Pytam tak z ciekawości.. bo z Twoich wypowiedzi wnioskuję, że jesteś człowiekiem, który nigdy nikogo na umowę o pracę jeszcze w życiu nie zatrudnił i jest zwolennikiem tzw. umów śmieciowych.. w końcu od nich nie trzeba tylu składek odprowadzać - "niech se pracownik do skarpety odkłada i cieszy, że mu dałem robotę" - i do tego nie ma norm co do stawek, bo "nie będzie Ci tu żaden skakał o podwyżkę"..

Mam propozycję @Szlaf - idź na tydzień do "pracy" do amazona i opisz nam później swoje pozytywne wrażenia :) myślę, że to raj dla Ciebie - nauczysz się paru nowych chwytów "prawdziwego pracodawcy" ;)

Amazon nie bez powodu zainwestował w Polsce - wiedzieli, że takie numery, które trzeba nazywać po imieniu "wyzyskiem" przejdą bez mydła a urzędy pracy tylko przyklasną.. może niech od razu wprowadzą system motywacyjny rodem od Koreańczyków..

Pearl-Steam.jpg

tu

https://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140916/POWIAT10/140919600

do poczytania i posłuchania o super systemie motywacyjnym z premią 10 zł :)

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f ilu pracowników - etatowych, nie na zlecenie czy o dzieło - zatrudnia Twoje wielkie przedsiębiorstwo zwane samozatrudnieniem

Odpowiadam.

Nie wiem. Mam udziały w kilku firmach i sam się nie zatrudniam. Ja już pracę traktuję jako hobby. Pracuję ale nie muszę.

bo z Twoich wypowiedzi wnioskuję, że jesteś człowiekiem, który nigdy nikogo na umowę o pracę jeszcze w życiu nie zatrudnił i jest zwolennikiem tzw. umów śmieciowych.. w końcu od nich nie trzeba tylu składek odprowadzać - "niech se pracownik do skarpety odkłada i cieszy, że mu dałem robotę" - i do tego nie ma norm co do stawek, bo "nie będzie Ci tu żaden skakał o podwyżkę

Odpowiadam.

Twoje wnioski są błędne.

idź na tydzień do "pracy" do amazona i opisz nam później swoje pozytywne wrażenia  myślę, że to raj dla Ciebie

Odpowiadam.

Nie muszę. Ciężką fizyczną pracę mam już za sobą. Znam życie i dlatego tak piszę.

Wychodzę z założenia, że lepiej mieć pracę i 1500 zł jak siedzieć w domu i nic nie mieć.

A czy Ty znasz ciężką fizyczną pracę za małe pieniądze? Teraz ja wnioskuję, że chyba nie. ;)

Jeśli chcesz coś osiągnąć w życiu musisz za..erdalać.

Tak na marginesie.

Już nasi emigranci zaczynają wracać z UK. Niedobrzy angole wreszcie się ockneli. ;)

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wychodzę z założenia, że lepiej mieć pracę i 1500 zł jak siedzieć w domu i nic nie mieć.

błędne, podszyte strachem założenie prowadzące do pozostania na stałe w ciężkiej pracy za 1500 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

błędne, podszyte strachem założenie prowadzące do pozostania na stałe w ciężkiej pracy za 1500

Jesteś w błędzie.

Człowiek ambitny, pragnący coś osiągnąć 1500 zł. będzie traktował jako doświadczenie życiowe i odskocznię do polepszenia zarobków . Tylko nieudacznicy pozostają nadal przy takich zarobkach. Prosta selekcja.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szlaf czyli reasumując:

nie zatrudniasz, nie zap*erdalasz, uważasz, że 1500 to solidna płaca - w myśl "ciesz się fizolu, że masz pracę i zap*erdalaj bo na twoje miejsce jest 100 chętnych", jesteś "udziałowcem" i masz bardzo "zdrowe" podejście do pracownika.. to wszystko pasuje mi jedynie do tych wybitnych orłów z Wiejskiej.. z którego ugrupowania jesteś? :D

Odpowiem Ci na Twoje pytanie - znam fizyczną pracę - pracuję od 20 lat - i jak trzeba to zap*erdalam fizycznie na równi z moimi pracownikami. Dzięki temu o poranku myjąc zęby patrzę w lustro bez wstydu i z dumą bo doszedłem do tego co mam przede wszystkim własną pracą i rękoma po drodze nie dymając nikogo bez mydła.

Swoją drogą

Są rejony w Polsce gdzie 1530 na rękę to majątek. Nie należy smiać się z biedy innych. Ty moze nie pójdziesz pracować za taką kwotę ale są ludzie co pójdą z chęcia.

Nie wiem dlaczego w Polsce jest nagminne wyśmiewanie się z biedy innych ludzi.

w sensie w tych rejonach sami nieudacznicy?? Grubo pojechałeś..

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności