Skocz do zawartości

Pingwin-friendly linki :)


FiKaS

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Słowo pingwin w branży seo uplasował się ostatnio na mocnej 5 pozycji (zaraz po : pozycjonowanie, optymalizacja, linki, content). Napisałem artykuł dotyczący pingwin-friendly linków - skąd je pozyskiwać, w jaki sposób itd.

Starzy wyjadacze powiedzą, że nic nowego, ale może dla kogoś znajdzie się coś interesującego :)

Zapraszam do lektury :)

https://adnews.pl/5-wskazowek-jak-zdobywac-pingwin-friendly-linki/



pingwiny-seo-577x238.pngy34n5oew.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Piszesz

....ale i też do zwiększenia Trust Ranku linkowanej domeny.

to jak czytelnik Twojego artykułu ma dowiedzieć się, że magiczny Trust Rank zwiększył się, ma wyglądać w okno??

następnie pora na masowe sprawdzenie parametrów – Referring Domains a także External Backlinks, Google Site czy PR (dobrym programem jest eXdomain do tego zadania),

eXdomain kiedy ostatnio odpalałeś? pomijamy fakt nieaktualizowanie PR już ot bardzo bardzo dawno

Uzyskanie wpisów w 30-50 katalogach powoduje zwiększenie wartości Trust Rank naszej domeny, a także pomaga w podwyższaniu pozycji naszej strony.

To to ciężko skomentować bo dałeś czadu na całego

Przy pozyskiwaniu linków w formie pełnego adresu “url” pomogą one podnieść pozycje w Google.

Ja robiłem testy i z nich wynika, że to pic na wodę. Cale te linki brandowe to wymysł na kolejnie wyciąganie kasy od jeleni. Niczym nie różnią się od innych linków, a dywersyfikację linków można i linkami z anchorem "FIKaS spoko facet" robić z takim samym skutkiem.

jest więcej pytań na temat artykułu ale nie mam czasu na recenzje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem artykuł dotyczący pingwin-friendly linków - skąd je pozyskiwać, w jaki sposób itd.

Przy okazji w artykule jest 6 linków wychodzących. Czy to nazywa się pingwin-friendly linki?

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem testy i z nich wynika, że to pic na wodę. Cale te linki brandowe to wymysł na kolejnie wyciąganie kasy od jeleni.

Ja również testowałem i powiedziałbym co innego. Wszystko obija się od założeń testu, a nie tylko jego przeprowadzenia.

Google na różne sposoby rankuje domeny. Brandem da się wybić najtrudniejsze frazy, że tak powiem

"Anchory" zasysane są wtedy z linków wewnętrznych, treści na stronie, itd.

Jest bardzo wiele banków, firm ubezpieczeniowych gdzie brand to 99%, a jednak zajmują topy w najcięższych frazach.

Co nie zmienia faktu, że anchorami pozycjonuje się szybciej - niekoniecznie bezpieczniej.

Każdy ma tam swoje widzi mi sie i o ile każdemu wychodzi to nie ma co się spierać o szczegóły :)

Samego tekstu nie czytałem bo wystarczył mi poziom zawarty w cytatach :D

O_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


linki wychodzące potraktuj jako test czy są one pingwin-friendly

Nie ma potrzeby.

W 90% przypadków nie trzeba testować. Wynik jest wiadomy z góry. Pojęcie pingwin-friendly jest tak samo dobre jak zamrożone wyniki czy też frazy. ;)

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Przy okazji w artykule jest 6 linków wychodzących. Czy to nazywa się pingwin-friendly linki?

To się nazywa marna szeptanka a jej odbiorcami są leszcze z tego forum.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakowało mi PiO

A teraz wszyscy z serwisów, do których linki zamieściłeś będą udostępniać Twój artykuł.

Schemat bez polotu.

Przed emeryturą musisz się jeszcze wiele nauczyć ;)

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A teraz wszyscy z serwisów, do których linki zamieściłeś będą udostępniać Twój artykuł.
Schemat bez polotu.

Jeżeli po czasie usunie te linki a udostępnianie zostanie to będzie polot :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakowało mi PiO

A teraz wszyscy z serwisów, do których linki zamieściłeś będą udostępniać Twój artykuł.

Schemat bez polotu.

Przed emeryturą musisz się jeszcze wiele nauczyć ;)

Na szczęście mam Ciebie, a Ty wszystko wiesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 100% się zgadzam.

Sfab jest za cwany ( w dobrym rozumieniu tego słowa) aby na PiO pisać co i czym idzie wbić, dla tego pisze takie rewelacje, a Ty linkuj "brandem" dalej i czekaj pol-roku.

lekkie frazy owszem idą do góry po takich linkach z prostego powodu roboty indeksujące podążają za linkami i indeksują content i linki wewnętrzne. Taki sam efekt miał by link "home page"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm z założenia pozycjonowanie ma być "naturalne" - jakoś nie widzę, żeby właściciel popularnego serwisu, który pozycjonuje się sam bo jest "naturalny" wiedział co to jest TrustRank i jeszcze wysyłał w disavow linki z dopiskiem "zbyt niski "TrustRank - link nienaturalny" :)

ps. nie neguję artykułu tylko brak logiki google w maskowaniu prawdziwych powodów "pingwina" :)

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności