Skocz do zawartości

Pingwin-friendly linki :)


FiKaS

Rekomendowane odpowiedzi


Uważasz, że krytykując Twoje bajki bez pokrycia (przykładów) trzeba samemu podać na tacy coś z przykładami czy też opowiedzieć kolejną bajkę?

Uważam, że krytykując artykuł Fikasa, wypadałoby podać jakiś przykład tego, jak to robić lepiej niż on napisał ;-) Czyli "to jest be, ale to jest dużo lepsze".


nie masz żadnych korzyści to czemu na Twoim blogu są linki referencyjne do https://www.whitepress.pl/ czy też nextcontent.

A widzisz gdzieś linki z refami w tej dyskusji? Ja nie, więc poszukaj lepszych argumentów. Swoją droga, z NextContent uciekłam z krzykiem i nie mam tam już konta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Czyli "to jest be, ale to jest dużo lepsze".

Chyba nie chcesz powiedzieć że mamy dyskutować z artykułami sponsorowanymi i opowiadać co działa a co nie?

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IT przecież sam doskonale wiesz, że moje wskazówki nie znajdą odzwierciedlenia dla branż, które robisz ;-)

Staram się nakierunkować ludzi, że jednak seo się zmienia i że niekoniecznie już wszystkie metody działają. Idąc za ciosem warto oferować Klientowi coś więcej niż napierd... linkami w stronę w celu osiągnięcia TOP3 - budowanie wizerunku marki i pozyskiwać tematyczny ruch, który nawet mimo braku topów (w początkowej fazie takich działań) może przynieść korzyści klientowi w postaci sprzedaży, telefonów etc...

Co do wrzucenia linków do wspomianego whitepress.pl, czy innych - z tej "reklamy" nie otrzymałem żadnego profitu - poprostu podałem przykłady serwisów z których korzystam. Jak macie z tego tytułu ból xxxx to uwaga - to jest Wasz ból :)

Jeżeli stosujecie inne zasady, sposoby pozyskiwania linków, który według Was działa - nie ma problemu - napiszcie arta, chętnie go przeczytam. Nie wymagam podawania konkretnych urli domen.

Pio już 10 lat śmiga, ja na nim jestem ponad 7 lat ciągle się nic nie zmienia :)

Pozdrowienia i więcej luzu - już jutro długi weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze Lexy już raz mi podpadłaś kiedy chciałem zgłosić do google wordpress.org za jawne łamanie regulaminu - jest wyraźnie napisane, że do strony nie mogą prowadzić żadne linki ze stopek i szablonów. Domagałem się ukrania strony wordpress.org i usunięcia jej z wyników na powielony anchor "wordpress". Stwierdziłaś, że to spowoduje ukaranie wordpress.com (tak - jasne) i wszystkich stron do nich linkujących (jeszcze lepiej) a na koniec zostaną ukarane wszystkie strony do których linkują wszystkie wordpressy świata (padłem). Oczywiście ruszyła fala poparcia przez lemingów, którzy nie wiedząc nawet o co chodzi próbowali mnie zlińczowac za podpierdzielanie innych (sami są fanami disavow) i nie pomogły wyjaśnienia z mojej strony o co chodzi z tą akcją - zbyt trudne do zrozumienia :)

A wracając i nawiązując do tematu za razem: guest blogging osiągnął w USA skalę na tyle dużą, że warto było zainterweniować namierzając wszystkie miejscówki. Tu nie chodzi o to, czy link jest w stopce, czy w treści, czy gdziekolwiek - namierzona została sieć domen. Skoro jesteśmy (już tak na prawdę) nie więcej niż 2 lata za USA również u nas do porządku dziennego przejdzie tropienie i usuwanie networków (publicznych i prywatnych), które zawierają nawet 5 domen. Kwestia czasu jak zyski z tych działań i u nas przewyższą koszt utrzymania hindusa tropiciela.

Co do fraz niespamowanych - popatrzcie sobie w USA "web design chicago" i inne miasta skąd te strony mają linki ? Ze stopek klientów dla których wykonali strony komercyjne. I nie ważne, że te linki są ze stopek - strona ma 1-2 linki wychodzące i nie jest w żaden spsób powiązana z czymkolwiek bo jest stroną firmową. Takie linki dają stabilne efekty bo prostu nie wpadają w schemat stron networkowych. Z tego też powodu czasami wystarczyło kilka linków z mocnych zhackowanych stron, żeby zrobić na prawde konkurencyjne frazy.

Dla tych co lubią na biało i dla tych co na czarno:
logo_ap.jpg godmodelogo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


warto oferować Klientowi coś więcej niż napierd... linkami w stronę w celu osiągnięcia TOP3 - budowanie wizerunku marki i pozyskiwać tematyczny ruch, który nawet mimo braku topów (w początkowej fazie takich działań) może przynieść korzyści klientowi w postaci sprzedaży, telefonów etc...

Wszystko ładnie i pięknie, to jest oczywista oczywistość, ale stawiam skrzynkę dobrej wódki temu kto to zrobi za 100 pln za miesiąc.


Jeżeli stosujecie inne zasady, sposoby pozyskiwania linków, który według Was działa - nie ma problemu - napiszcie arta, chętnie go przeczytam. Nie wymagam podawania konkretnych urli domen.

Na takie argumenty warto odpowiedzieć pytaniem. Czy z tego whitepressa może skorzystać każdy?

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blake,

A dlaczego ktoś ma to robić za 100zł :-) dodaj jedno zero ;-)

Z tego co się orientuję to tak - każdy może się zarejestrować i skorzystać z usług (jeżeli potrawi się zarejestrować i zrobić przelew ;-) )

PS -> https://www.facebook.com/groups/496083163758299/permalink/858148027551809/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(jeżeli potrawi się zarejestrować i zrobić przelew ;-) )

I tutaj jest właśnie cały pies pogrzebany :) Jeżeli potrafi zrobić aż tyle to po kolejnym updajcie dokształci się i wyskrobie bardzo piękny plik disavow.

dodaj jedno zero ;-)

Nie róbmy jaj, za 1000? Ilu takich klientów tymi metodami ogarniesz miesięcznie zakładając, że robisz to wszystko tak jak powinno być, czyli artykuły porządne, profile prowadzone, zdjęcia dodawane itd. 2, 3? No może bardziej obrotny do 5 będzie w stanie. 5k - zus, podatek i koszty... jakoś mi się nie kalkuluje. Żeby zrobić to na prawdę dobrze trzeba by dodać co najmniej dwa zera i najlepiej 2 na początku, wtedy masz 2 klientów i traktujesz ich poważnie, każda inna stawka poniżej 4 cyfr kończy się na napisaniu tekstu z synonimami i wrzuceniu go do paru dodawarek lub szukaniu innego zajęcia pobocznego (naciągania innych na szkolenia, warsztaty, certyfikaty, audyty, kontrolerów audytów i bóg wie co jeszcze powstanie). No chyba, że komuś rzeczywiście wystarczy racja żywieniowa przeciętnego hindusa i jest w stanie za to utrzymać rodzinę.

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Domagałem się ukrania strony wordpress.org i usunięcia jej z wyników na powielony anchor "wordpress". Stwierdziłaś, że to spowoduje ukaranie wordpress.com (tak - jasne)

Nie, nie pisałam, że to spowoduje ukaranie wordpressa. W ogóle w tym całym temacie sam wordpress miał najmniejsze znaczenie. Chodziło o próbę zaszkodzenia w ten sposób innym serwisom tylko po to, żeby udowodnić Googlowi hipokryzję... nawet kosztem tego, że sami sobie zaczniemy szkodzić. I "fani" disavow wtedy wymiękają przy takich publicznych spam raportach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej były infografiki promowane przez tzw. białe bractwo a teraz content marketing. Oczywiście jest to dobry element marketingu ale w pozycjonowaniu mało przydatny. Szczególnie mało przydatny na trudne frazy. Kosztowny. ;)

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego też powodu czasami wystarczyło kilka linków z mocnych zhackowanych stron, żeby zrobić na prawde konkurencyjne frazy.

A po co linki ze zhackowanych stron :P Ja tam obserwuje w topach finansowych bezpośrednio strony zhackowane :P

Odkrywam przed Tobą wszystkie karty na marketing BLOG. ;)Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych

pozycjonowanie-chorzow.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WhitePress to nie jest guest blogging. Jest platformą, która ma 3 funkcje: tworzenie treści, dystrybucję i promocję (ruch). Funkcja SEO to jedna z wielu jakie można realizować publikując artykuły. Ale tylko jedną. Realizujemy kampanie promocyjne, piarowe, seo'we i mieszane. Także zapewniamy ruch na opublikowanych artykułach. Niebawem więcej zupełnie nieseowych funkcji.

Lista portali, które publikują artykuły jest otwarta i co ciekawe bycie na tej liście nic nie oznacza. Są tam serwisy, które nic nie opublikowały, takie które nie publikują linków dofollow w artykułach, takie co to robią, ale artykuły płatne stanowią u nich mniej niż 0,1% ich treści.

Oczywiście są też serwisy, które powstały tylko pod zarabianie na artykułach z linkami pozycjonującymi. Ale na szczęście jest ich coraz mniej. Taką mamy politykę.

Współpracuje z nami już połowa polskich portali internetowych (te największe także). Bo nikt, nawet monopolista google nie może zabronić promocji w postaci artykułów. Takie artykuły są na papierze, w internecie i zawsze będą. Są elementem większości kampanii content marketingowych. Czyli działań, które teoretycznie Google uwielbia.

Czy linkowanie z tych artykułów jest ryzykowne? Oczywiście. Sam dostawałem zwrotki z SQT z linkami nofollow, z onet'u, o których nie miałem pojecią, a znane są filtry za linki z DMoZ'a lub nieistniejące. Każdy link jest ryzykowny, jednak niektóre ciut mniej.

Czy google może zbanować portale? Oczywiście. Ale tylko te najgorsze, które nie publikują nic poza tekstami płatnymi. W innych cięzko byłoby wyłapać, które teksty są seo, które nie, które płatne, a które CM. Musiałby zbanować portale które zna 99,99% polskich internautów. A to niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności