Skocz do zawartości

Początkujący pozycjonuje stronę...


Dustean

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dnia dzisiejszego postanowiłem rozpocząć 'agresywne' pozycjonowanie strony https://www.funz.info - serwis po krótkim, ale znaczącym wzroście oglądalności (wzrost o ok. 600%), zaczął drastycznie tracić oglądalność. Przeglądając dokładniej statystyki, wyniki wyszukiwania nasunął się jeden jedyny wniosek: pozycjonujemy ;)

Mam nadzieję, że użytkownicy tego forum mnie znacznie nie "zrugają", wybaczcie - jestem początkujący... W tym temacie chciałbym przedstawić ogólną strategię, jaką chciałbym podjąć przy pozycjonowaniu, a Wy, jeśli byście mogli - pomóżcie mi, wskazując, które kroki są dobre, a które złe :)

Adres: https://www.funz.info

PR: jak na razie 0, ale trzeba pamiętać, że domena jest młoda (w połowie marca dopiero zarejestrowana)

Zaindeksowanych podstron w Google: około 690

Frazy (niestety, duża konkurencja): smieszne filmiki, gry online, animacje flash, humor

Aktualne wyniki: fraza: smieszne filmiki - 5 strona w Google, pozostałe frazy - porażka, powyżej 30 strony wyników w Google :D

W katalogach strona jest dodawana z następującymi danymi:

Tytuł:

Funz.info - najlepsza rozrywka w sieci! Filmiki, zdjęcia, flash, opisy, gry online, opisy gg, dowcipy, zabawa...

Description:

Funz.info - najzabawniejsza rozrywka w sieci! Śmieszne filmiki, zdjęcia, fotki, humor, zabawa, jaja, animacje flash, gry on-line, opisy gg, filmy, mp3...

Strona dodawana jest każdego dnia do kolejnych katalogów - obecnie znajduje się mniej więcej w 500 katalogach (tak na moje oko obliczenia) ;) Dodaję do podkategorii smieszne filmiki, gry online, humor, rozrywka - dobrze?

Planuję nad usprawnieniem kodu dla strony - zmiana kodu HTML z tabel na CSS :D Obecnie linki do podstron serwisu mają postać https://www.funz.info/Nazwa-danego-materialu,007.html W serwisie jest też katalog stron, forum, opisy gg - wszystko (poza opisami) z mod rewrite. Jest tez kopia DMOZ, ale muszę to poprawić, bo są błędy php ;)

Strategia na dzień dzisiejszy: zdobywanie kolejnych linków, dodawanie kolejnych podstron do Google (rozbudowa serwisu), czekanie na wzrost PR.

Czy mogę zrobić coś więcej? Są jakieś "błędy" w tej strategii?

Pozdro dla wszystkich, pomocni niech czują się zaproszeni na browarka B);)

Zobacz smieszne filmiki na fume.pl :: Miej zawsze dobry humor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na moj gust jestes na 1 miejscu w G pod pozycjonowana przez ciebie fraze:

Wyniki

zmien to na hasla jakie chcesz pozycjonowac... no i tyle mojej porady ;)

Dziękuję za odpowiedź ;) W takim razie zmieniać jedynie anchory - czy również tytuł strony? Dawać różne anchory z poszczególnymi frazami?

Zobacz smieszne filmiki na fume.pl :: Miej zawsze dobry humor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w katalogach dawaj tytuły takie na jakie chesz stronę wypozycjonować np.

gry online

filmy flash

....

....

wtedy to coś poprawi w wynikach.

niezaleznosc-finansowa.pl - czasami coś napiszę

Hippos - Katalog stron PREMIUM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zmieniaj na stronie nic, title na stronie musi być ciekawy aby zachęcić urzytkowników Google do wejścia. Taki jak podałem podawaj w katalogach i tam gdzie dodajesz linki.

niezaleznosc-finansowa.pl - czasami coś napiszę

Hippos - Katalog stron PREMIUM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności