Skocz do zawartości

Dylemat w sprawie zatrudnienia


PilotPirx

Rekomendowane odpowiedzi

No ale jak się zwolni to zusu zapłaci 1k więcej więc mu zostanie 3k... tak czy inaczej na waciki.

zawsze może otworzyć spółkę i tego zusu nie płacić wcale (ale wtedy nie zatrudni nikogo na stanowisko, chyba, że na czarno), kosztami też można tak manipulować, żeby podatek dochodowy płacić znikomy (tutaj przydają się zaprzyjaźnine firmy).

O7vVmZ7.gif

Punkty statlink.pl - dobra cena + gratis Skrypt i eBook, Blog SEO/SEM i Tatuaże na Dziarownia.pl (tatuaże)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Na stanowisku informatyka zarabiam obecnie około 1,5k zł umowa na czas nieokreślony, 4/5 etatu. W marketingu internetowym udaje mi się wygenerować około 4k zł/miesięcznie na działalności gospodarczej.

Na DG dorabiasz a z pensji możesz od biedy przeżyć. Gdy będziesz zarabiał tylko z DG to jeśli Ci coś nie wyjdzie nie będziesz miał nawet tego minimum, pozostaną tylko zwiększone opłaty. A presja działa cuda i wcale nie musi Ci pomagać.

Jak umiesz zasuwać to zasuwaj tak, żeby zostać na etacie a z DG zarabiać 6 na czysto. Utrzymasz taki stan z rok to zrezygnuj z pensji i idź na swoje.

e:

(...) kosztami też można tak manipulować, żeby podatek dochodowy płacić znikomy (tutaj przydają się zaprzyjaźnine firmy) (...)

A to się może różnie kończyć ;)

https://www.forum.optymalizacja.com/topic/193143-szukasz-lewych-kosztow/

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


pracuję w instytucji publicznej

ale jednak zajmuje mi to trochę wolnego

Sorry , nie mogłem się powstrzymać :D

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zarabiasz minimalną na etacie to opłaca Ci się przy nim zostać. Na DG zapłacisz jedynie zdrowotną, którą de facto w większości odliczysz od podatku, a ZUS zapłaci pracodawca zatrudniający Cię na etat. Choćby po to warto zostać na etacie;)

Zapraszam także na mojego bloga Jacek Jagusiak. Oferuje także usługę odwirusowania stron www jak i serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8h w robocie stracone, później jeszcze 3h tyrania i do spania :) Linki chyba z lasu trzeba przynosić :D

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był ostatnio artykuł o zatrudnieniu w ZUS- prawdziwy mobing, strajkować chcą, bo trzeba pracować i nie można wypić 8 herbaty z koleżankami przy ciasteczkach, co gorsza nie można spokojnie omówić wczorajszego serialu itd, wzruszyłem się wtedy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


i nie można wypić 8 herbaty z koleżankami przy ciasteczkach, co gorsza nie można spokojnie omówić wczorajszego serialu itd, wzruszyłem się wtedy :)

To aż tak źle już w ZUSie jest? No to rzeczywiście mobing, za moich czasów jak tam pracowałem to nie tylko 8 herbatek się piło ;) Nieraz ciężko było do wyjścia trafić o 15tej :hahaha:

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy załapali za słówko i trochę zbaczają z tematu, ale...

...jak tak sobie zajrzałem jeszcze w temat, co tam mądrzejsi ode mnie napisali, to trochę mnie wzięło na wspomnienia, bo jakieś 10 lat temu byłem w podobnej sytuacji;

też zaczynałem jako młody informatyk w pewnej ważnej instytucji, że jak ktoś usłyszał gdzie pracuję, to reakcja była zawsze jedna i ta sama „HO HO HO niezła fucha”, a prawda była taka, że poza dumnie brzmiącą nazwą reszta była gówniana; łącznie z kasą - tak myślę, że w przeliczeniu to zarabiałem mniej więcej tyle co ty teraz;

i tak się przebujałem najpierw jeden rok jeszcze jako kawaler, i na takie życie kawalerskie nawet mi się budżet dopinał (mieszkanie miałem swoje), ale potem wprowadziła się żona, ślub, pojawiło się dziecko, i po dwóch latach pracy okazało się, że jestem w tym samym miejscu, w którym byłem dwa lata wcześniej;

ale już dorabiałem nockami, a to jedno zlecenie, a to drugie, i drugą pensję dorabiałem bez problemu, a to były jeszcze czasy, że duża część firm uważała, że np. firmowa strona internetowa wcale do niczego nie jest im potrzebna - a pozycjonowanie... ...lepiej było w ogóle nie zaczynać tematu

ale postanowiłem odejść z pracy, i założyć swoją DG, mimo tego, że cała rodzina – poza żoną – kreowała wokół mnie klimat, że „co prawda gó*****y bo gó*****y, ale etat to jest etat, zawsze pewne pieniądze itd.”; no ale nie wyłamałem się i z pracy odszedłem;

po pierwszym miesiącu mój zysk netto wyniósł 20zł (oczywiście to był miesiąc pierwszych firmowych zakupów), ale to jakieś niezbędne podstawy, kupiłem oprogramowanie i trochę odświeżyłem komputer – na lapka mnie wtedy jeszcze nie było stać. Ale i tak dwie dychy wyszło na plusie :)

za to po roku, miesięczny zysk netto wynosił już mniej więcej tyle ile na etacie dostałbym na rękę przez rok – niemal dokładnie 12 pensji; dodam że pracowałem w domu, sam, i do tego jeszcze opiekowałem się dwuletnią córką – magiczny, kosmiczny okres w moim życiu, nie do opisania; jak w pewnej reklamie – bezcenne ;)

także jak czujesz, że dasz radę to się nie zastanawiaj;

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


bo jakieś 10 lat temu

były zupełnie inne realia .... Szczerze mówiąc to nie wiem czy teraz wchodziłbym w biznes SEO i traktował go jako jedyne źródło przychodów (przy jednoosobowej działalnosci oczywiście)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by to powiedzieć "z ust mi to wyjąłeś" :)

A odnosząc się do tego:


po roku, miesięczny zysk netto wynosił już mniej więcej tyle ile na etacie dostałbym na rękę przez rok

Jak na tamte czasy to cieniutko, bardzo cieniutko ;)

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

tja.. my to wiemy blake, strasznie cieniutko bo Ty w tamtych czasach kasowałeś 12 pensji w - dolcach naturalnie - za odcinek "Dynastii"..

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego to akurat wam nie będę opowiadał :D

"Ja nie bywam w kuluarach, nie wiem gdzie to jest. Bywam w innych miejscach w innym towarzystwie..." SEO Norris - cytat roku 2014
"Dlatego dużo firm i freelancerów zajęło się pp, nie poradzili sobie z klientami i aktualizacjami algo." Cytat wszech czasów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności