Skocz do zawartości

zaplecze dla strony


mariolosek

Rekomendowane odpowiedzi

1 strona glowna (z niej nie linkuj nigdzie)

100 stron zaplecza na roznych domenach, IP

Nie majac serwera dedykowanego do ktorego mozna dokupic 1IP za 1$/miesiac..to kazde kolejne IP jest dosc kosztowne...Wiec utrzymanie takiego zaplecza to kilka-kilkanascie tysiecy pln rocznie moim zdaniem.

Chyba ze znacie jakis dobry host gdzie dodatkowe IP do serwera sprzedaja po 30pln/rocznie to prosze o kontakt.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Wlasnie dlatego zastanawiam sie, czy nie lepiej mieć konta na serwerach darmowych, które są na różnych adresach IP.

Lepiej, a jesli myślisz poważnie o pozycjonowaniu stron to zarejestruj sobie dla kazdego takiego darmowego hostingu jakakolwiek domene. Koszt .info to około 6zł wiec przy 20 stronach zaplecza - mysle ze na poczatek niezrobisz wiecej ciekawych wersji chaty guralskiej :) - koszt jest znikowmy, zato jestes bezpieczny nieryzykujesz utraty kilkuset czy kilku tysiecy godzin pracy. Chyba tanio jak za taka polise :)

Co do rozmiarów strony. Jeśli sie dysponuje bazą danych i zna sie narzedzia (PHP lub aspx i sql) to niejest problemem tworzenie serwisów z 2000 - 3000 tysiacami podstron w np.5 wersjach z jednej bazy. Ale jeśli klepiesz dane z reki a cogorsza z głowy to lepiej robic strony "klasyczne" na ilość. Projektujac interfejs statycznej strony www powinno sie utworzyc hierarchie o rozpiętości 5 do 10 i głębokości do 4 poziomów.

Jesli więc jestes w stanie wygenerowac około 100 stron (.doc) treści to lepiej zrobić 10 stron (różne domeny i różne IP) o sredniej liczbie podstron 10, niz zrobić jeden serwis o 100 podstronach.

Takie jest moje prywatne osobiste i subiektywne zdanie ;)

Parkietland oferuje parkiety i podłogi egzotyczne.

Dysponujący pokojami jedno, dwu, trzy i cztero osobowymi Dom Pomocy Społecznej Parkosz.

Ustroń to ceniony ośrodek wypoczynkowy i wczasowy leżący w Beskidzie Śląskim nad rzeką Wisłą. Ustroń posiada wyśmienite warunki do rekreacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) Dzięki za radę. Znam się co nieco na PHP i Msql, ale nie na tyle aby umiec genereować takie serwisy z jednej bazy. Bardzo chciał bym się dowiedzieć jak się to robi, ale trudbo pewnie będzie znależć takie informacje.

Póki co będę pewnie klepał z kumplem takie statyczne serwisy... Postaram się o odrębne domeny dla nich. Może uda mi się powymieniać na konta hostingowe. Zobaczymy.

Moze mi się uda znaleźć jakieś informację :) przy dobrym szczęsciu.

Czy Ty kiedyś robiłeś taki serwis?

Blog - marketing internetowy, reklama w wyszukiwarkach, SEO, SEM, Usability

Darmowe kursy do pobrania: Google AdWords, zaktualizowany kurs Google Analytics

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt .info to około 6zł

Teraz na ovh.pl jest promocja na domeny .info .IMHO warto tworzyć zaplecze na darmowych serwerach, domenach można tego trochę znależć w sieci.

Zajmuję się optymalizację oraz pozycjonowaniem stron internetowych, wystawiam F.Vat. Proszę śmiało pisać, dzwonić, chętnie odpowiem na wszelkie pytania, wycenię frazy, doradzę.

https://websy.pl/ kontakt@websy.pl, tel: 697715522, NIP: 716-254-81-05, REGON: 060330653

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariolosek jeśli masz znormalizowana baze i dla kazdego "produktu"/elementu masz np 25 krotek, to szuflujac kolejnościa wyswietlania na stronie danych z tych krotek, oraz ich nazwami mozna spokojnie zrobic kilka wersji, dodatkowo kilka krotek pomijasz w niektórych bazach, a jesli umiesz podstwy php to sam opis mozna tez ładnie poprzestawiac (choc czasem jest on mało "ergonomiczny" dla człowieka czytającego - ale to od bazy zalezy i ilości włożonej pracy).

gerdi promocja na ovh jest trwa i mysle ze jeszcze chwile potrwa, a jesli mowisz o prommocji: .info za 5 zł to zadna promocja bo normalnie po 2$ sa .info a jesli mowisz o darmowym ROCZNYM hostingu + domena .info za free to promocja ta obejmuje tylko jeden hosyting i jedna domene na persone. Niemniej jakośc ovh jak narazie mi bardzo odpowiada i napewno unich zostane niezaleznie ile bedzie płatne (pomimo iz hosting mam za darmo ) jest najnowsze php i mysql a php5 tak skonfigurowane ze jest wszystko to co sobie phpowiec potrzebuje - nietylko standardowa instalacja.

DLAMNIE BOMBA :unsure:

P.S.

pochawały w złą godzine :| ovh sie wywaliło, leży dziś i kwiczy, serwer z hostingiem juz wstał ale zato serwer nazw dalej martwy - wniosek strony brak juz pare godzin.

Parkietland oferuje parkiety i podłogi egzotyczne.

Dysponujący pokojami jedno, dwu, trzy i cztero osobowymi Dom Pomocy Społecznej Parkosz.

Ustroń to ceniony ośrodek wypoczynkowy i wczasowy leżący w Beskidzie Śląskim nad rzeką Wisłą. Ustroń posiada wyśmienite warunki do rekreacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 strona glowna (z niej nie linkuj nigdzie)

100 stron zaplecza na roznych domenach, IP (linkujesz z nich glowna oraz kilka innych zaplecz ale nie wszystkie zeby nie bylo linkow wzajemnych)

1000 wpisow w katalogach (linkujesz wpisami zaplecze oraz strone glowna)

Kurcze chyba nie rozumiem.

Skąd wziąć 1000 stron zapleczaa na róznych domenach?

Czy to zanczy ze mam wykupic 1000 róznych domen i tam w indexie wstawiac linki?

Pozycjonowanie i reklama Reklamedia.pl - Pozycjonowanie - Reklamy Porady, opinie, newsy i przemyślenia o SEO. Zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio interesuje mnie to "zaplecze". Zaplecze to jest tworzenie jakiś fikcyjnych stron aby potem pozycjonować inne strony?

Czy do zaplecza można użyć stworzenie jakiegoś katalogu (np. tematycznego)?

Czym jest właściwie zaplecze?

pozdr,

blog o apple | highlab.pl - blog technologiczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było już wyjaśniane kilkakrotnie co to jest zaplecze, cztyać kurka blaszka forum !

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 strona glowna (z niej nie linkuj nigdzie)

100 stron zaplecza na roznych domenach, IP (linkujesz z nich glowna oraz kilka innych zaplecz ale nie wszystkie zeby nie bylo linkow wzajemnych)

1000 wpisow w katalogach (linkujesz wpisami zaplecze oraz strone glowna)

Kurcze chyba nie rozumiem.

Skąd wziąć 1000 stron zapleczaa na róznych domenach?

Czy to zanczy ze mam wykupic 1000 róznych domen i tam w indexie wstawiac linki?

Przeciez normalnie napisalem bo to chyba moj cyctat ;)

masz 1 strone ktora pozycjonujesz

masz 100 stron (zaplecze) na roznych ip ktorymi pozycjonujesz glowna + inne zaplecze

dodajesz do 1000 KATALOGOW linki do ZAPLECZA tym sposobem masz 100dobrze podlinkowanych stron ZAPLECZA ktore sa na roznych ip i daja mocnego kopa pozycjonujac swoja glowna strone

Zaraz zrobie rysunek :)

seo3tb.gif

Pozdrawiam, breja

wl4u3.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez normalnie napisalem bo to chyba moj cyctat

masz 1 strone ktora pozycjonujesz

masz 100 stron (zaplecze) na roznych ip ktorymi pozycjonujesz glowna + inne zaplecze

dodajesz do 1000 KATALOGOW linki do ZAPLECZA tym sposobem masz 100dobrze podlinkowanych stron ZAPLECZA ktore sa na roznych ip i daja mocnego kopa pozycjonujac swoja glowna strone

Zaraz zrobie rysunek

Dzieki Breja

ale nadal nie rozumiem jednej rzeczy:

jak to mozliwe ze moja strona głowna czyli index ma podstrony na różnych IP

Przecież mam index i podstrony na tej samej domenie i serwrze

Pozycjonowanie i reklama Reklamedia.pl - Pozycjonowanie - Reklamy Porady, opinie, newsy i przemyślenia o SEO. Zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności