Skocz do zawartości

Czas na małą refleksję..


Siciliano

Rekomendowane odpowiedzi

Problemem nie są pojedyncze przypadki łamania prawa. Problemem jest dziurawe i anachroniczne prawo oraz jego egzekwowanie.

Największym problemem jest zaś to iż prawo te tworzy banda która niestety nie reprezentuje interesów "przeciętnego obywatela" .

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zabójstwo TAK, ale tylko w sytuacji gdy pijany kierowca doprowadził do wypadku z jakimś ktoś poniósł śmierć

Żeby zachować spójność logiczną, prowadzenie pod wpływem to wtedy - usiłowanie zabójstwa.

Zastanawiam się o ile wzrosłaby wypadkowość, gdyby zrezygnować całkowicie z prewencji?

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zastanawiam się o ile wzrosłaby wypadkowość, gdyby zrezygnować całkowicie z prewencji?

nie wiem, ale ja np. nie wsiadam do samochodu nie dlatego że się boję kontroli ale dlatego że mam świadomość zaburzonych reakcji

Pomóż mojej córce - 1% z podatku dla Oli. Wypełniając PIT wpisz w rubryki:

KRS: 0000050135 CEL SZCZEGÓŁOWY: BORI Ola na Fecebooku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pijany ma zaburzoną ocenę rzeczywistości i oczywiście działa "hormon odwagi", udało się 100 razy to i 101 też się uda. Najpozytywniejsze w zmianie świadomości społecznej jest to ze coraz częściej następuje działanie, widzę pijanego za fajerą, dzwonię na policję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkaszka daleko jednak jeszcze do ideału. Spora część społeczeństwa dalej uważa, że jazda po piwku czy dwóch to żadna zbrodnia i nic złego się przecież nie wydarzy. Później przychodzi lament i noszenie zniczy na groby. Sporo jeszcze wody w rzece upłynie i wiele osób na drogach zginie, dopóki społeczeństwo zacznie działać odpowiedzialnie.

Potrzebujesz linków? Pisz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakim sposobem społeczeństwo ma działać odpowiedzialnie jeśli nie zależy mu na życiu? Gdyby było inaczej nie jeździliby w ciemności nie oświetonym rowerem, zakładaliby odblaski chodząc poboczem drogi, nie przebiegaliby (często z dzieckiem) w niedozwolonych miejscach.

Urzędnicy usunęliby 70% niepotrzebnych znaków żeby przejście dla pieszych było widoczne. Zabroniliby zamieszczania oślepiających kierowców ledowych reklam. Łatwiej jednak zrzucić odpowiedzialność i brak myślenia na tych wstrętnych pijaków :)

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo jest przykładów drogowej głupoty, której usunięcie w znaczny sposób mogłoby wpłynąć na bezpieczeństwo. Jednym z przykładów jest wyznaczenie przejścia dla pieszych pomiędzy dwoma ulicznymi latarniami. Tworzy się wówczas ciemna strefa, gdzie bardzo trudno pieszego zauważyć, a jak wiadomo, w sezonie zimowym większość chodzi ubrana na ciemno. Potem nadchodzi czas na refleksję, dlaczego w danym miejscu jest tak dużo potrąceń.

Szanowny Kolego Nikonem a zastanowiłeś się kiedyś, dlaczego tak dużo jest znaków na naszych drogach? Jest to efekt chronienia własnych czterech liter, lepiej postawić znak by nikt potem nie zarzucił, że nie ostrzegaliśmy o rzeczą tak oczywistą jak to, że za dnia zwyczajowo świeci słońce.

Potrzebujesz linków? Pisz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności