Skocz do zawartości

Raport o rynku SEO/SEM w PL


FiKaS

Rekomendowane odpowiedzi

WHT'owa nuda :P

  1. Wydarzenie roku - szereg aktualizacji algorytmu, trwających od października do grudnia.
  2. Sukces roku - zwiększenie Adwords CTR poprzez obniżenie jakości wyników organicznych.
  3. Porażka roku - zawód inwestorów wynikami niższymi od oczekiwanych za III kwartał(patrz punkt 1).
  4. Człowiek roku - Donald Tusk.
  5. Trend roku - panika w branży/spadająca aktywność na PiO.
  6. Prognoza na 2015 - branża już niedługo nieco odżyje, ale w kwietniu po podsumowaniu I kwartału aktualizacje mogą okazać się jeszcze bardziej srogie.

Ciekawe jak wypadnie finansowo ostatni kwartał.


*mogłem w tym czasie napisać sporo przydatnego kodu :P

nihil fit sine causa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i prognozy na 2015

Prognozy też zrobił Wróż Beerbant

https://seoinfo.edu.pl/wrozby-seo-na-2015-rok/

Wróżby Beera pokrywają się z moimi, dlatego podpisuje się rencami i nogami.

PS.

To jest oczywiście link naturalny. Nie zostałem zmuszony lub przekupiony do linkowania. Czysta bezinteresowność.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Widzisz, ja nie dołączyłem takiej kontekstowej deklaracji i strona z mojej stopki spadła kilkanaście pozycji

Może dlatego: Nie boję się obietnic, nie lękam się zazdrości, nie dbam o nagrody, kpię z przyzwoitości. :)

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2014 tak na prawdę niewiele się zmieniło. Na całe szczęście wprowadzili pingwina mark3, bo teraz działa to po prostu szybko. Reszta to marketingowe bajania i bełkot handlowców naganiających na mega-wypasione-usługi-działów-seo-agencji-interaktywnych (to oczywiście przytyk do tych wypocin z pierwszego linku, nie do Beera ;) )

W 2014 zrobiłem na własny użytek kilka testów, dotyczących głównie najbardziej optymalnego rozkładu anchorów. Niepotrzebnie. Najlepiej sprawdził się wciąż sprawdza się schemat, który sobie wypracowałem w lipcu 2013 :D

- Przypadek? Wszechświat nie może sobie pozwolić na taki luksus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat z WM

Sukces roku
Sukcesem niewątpliwie jest update algorytmu Pingwin 3.0. To ważny krok w dążeniu Google do promowania witryn o jak najlepszym jakościowo contencie."

Taki żarcik dużego kalibru to jest?

M

Kilka lat temu jak szukałem w google jakiejś usługi to najlepszą znalazłem na 1 stronie.

Kilka lat temu jak szukałem towaru to najlepszy znalazłem na 1 stronie.

Dlaczego tak teraz nie jest?

W sumie wiem, bo google wie co jest dla nas najlepsze.

Tak jak mbank wprowadzając nowy nikomu niepotrzebny nieużyteczny interfejs (oczywiście nie ta skala).

M

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności