Skocz do zawartości

Zwrot podatku na żonę


chcewypoczac

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz oczywiście wspólnie PIT rozliczać z żoną żeby z tego skorzystać

Te 550 zł w przybliżeniu wynika z tego że kwota wolna od podatku w przypadku wspólnego rozliczenia jest dwukrotnie wyższa

poczytaj tutaj

https://www.pit.pl/kwota-wolna-od-podatku/

Pomóż mojej córce - 1% z podatku dla Oli. Wypełniając PIT wpisz w rubryki:

KRS: 0000050135 CEL SZCZEGÓŁOWY: BORI Ola na Fecebooku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak macie współność majątkową to możesz. Kwota zwolniona od podatku x2, stąd masz 556,38 za Ciebie i 556,38 za żonę. 18% x 3091 zł - 556,02 zł = 556,38 zł. Choć dopiero docenisz wspólne rozliczanie, gdy rozliczasz się na zasadach ogólnych i przekroczysz I próg podatkowy;)

Zapraszam także na mojego bloga Jacek Jagusiak. Oferuje także usługę odwirusowania stron www jak i serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[OT]

Ile razy spojrzę na tytuł tego wątku, czytam "Zwrot podatku ZA żonę" :) I od razu kojarzy mi się tekst Ani Mru Mru: "A co trzeba zrobić, aby wymienić dziadka?"

Sorki, nie moglem się powstrzymać ;)

[/OT]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grube ryby mają wspólność majątkową?

Żeby zarabiać ponad 90k nie musisz być grubą rybą.

"Zwrot podatku ZA żonę"

Niedługo za posiadanie żony będzie podatek, za nieposiadanie również :D

Zapraszam także na mojego bloga Jacek Jagusiak. Oferuje także usługę odwirusowania stron www jak i serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności