Skocz do zawartości

WAŻNE ! - Zabroniony regulamin !


bestos

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś dostał z Was email od jakiejś kancelarii że macie źle sformuowany regulamin?

Dostałem dziś na jednej ze stron zapleczowych Klienta,

Zawiadamiamy, że w Waszym regulaminie (ogólnych warunkach sprzedaży strony internetowej) znajdują się postanowienia, które naruszają interes konsumentów oraz obowiązujące normy prawne uchwalone a wchodzące wżycie w dniu 25.12.2014 roku, a także nie posiadacie obowiązkowych informacji wymaganych m.in. ustawami konsumenckimi.
Wzywamy aby w terminie do 7 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości
zmieniliście swój regulamin, gdyż jeżeli ww. terminie nadal będziecie naruszali interes konsumenta lub obowiązujące przepisy prawne złożymy pozwy do Sądu Okręgowego w Warszawie (zgodnie z art. 479 z indeksem 38 i n. kodeksu postępowania cywilnego) Wydziału XVII Ochrony Konkurencji i Konsumentów Sądu, a to wiąże się z poważnymi konsekwencjami prawnymi, zwłaszcza finansowymi (nawet parę tysięcy złotych) oraz anty reklamą, gdyż Sąd w Wyroku nakazuje publikację treści regulaminu (oczywiście na koszt pozwanego przedsiębiorcy) w rejestrze klauzul niedozwolonych prowadzonym przez Prezesa Urzędu ochrony Konkurencji i Konsumentów.

NOTA PRAWNA:

Regulamin jest wymagany:
Ustawą z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną;
Ustawą z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów
oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny;
Ustawą z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży
konsumenckiej oraz o zmianie kodeksu cywilnego;
Ustawą z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej;
Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych;
Ustawą z dnia 23 sierpnia 2007 r. o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym (zgodnie z art. 2 pkt. 1 tej ustawy za przedsiębiorcę można uznać nawet osoby, które prowadzą sprzedaż niezorganizowaną np. nie posiadam zarejestrowanej działalności, a dokonuje sprzedaży), a także kodeksem cywilnym oraz szeregiem innych aktów prawnych, w tym i ustawą o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, która zawiera również przepisy karne.

Co o tym myślicie??

A w wolnej chwili forum-budowa.pl ew. praktycznie Uwaga awaria!

A to: portal branży budowlanej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1) pod domeną z maila nie ma strony, a domena zarejestrowana na osobę prywatną

po 2) szukajka na nazwę stosowaną w mailu pokazuje to https://www.libertas.info.pl/ (troszkę niżej jest ostrzeżenie tego stowarzyszenia, że nie mają z tym nic wspólnego)

po 3) zobacz ofertę tych 3 niby certyfikowanych (przez widmo) dostawców regulaminów, bo tam są 3 linki do sklepów i zobacz jak rażąco 1 z nich jest tańsza od 2 pozostałych;) później zobacz sobie ten najtańszy sklep i poszukaj danych kontaktowych do firmy będącej właścicielem sklepu sprzedającego ultra super mega hiper regulaminy;) ja nie znalazłem...było za to podane gg i osoba na nim była aktywna:) jak poprosiłem o dane firmy bo nie mogę znaleźć na stronie sklepu to udawał ten ktoś, że go nie ma, jak napisałem że słoneczko pokazuje, że jest lub odchodzi od kompa to po paru minutach wyłączyli gg:) do dzisiaj jest off a ja odpowiedzi nie otrzymałem:)

Mój wniosek jest taki, że stoi za tym ten właśnie sklep (wczoraj na liczniku online mieli ładne staty hehe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@"bestos" - ten komunikat i poniższy link Ci pomoże

OSTRZEŻENIE - OSTRZEŻENIE - OSTRZEŻENIE - OSTRZEŻENIE - OSTRZEŻENIE

W związku z licznie trafiającymi do naszego Stowarzyszenia zgłoszeniami z zapytaniem czy wiadomości mailowe wzywające przedsiębiorcę do zmiany regulaminu sklepu internetowego, pod groźbą skierowania sprawy na drogę sądową, pochodzą od Stowarzyszenia Konsumentów Libertas, informujemy że nie prowadzimy powyższych praktyk, a tym samym wiadomości te są wysyłane przez podmiot niezwiązany ze Stowarzyszeniem, który w swej nazwie wykorzystuje zwrot "stowarzyszenie-libertas" który jest jedynie tożsamy z nazwą naszego Stowarzyszenia.

Przestrzegamy przed podmiotem wysyłającym takie wiadomości !!!

https://libertas.info.pl/

a tutaj jeszze inna ciekawa dyskusja https://www.goldenline.pl/grupy/Komputery_Internet/sklepy-internetowe/kancelaria-p-tomasza-bilskiego-probuje-legalnie-wyciagnac-pieniadze-od-wlascieli-e-sklepow,2477936/s/6

Marketing internetowy dla firm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlaf, ale oni to wysyłają jak leci - nawet jeśli nie prowadzisz sprzedaży online i nie masz regulaminu (bo nie musisz), a jedynie wymaganą przez prawo politykę prywatności. Ciekawe, że policja nie może z tym nic zrobić. Swoją drogą wystarczy wejść na adres w domenie maila, by przekonać się, że to próba wymuszenia pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio? Musi to co chwilę wypływać? Nie czytacie branżowych serwisów? Od wielu lat takie praktyki są stosowane, straszenie i podszywanie się pod różne osoby, kancelarie czy stowarzyszenia; teraz jeszcze żerowanie na zmianie ustawy. Na Forum Prawnym jest tego od groma - można też znaleźć wskazówki, jak sobie z tym poradzić, i ostrzeżenia, żeby nie dać się zwariować :- )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to dziś też dostałem na maila jednego z katalogów (darmowych), w sumie jednego maila stosuję do kilku domen, a w mailu nie ma mowy nic o adresie, więc nawet nie wiedziałem, o który regulamin chodzi...

pasożyty ....

Moje staruszki po liftingu, darmowe, zgodne z wytycznymi G, responsywne!

Katalog stron firm Zorb -/- Katalog sklepów Świat Zakupów -/- Katalog firm ProBi. PS Nie łatwo się dodać. ;)

A jeśli lubisz technologię, zwłaszcza bezzałogowce, to w wolnej chwili zajrzyj na InfoDron - info.dron.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież to rozsyła ten oszołom od klik.sstore.pl

ten spam leci hurtem - nawet na domeny urzędowe, banków itp.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlaf, ale oni to wysyłają jak leci - nawet jeśli nie prowadzisz sprzedaży online

Świadczy to o tym, że łapią leszczy. Nikt rozsądnie myślący o handlu internetowym nawet nie zareaguje na taki spam. Należy być przygotowanym na takie hieny. Nie pierwszy to i nie ostatni raz żerują.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to ważne, czy łapią leszczy. Mnie bardziej by interesowało to, by ktoś się takim oszustom do du*y dobrał. Po pierwsze jest to spam, po drugie próba wyłudzenia pieniędzy i takie postępowanie należy zwalczać, niezależnie od tego, czy jesteś przygotowany na takie hieny.

BTW, gdzie na stronie tego klik.sstore.com.pl jego dane kontaktowe, w tym dane firmy? Może niech najpierw takimi ścierwami się zajmą prawdziwe organizacje pro-konsumenckie, choć z tego co mi wiadomo, to te prawdziwe nie zajmują się wyłudzaniem pieniędzy i nie grzebią po necie, by kogoś złapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt się do doopy nie dobiera ponieważ nie atakują większych sklepów z topów tylko małe podrzędne. Zgadnij dlaczego.

Mnie oczywiście też to bulwersuje, ale co zrobić jak ktoś jest nieprzygotowany i zostawia otwartą furtkę dla hien.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności