Skocz do zawartości

Sprzedaż usług


chcewypoczac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Prowadzę DG działalność reklamowa w internecie- pośrednictwo reklamowe.
Bez VAT, KPiR.


Chciałbym zająć się czymś nowym a dokładniej sprzedażą usług w internecie- dostęp do portalu.
Mogę dalej to sprzedawać bez VATu? CZy już podchodzi to pod obowiązkowy VAT.
Drugie pytanie o kasę fiskalną.
Czytałem iż jeżeli wszystkie płatności będą odbywać się przelewem na moje konto bankowe nie potrzebuję kasy fiskalnej. Czy to prawda?

A jeżeli tak to czy szybkie płatności np poprzez dotpay czy transferuj.pl także można do tego zaliczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej sobie wziąć księgową za 60 czy 80 zł miesięcznie i mieć spokój?

Z tego co wiem poza nielicznymi wyjątkami VAT jest uzależniony od obrotu, jeżeli przekraczasz 150.000 zł obrotu to w przyszłym roku podatkowym musisz przejść na VAT.

O kasach fiskalnych masz tutaj dość szeroko:

https://ksiegowosc.infor.pl/podatki/vat/kasy-fiskalne/78811,Kto-musi-rejestrowac-sprzedaz-kasa-fiskalna.html


Czytałem iż jeżeli wszystkie płatności będą odbywać się przelewem na moje konto bankowe nie potrzebuję kasy fiskalnej. Czy to prawda?
A jeżeli tak to czy szybkie płatności np poprzez dotpay czy transferuj.pl także można do tego zaliczyć?

bardzo wątpliwe że się to załapie

https://ksiegowosc.infor.pl/podatki/vat/kasy-fiskalne/294909,Nie-musisz-miec-kasy-fiskalnej-gdy-wszyscy-klienci-placa-ci-przelewem.html

Gdy należności wpływają za pośrednictwem kont internetowych innych podmiotów płatniczych niż banki, skok-i, czy poczta, to nie zostają spełnione wymogi zawarte w poz. 37 załącznika do rozporządzenia. I dlatego podatnik nie ma możliwości skorzystania ze zwolnienia z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących na podstawie § 2 ust. 1 pkt 1 w związku z poz. 37 załącznika do rozporządzenia.

Źródło: interpretacja indywidualna Dyrektora Izby Skarbowej w Katowicach z 23 sierpnia 2011 r. (nr IBPP4/443-890/11/AZ).

Pomóż mojej córce - 1% z podatku dla Oli. Wypełniając PIT wpisz w rubryki:

KRS: 0000050135 CEL SZCZEGÓŁOWY: BORI Ola na Fecebooku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ifirma.pl

korzystam chyba z 3-4 lata już i nie narzekam

nie pisałem że musi być stacjonarna

w sumie nawet z Wrocławia są jak ja :D

e:

https://www.ifirma.pl/cennik

Pomóż mojej córce - 1% z podatku dla Oli. Wypełniając PIT wpisz w rubryki:

KRS: 0000050135 CEL SZCZEGÓŁOWY: BORI Ola na Fecebooku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wybierając księgową musisz popytać wśród znajomych. Łatwo trafić na taką niemotę której tylko się wydaje że coś wie. Bezpieczneij już jest samodzielnie do tego podjść. Gdyż nikomu jak tobie nie zalezy bardziej by wszystko było jak najbardziej poprawnie.

https://wfirma.pl/

Najlepsze rozwiązania dla freelancerów - księgowość online dodatkowo platforma dla biur rachunkowych a jak Ci się nic nie chce możesz skorzystać z biura rachunkowego online

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szuwar: We Wrocławiu standard to 150zł netto. Od siebie mogę polecić finesti.pl - rozliczają mnie od 2 lat. Wszytko na czas, po faktury może przychodzić do Ciebie ktoś od nich, jak czegoś nie wiesz to zawsze dokładnie wytłumaczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam korzystania z bardzo tanich biur rachunkowych. Koszt rekompensują sobie postawą - po mnie potop. Są pewne koszty których się nie przeskoczy, szkolenia pracowników, literatura, abonamenty. System pracy gdzie dwie osoby współpracują przy jednej firmie. Taka oszczędność może kosztować podwójnie.

Najlepsze rozwiązania dla freelancerów - księgowość online dodatkowo platforma dla biur rachunkowych a jak Ci się nic nie chce możesz skorzystać z biura rachunkowego online

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem iż jeżeli wszystkie płatności będą odbywać się przelewem na moje konto bankowe nie potrzebuję kasy fiskalnej. Czy to prawda?

A jeżeli tak to czy szybkie płatności np poprzez dotpay czy transferuj.pl także można do tego zaliczyć?

Prawda, można. Tak jak piszą koledzy - biuro.

Z tego co wiem poza nielicznymi wyjątkami VAT jest uzależniony od obrotu, jeżeli przekraczasz 150.000 zł obrotu to w przyszłym roku podatkowym musisz przejść na VAT

(Z tego co pamiętam)Jeśli przekroczysz to już w tym roku będziesz musiał zapłacić Vat - bodajże od nadwyżki ponad 150k.

bardzo wątpliwe że się to załapie

Oczywiście, że się załapie. Kasa z dotpay w końcu przychodzi na jego konto bankowe. Dotpay jest takim samym rodzajem pośrednika jak paypal. Gdyby było tak jak mówisz wszystkie firmy korzystajace z szybkich płatności internetowych musiałyby mieć kasy fiskalne.

Btw - https://forumprawne.org/prawo-finansowe-podatkowe/293286-sprzedaz-przez-internet-zwolnienie-z-kasy-niewyjasniony-przypadek.html

IBPP4/443-890/11/AZ to interpretacja indywidualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zacząć od podstawy podstaw - zwolnienie poniżej 20.000 obrotu oraz odpowiedzią na pytanie co dokładnie kryje się za "pośrednictwem" reklamowym.

Jak odpowiesz księgowej na te pytania to może wyjść tak, że będziesz miał obowiązek być vatowcem i posiadać kasę fiskalną :)

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że się załapie. Kasa z dotpay w końcu przychodzi na jego konto bankowe. Dotpay jest takim samym rodzajem pośrednika jak paypal. Gdyby było tak jak mówisz wszystkie firmy korzystajace z szybkich płatności internetowych musiałyby mieć kasy fiskalne.

Zanim zaczniesz tak autorytatywnie się wypowiadać poczytaj trochę, bo jeszcze ktoś Cię posłucha i sobie problemów narobi. Niestety typowa sprawa, gdzie bez indywidualnej interpretacji nic się nie wskóra.

W poz. 37 ww. załącznika zawierającego wykaz czynności zwolnionych z obowiązku ewidencjonowania wymieniono świadczenie usług, za które zapłata w całości następuje za pośrednictwem poczty, banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej (odpowiednio na rachunek bankowy podatnika lub na rachunek podatnika w spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, której jest członkiem) pod warunkiem, że z ewidencji i dowodów dokumentujących transakcję jednoznacznie wynika, jakiej konkretnie transakcji zapłata dotyczyła.

paypal ani inne systemy nie są żadną z tych instytucji, więc się nie kwalifikuje i bez problemu można znaleźć takie interpretacje wydawane przez US w internecie, oczywiście można znaleźć też odwrotne interpretacje

widziałem interpretację i trudno się z nią nie zgodzić że na podstawie przelewu np. z payu nie można zidentyfikować transakcji, czyż nie?

jest tylko jakaś zbiorcza kwota i do tego nawet nie wiadomo za co bo zaglądania do płatności payu

Pomóż mojej córce - 1% z podatku dla Oli. Wypełniając PIT wpisz w rubryki:

KRS: 0000050135 CEL SZCZEGÓŁOWY: BORI Ola na Fecebooku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności