Skocz do zawartości

[inne] Prawo spadkowe będzie zmienione


Mion

Rekomendowane odpowiedzi


prawo spadkowe jest tak zawiłe, ze spora część notariuszy, czy prawników nie wie kto jak ma odrzucić spadek

Prawo spadkowe reguluje kodeks cywilny. Jeśli prawnik nie wie jak odrzucić spadek może powinien przekwalifikować się na pozycjonera. ;)

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie ma czegoś takiego, że ktoś dostał spadek nie wiedząc o tym.

Jest i ja tego doświadczyłem. Po 20 latach się okazało że mam spadek i teraz muszę ten bur....l sprzątać. 3 lata już się męczę ale widać światełko w tunelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nowe przepisy to też farsa, powinni to zrobić raz a dobrze.

Teraz to jest tak, że jeśli odziedziczymy np. niesprzedawalną działkę wartą 200tyś a wraz z nią mamy 150tyś długu to komornik zlicytuje w pierwszej kolejności samochody, kasę z kont, oszczędności, rzeczy z domu itd. Czyli może nam zabrać rzeczy, które kosztowały 300tyś, sprzedać za 150tyś a realna cena działki, gdybyśmy chcieli ją sprzedać na "teraz" to 100 tyś.

Powinno być tak, że przejmuje się z automatu spadek, do wysokości długów, ale długi te mogą być ściągane tylko ze spadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jest i ja tego doświadczyłem.

Głównym powodem problemów jest jak zwykle czynnik ludzki. ;) Jak ktoś wyżej pisał, że nie odebrał korespondencji... Kto nie odbiera korespondencji jest sam sobie winien. Dochodzi do tego niewiedza zainteresowanego i dopiero po 3 latach widać światełko w tunelu. ;)

Absolutnie nie twierdzę, że prawo jest dobre. Jest jakie jest, trzeba brać to pod uwagę i odpowiednio się przygotować.

Faktem jest, że nikt nie powinien odpowiadać swoim własnym majątkiem w sprawie spadku. Dobrze, że wreszcie to zmienili.

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Głównym powodem problemów jest jak zwykle czynnik ludzki. Jak ktoś wyżej pisał, że nie odebrał korespondencji...

mylisz się. Otórz w PL można przeprowadzić sprawę spadkową na zmarłą osobę i dzieci się nic nie dowiedzą jeśli ich adresów nie ujawnisz. moze obecnie się coś zmieniło, ale myślę że nie.To chory kraj niestety.

Jak mi adwokat opowiadał jakie się zdarzają przypadki to włosy się jerzą na głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności