Skocz do zawartości

Frazy, sandbox i wyniki.


psll

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i na wstępie dziękuje za uwagę. :) Przeczytałem sporą ilość zasobów tego forum, być może coś pominąłem albo nie zrozumiałem, mianowicie dręczy mnie jedna kwestia. Jeżeli strona była rejestrowana w katalogach przykładowo za pomocą frazy "Pieski, Kotki, Myszki" i wyraz "Pieski" (hipotetycznie jako najpopularniejsze i najbardziej konkurencyjne słowo kluczowe) załapał się do Sandboxa, to czy cała stosowana fraza dla wyszukiwania już jest stracona? Czy też wpisując słowa "Kotki" albo "Myszki", dana fraza w oparciu o te slowa będzie pozycjonowała stronę bez zmian?

Jeśli czegoś nie rozumiem albo pzresadziłem z tym teoretyzowaniem to proszę o wyrozumiałość. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod temat z moim pytaniem :rolleyes:

kolega dodawal wszedzie anchory 'pieski, kotki, myszki' ewentualnie 'pieski, koty, mysze' itp.. czyli w kazdym linku powtarza sie wyraz pieski, ale nigdy nie wystepuje osobny anchor tylko z tym jednym slowem kluczowym. Czy moze zlapac 'filtra' na slowo 'pieski' ?

... a jak kogos interesuje Graffiti - zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli strona była rejestrowana w katalogach przykładowo za pomocą frazy "Pieski, Kotki, Myszki"

To nie świadczy to zbyt dobrze o rejestrującym :placze:

i wyraz "Pieski" (hipotetycznie jako najpopularniejsze i najbardziej konkurencyjne słowo kluczowe) załapał się do Sandboxa,

Nie ma takiego czegoś jak "Sandbox".

to czy cała stosowana fraza dla wyszukiwania już jest stracona?

Całe potencjalne "darmowe zaplecze" w postaci katalogów jest już stracone :)

Czy też wpisując słowa "Kotki" albo "Myszki", dana fraza w oparciu o te slowa będzie pozycjonowała stronę bez zmian?

Generalnie konstrukcja frazy którą podałeś niespecjalnie nadaje się do pozycjonowania czegokolwiek - co za tym idzie - pytanie jest bezzasadne (pomijając fakt, że go nie rozumiem ni w ząb :P)

Czy moze zlapac 'filtra' na slowo 'pieski'

'Filtra' może załapać na każdy zlepek znaków znaleziony w anchorach linków prowadzących do tej strony.

Pozdr,

Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całe potencjalne "darmowe zaplecze" w postaci katalogów jest już stracone.

1.Czy jeżeli od tej chwili będe rejestrował stronę rozważniej na zasadzie nowych anchorów bez wcześniejszych "Piesków, kotków, myszek", google może się stawiać w odniesieniu do mojej domeny?

2.Co do anchorów to też nie do końca rozumiem. To znaczy że do każdego katalogu muszę wymyślać inny anchor z innymi wyrazami? To chyba nie możliwe, zabraknie wyrazów odnoszących się do tematu. Czy może wystarczy w całym anchorze zmieniać przy każdym wpisie jeden wyraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja naprawde chce pomóc wystarczy czytać forum

tu masz ten temat Czy można mieć filtr na frazę i jednocześnie..., ... nie mieć filtrów na słowa składowe tej frazy

ale mam pytanie do zergavis-a

To nie świadczy to zbyt dobrze o rejestrującym

Dlaczego ???

Czy dlatego że jak by pozycjonował na oddzielne frazy to byly by one silniejsze i musiał by się mniej napracować ???

decent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że do każdego katalogu muszę wymyślać inny anchor z innymi wyrazami? To chyba nie możliwe, zabraknie wyrazów odnoszących się do tematu. Czy może wystarczy w całym anchorze zmieniać przy każdym wpisie jeden wyraz?

Zrozum jedną podstawową zasadę - nawet nie wiadomo jak wymyślne konstrukcje językowe nie uchronią Cię przed "filtrem", dlatego weź sobie wymyśl kilka konkretnych fraz (takie, które ludzie faktycznie mogą wpisać w wyszukiwarkę) i na nie pozycjonuj.

Wpadniesz w "filtra" - pokombinuj jak z niego wyjść. Gwarantuje Ci, że się da.

To nie świadczy to zbyt dobrze o rejestrującym

Dlaczego ???

Dlatego iż pozornie chce sobie on uprościć życie ładując kilka fraz w jeden anchor, a praktycznie działa na swoją niekorzyść, co wynika z czystej niewiedzy...

Czy dlatego że jak by pozycjonował na oddzielne frazy to byly by one silniejsze i musiał by się mniej napracować ???

Musiał by się więcej napracować. Żeby dodać do jednego katalogu ten sam link z kilkoma różnymi anchorami trzeba się troszkę pomęczyć :) Ale da się zrobić i jest to opłacalne.

Chociaż z resztą - róbta co chceta. Mi to jest na rękę kiedy psujecie w ten sposób strony konkurencji - można wziąć większe pieniądze za poprawianie tego/mniej sie namęczyć z analogicznymi frazami :)

Wybór należy do Was ;)

Pozdr,

Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wszystkim jest jedno ale porozkładasz sobie frazy na pojedyńcze anchory a Google ci łyknie tylko połowę, bo wiadomo problemy z indeksacją katalogów.

Wszystko ma swój plus i ma swój minus.

Na filtry polecam rozwagę i umiar. Myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności