Skocz do zawartości

WebDNA.io - narzędzie do wykrywania toksycznych linków


melassa

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie zeby monitorowac stan linkow oraz jakosc stron, na ktorych sie znajduja. Nie masz pewnosci, ze na danym sajcie za pol roku nie pojawi sie np: malware

Chyba trochę źle zrozumiałem poprzednią wypowiedz,

listy dobrych/złych miejscówek?

Zrozumiałem, iż chcielibyście odsprzedawać czyjeś miejscówki.

2_tani_hosting_www.jpg

MyDevil.net chyba najlepszy hosting dla Dev i nie tylko ref
Najwartościowsze kursy online

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Przecież nie zawsze musi być domain:adres.pl, czasem można chcieć wykluczyć kilka pojedynczych adresów url z jednej domeny, a kilka zostawić. To, że jeden link jest zły na danej stronie np. z exactem, to nie znaczy, że wszystkie linki do naszej strony są złe. Wiadomo jeśli mamy wiele linków z jednej domeny i chcemy wykluczyć wszystkie to najlepiej przez domain:adres.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zgadzam się, ale według mnie plik który wypluwa skrypt i tak jest zły.

Czy moglbys uscislic co jest nie tak? Testowalismy to wczesniej i teraz i wydaje sie byc wszystko ok.

Google przyjmuje ten plik i rozpoznaje dobrze iosc URL-i

To prawda, ze nie ma poki co opcji wrzucania calych domen, bedziemy to realizowac w kolejnych wersjach.

Check email deliverability tool Maildog

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń wynika, że plik które wrzucamy na GWT powinien być skonstruowany w taki sposób jak podałem wcześniej.

W dokumentacji Google jest taki zapis

# Z witryny example.com usunięto większość linków, ale pominięto te:
https://spam.example.com/rzeczy/komentarze.html
https://spam.example.com/rzeczy/linki-platne.html
# Skontaktowałem się z właścicielem przebieglyseo.pl dnia 07.01.2012,
# prosząc o usunięcie linków, ale nie otrzymałem odpowiedzi
domain:przebieglyseo.pl

Oczywiście zgadzam się z tym, że wasza metoda może działa, ale czy nie lepiej robić to w taki sposób jak sugeruje to Google. Powoli to wyeliminować potencjalne problemy w przyszłości. Nie zrozumcie mnie źle, ja się nie czepiam czy mam pretensje po prostu sugeruję co można by zmienić :)

Moja pierwsza aplikacja na iOS - Zysk z faktury VAT ;)

Apple = mac-world.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie sam projekt WebDNA.io nie nadaje się do użytku do momentu zagwarantowania, że wrzucane tam linki nie są nigdzie udostępniane i są wykorzystywane wyłącznie do celów analizy profilu linków. Do momentu kiedy nie będzie jasnego regulaminu określającego, że ani autor projektu bądź jego pracownicy nie mają dostępu (w sensie przeglądania i przetwarzania) wrzucanych tam list używanie tego mija się z celem.

duchu0 ja nie wiem jak wygląda plik disavow wypluwany przez WebDNA.io, bo w życiu bym tego nie użył, ale zgadzam się z tym, że jak już coś robić to po bożemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak dla mnie sam projekt WebDNA.io nie nadaje się do użytku do momentu zagwarantowania, że wrzucane tam linki nie są nigdzie udostępniane i są wykorzystywane wyłącznie do celów analizy profilu linków. Do momentu kiedy nie będzie jasnego regulaminu określającego, że ani autor projektu bądź jego pracownicy nie mają dostępu (w sensie przeglądania i przetwarzania) wrzucanych tam list używanie tego mija się z celem.

Skupiamy sie na zrobieniu dobrego toola. To jest pryiorytet

Od poczatku, czarno na bialym dajemy informacje o tym, ze z tych danych nie bedziemy jako firma czerpac korzysci finansowych, dane pozostaja wlasnoscia uzytkownika, a informacja o uzywaniu toola pozostaje tajemnica.

Od startu ta informacja wisi tutaj

https://webdna.io/disclaimer

Przez dwa tygodnie silnik WebDNA.io przeanalizowal ponad 300 tys urli i ok 5 mln metryk Liczba caly czas rosnie. WebDNA ma byc wypasiona usluga, dlatego najwazniejsze jest dla nas zadowolenie klienta.

Te dane czytamy raczej na poziomie histogramu i rozkladu normalnego. Czyli czytania trendow. Inaczej nie jest to do przetworzenia przez ludzi.

Zrobilem tego toola z potrzeby. Jakis czas temu bylem zdesperowany bo musialem przegladac 100 tys linkow.
Robilem to dwa tygodnie ale to byla robota bez sensu.

Tym toolem moge sprawdzic 50-60 tys linkow zeby i sprawdzic czy strona nie jest w malware i czy dalej do mnie linkuje oraz podpowiedz czy to jest cos co mi zagraza czy nie. W tamtej chwili tool taki jak WebDNA bylby dla mnie zbawieniem i zastanawialem sie czemu jeszcze takiego nie ma.

Do czego mozna jeszcze wykorzystac tool typu WebDNA.io

- Content managment dla strony - gdzie o mnie pisza, cytuja itp

- Monitoring czy linki przychodzace sa zle czy dobre, czy konkurencja nie proboje Cie depozycjonowac

- Analiza konkurencji, dlaczego sa tak wysoko

To jest pierwsza wersja. Dokladie 1.1

Bedziemy ciagle to rozwijac.

Dlatego prosze o troche dobrej karmy i pozytywnej krytyki.

Polecam jeszcze tego toola.

Sam czasami robie tak, ze eksportuje rozne strony i wrzucam analizy dla siebie. Mozna sie dowiedziec ciekawych rzeczy i ciekawych sposobow.
https://www.bing.com/toolbox/link-explorer

Zachecam rowniez do przesylania pomyslow. Ci uzytkownicy, ktorzy piszac na hello@webdna.io z najlepszymi pomyslami otrzymaja od nas specjalna ofetrte w wersji platnej.

Check email deliverability tool Maildog

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dlatego prosze o troche dobrej karmy i pozytywnej krytyki.

Wydaje mi się, że z mojej strony akurat coś takiego dostaliście. Jak dla mnie samo narzędzie ma potencjał, które warto realizować ale według standardów G które raczej dla większości z nas tutaj są najistotniejsze :)

Moja pierwsza aplikacja na iOS - Zysk z faktury VAT ;)

Apple = mac-world.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potencjał potencjałem, ale do niczego usługa, gdzie nie mogę wyeksportować linków, a ani chu chu nie daje się, bo się wywala i dowiaduje się, że ngix-ie serwer jest :) A chciałem przetestować... Sto kilkadziesiąt linków przeanalizował (chyba), ale co po tym?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Potencjał potencjałem, ale do niczego usługa, gdzie nie mogę wyeksportować linków, a ani chu chu nie daje się, bo się wywala i dowiaduje się, że ngix-ie serwer jest A chciałem przetestować... Sto kilkadziesiąt linków przeanalizował (chyba), ale co po tym?...

Witaj

Przepraszamy za niedogodnosci. Linki bedzie mozna eksportowac w kolejnych wersjach.

Wlasnie po to uruchomilismy bete aby wylapac takie bledy. Kazda aplikacja na swiecie napisana je posiada. Problem w tym, ze poki nie uzywasz kodu nie mozesz znalezc jego slabych stron.

Zdebagujemy Twoje zgloszenie, sami zauwazylismy, ze takie rzeczy moga sie zdarzac. Pracujemy nad tym.

Check email deliverability tool Maildog

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności