Skocz do zawartości

[Szukam] Konto bankowe prywatne - co polecacie?


qazy

Rekomendowane odpowiedzi

Prywatne do bieżących wydatków polecałam by w PKO ( konta internetowe iPKO, inteligo). Jęśli chodzi o konto pod trzymanie oszędnosci na lokacie to już trzeba paczyć konkretnie od sumy i wtedy konto nie internetowe a osczednosciowe tradycyjne.

Firmowe w mBank

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Finan napisał:

(...) wypłatę z bankomatu poniżej 100 zł.

 

Takie kwoty chyba rzadko się wypłaca? Ja nie pamiętam takiej sytuacji. Faktem jednak jest, że dodatkowe opłaty mogą być poukrywane. Firmowe mam w Mbank, bardzo mi się nie podoba ciągła zmiana regulaminu!

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pół roku jestem zadowolony z Millenium.

Wypłaty i przelewy 0zł, karta 0 zł (warunek min. 3 operacje kartą), opcja cashbacku

Portal Szukam Pracy Ogłoszenia Praca w Polsce i za granicą na Szukampracy.pl

Ambitni i zdolni pracownicy z Ukrainy dla Twojej firmy

Prywatna Przychodnia Szczecin profesjonalna opieka Medyczna w Szczecinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nestbank krajowy bo darmowe wszędzie i za wszystko (bankomaty-0 zyka każdy itd) , za granicą latam z t-mobile bo bankomaty ok i przelicznik nie jest zły :) (to drugie założyłem poprzez linka kolegi z forum jak był Alior Sync ;) acha w drugim przypadku mówimy o integracji obu banków (więc soboty i niedziele przelewy latają, niezła obsługa = infolinia, w pierwszym przypadku dopiero po smart banku powstały pierwsze placówki nestbanku ;) no i jeszcze ING mogę polecić jako że pewien chwast go posiada ;) indywidualne- jak najniższe koszta, najmniej awarii, darmówki w korzystaniu z przelewów plus bankomaty za zerówkę (u debili w the mobile płacę szerszy pakiet, tam chyba 18 zyka za miecha, ale mam wszystko co chcę w Czechach czy u Niemca nawet ostatnio na Białorusi tankowałem bez prowizji bankowych ;) 

 

Kochan a te transakcję to bez względu na sumę? Bo ja u debili muszę 500 zł co miecha trzasnąć 

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm przez pierwsze 2 miesiące zanim się przesiadłem już na dobre robiłem min,. 3 operacje na obojętnie jakie kwoty i nie pobrali mi żadnych opłat.

Dodatkowy warunek to wpływ co miesiąc min. 1000zł. Teraz sytuacja zmusiła mnie do kolejne przesiadki i millenium odpuszczone już ponad miesiąc - zostają jakieś podstawowe operacje kartą w sklepach na niewielkie kwoty i zero prowizji.

Portal Szukam Pracy Ogłoszenia Praca w Polsce i za granicą na Szukampracy.pl

Ambitni i zdolni pracownicy z Ukrainy dla Twojej firmy

Prywatna Przychodnia Szczecin profesjonalna opieka Medyczna w Szczecinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem niedawno ten sam dylemat z wyborem konta, w końcu postanowiłem wrócić do starego w mBanku, które było bo było, ale od dawna z niego nie korzystałem. Do tej pory byłem bardzo zadowolony z konta w BPH, ale odkąd przejął ich Alior Bank i w marcu finalizują fuzję, to spierniczam daleko, bo wprowadzili dodatkowe opłaty za kartę i zabrali wypłaty ze wszystkich bankomatów za darmo, nie mówiąc już o tym, że znacznie okroili listę swoich własnych bankomatów, a prowizja z obcych jest jakaś chora. Z obecnych kont polecam właśnie mBank, chociaż uważaj, bo on ma od groma kont, a niektóre mimo podobnej nazwy (ekonto etc.) mają różne warunku w zależności od wieku właściciela i idzie się w tym pogubić. Po nowych zmianach karta jest za darmo, wystarczy wykonać 5 transakcji na dowolną kwotę, jest co prawda prowizja za wypłaty poniżej 100zł, ale można ją obejść wypłacając BLIKiem. Ja również wypłacam często po 50zł, bo w osiedlowych sklepikach nie idzie zapłacić zwykle kartą, więc jednorazowa prowizja 1,3zł za każdą taką wypłatę by mnie zjadła. mBank zmienia regulamin bardzo często, ale ma ten plus w porównaniu z wieloma innymi bankami, że każdą taką zmianę opisuje na blogu i wyjaśnia, o co dokładnie chodzi.

Konto współdzielone. Kup teksty przez GT i z fakturą VAT.

Potrzebujesz tekstów? Pisz na PW albo zajrzyj, a na pewno coś wymyślimy ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Nikonem napisał:

 

Takie kwoty chyba rzadko się wypłaca? Ja nie pamiętam takiej sytuacji. Faktem jednak jest, że dodatkowe opłaty mogą być poukrywane. Firmowe mam w Mbank, bardzo mi się nie podoba ciągła zmiana regulaminu!

Ja właśnie często na potrzeby miejsc gdzie nie można płacić kartą i wtedy drobne akurat są wskazane... Ale nie robi mi to bo blik jest za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Pekao SA oraz mbank jesli chodzi o Polskie konta i mimo ze mbank mnie kasuje co miesiac chyba 6 zl za brak uzywania karty ktora trzymam tylko w jednym celu - gdziekolwiek nie bylem na swiecie to zawsze jedyna karta ktora zawsze mi zadzialala to byla karta mbanku, czy to bylo lotnisku w honk kongu, czy jakis bankomat na Vanuatu. A karta Peako juz nie przechodzila. A najlepsze jaja to sa z American Express, trzymam ja tylko do zbierania punktow na loty bo inaczej te karty sa praktycznie bezuzyteczne (poza USA). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No tak, na Mbank jedynym rozwiązaniem jest BLIK.

Bez używania plastiku można wypłacić kwotę poniżej 100 PLN bez prowizji.

 

Na plus zmienili również ilość transakcji dokonywanych kartą, by utrzymać darmowe konto. Do tej pory było 300 PLN, teraz raptem kilka dowolnych transakcji w miesiącu.

 

Ja prywatnie używam inteligo (inteligo.pl), bo konto całkowicie za zero, a limit wymaganego obrotu na karcie w miesiącu wynosi bodajże jedynie 100 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten dylemat kilka miesięcy temu. Od dwudziestu lat posiadam rachunek w pewnym amerykańskim banku i zaczęli pobierać kilkadziesiąt złotych miesięcznie za prowadzenie rachunku(w PLN + waluty). Popytałem znajomych, szczególnie tych często jeżdżących po Świecie. Interesowało mnie konto bez opłat, działające bez problemów głównie w Europie.

Polecili Aurum w PKO BP. Mam od pół roku. Jeżeli Twoje wpływy przekraczają 9k miesięcznie nic nie płacisz za rachunek w PLN. Za walutowe pobierają 1 PLN od waluty ale są oprocentowane, nisko jednak procenty (nawet od małych środków) są wyższe niż oplata. Osobiście polecam. Nie miałem żadnych problemów z płatnością kartą(VISA) lub pobraniem gotówki z bankomatów w Europie. Dla mnie ważne jest to, że mogłem założyć w tym rachunku również konto dla córki 9 lat. 

https://leczyc.pl - Oferta stacjonarnego leczenia alkoholizmu Warszawa
psychiatra Warszawa - https://psychiatra-gabinet.pl
Interesuje Cię problematyka zależności odwiedź https://medox.org.pl znajdziesz odpowiedź jak leczyć uzależnienia, tu nie leczą pedagodzy i księża tylko lekarze  i psycholodzy z uprawnieniami..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności