Skocz do zawartości

Pisemne gwarancje na pozycje


RiT

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jako osoba zajmująca się od wielu lat pozycjonowaniem mnie widzę takiej ułomności. Na pozycje w google wpływam od 12 lat.

@Szlaf a dasz mi gwarancję, że jak Ci się coś nie uda to jak za czasów średniowiecza Twoja żona, dzieci i królestwo należą do mnie? Jak tak, to mam dla Ciebie zlecenie :) ale warunki jak wyżej - wszystko na 1 kartę :)

@Mariusz w przypadku gdy nie może naprawić zegarka - niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową jest istotna - w ramach tzw. niezgodności towaru z umową, a taki przepis ma w większości przypadków zastosowanie, to sorry - ma jedynie dwa wyjścia. Nie może zamiast zegarka zaproponować paczki czipsów na pocieszenie.. ma obowiązek albo wymienić na nowy - z możliwością wymiany na inny o nie gorszych parametrach - lub zwrócenia 100% kasy.

[edyta]

Tak jeszcze dorzucę, że rzeczywistość podpowiada, że ta "gwarancja" nie dotyczy w rzeczywistości pozycji a efektów - można przecież pod to podciągnąć chociażby zwiększenie oglądalności strony.. są efekty? są ;)

No i jeszcze raz przypomnę kwestie tego, że w B2B nie ma czegoś takiego jak stricte gwarancja. W przypadku B2C mamy gwarancję i niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

@mcmagik

Ale nie mieszajmy rękojmi z uprawnieniami wynikającymi z gwarancji.

To dwie różne rzeczy z różnymi prawami i obowiązkami dla obu stron.


a taki przepis ma w większości przypadków zastosowanie

Nie.

1. Konsument ma do wyboru z jakich praw korzysta rękojmia czy gwarancja.

2. Okres rękojmi może się różnić od okresu gwarancji (ten ostatni bardzo często jest dużo dłuższy).

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up od kilku lat nie miałem naprawy sprzedawanego towaru z tytułu gwarancji - 100% napraw z tytułu rękojmi /po 25.12.2014 niezgodność towaru z umową/. To mi pozwala stwierdzać, że ludzie nie zgłaszają napraw z tytułu gwarancji, bo nie czytają jej i nie chcą się zagłębiać w jej zapisy a do tego niezgodność towaru z umową daje zazwyczaj więcej praw konsumentowi.

I jak już wspominałem - gwarantować może jedynie to, że będzie sumiennie pracował i przyniesie to np. korzyści w postaci większej ilości wizyt. O ile dobrze interpretuję polskie ustawodawstwo to chyba nie można nawet zagwarantować czegoś, co nie jest uzależnione w 100% od gwaranta - taki zapis jest do obalenia o czym wyżej wspomniał @advokat i może pociągnąć za sobą mało ciekawe konsekwencje.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie zgodzę się.
Zegarmistrz ma takie opcje jakie są zawarte w warunkach dokumentu gwarancji a ten nie musi się ograniczać do wymienionych.

Oczywiście, że mogą być szersze uprawnienia z gwarancji niż naprawa czy wymiana - ale ja wspominałem o minimalnym z punktu widzenia nabywcy zakresie uprawień jakie musi przyznawać każda gwarancja. Zwróć uwagę na nowelizację z 26 grudnia 2014r. Obecnie gwarancja nie może być mniej korzystna niż przewiduje to ustawa.

A ustawa podstawowy zakres obowiązków określa w art. 577 kc:

"Jeżeli została udzielona gwarancja co do jakości rzeczy sprzedanej, poczytuje się w razie wątpliwości, że gwarant jest obowiązany do usunięcia wady fizycznej rzeczy lub do dostarczenia rzeczy wolnej od wad, o ile wady te ujawnią się w ciągu terminu określonego w oświadczeniu gwarancyjnym".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mcmagik
Rękojmia - 2 lata.
Gwarancja - 5 lat.

Z jakich uprawnień skorzystasz w 4 roku od zakupu?

:)


Oczywiście, że mogą być szersze uprawnienia z gwarancji niż naprawa czy wymiana

I o to dokładnie mi chodziło.

Prawnik pisze - prawnik jest precyzyjny :)

Podam przy okazji przykładzik szerszych uprawnień.

- wymiana na taki sam produkt

- wymiana na taki sam produkt lub nowszy jego typ o takich samych lub lepszych właściwościach.

Pozdrawiam,

M

Strona https://sklep-promar24.pl to sklep internetowy sprzedający dobre polskie zlewozmywaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, ale czy mogę prosić o wskazanie gdzie jest ta pisemna gwarancja pozycji ?? Chyba się starzeje i powoli tracę wzrok :D

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Rękojmia - 2 lata.
Gwarancja - 5 lat.

Znajdź gwarancję po 25.12.2014, która tyle daje ;) - to tak pół żartem, pół serio ;)


Podam przy okazji przykładzik szerszych uprawnień.
- wymiana na taki sam produkt
- wymiana na taki sam produkt lub nowszy jego typ o takich samych lub lepszych właściwościach.

khy, khy.. z tego co mi wiadomo to akurat zapewnia nam niezgodność towaru z umową - po nowelizacji z grudnia ubiegłego roku - a nie jakaś "szersza wola" gwaranta. Oczywiście mogę się mylić ;)

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisemna gwarancja efektów, rozliczanie tylko za efekt widoczny już po 30 dniach od rozpoczęcia pozycjonowania, rozliczanie od 19zł za frazę - to jeszcze długo, długo, długo będzie stosowane - marketing moi drodzy, marketing. Klienta ciężko uświadomić, a wcisnąć szybko usługę z gwarancją na piśmie i za niską kwotę to przecież szybszy, łatwiejszy i (na krótką metę) korzystniejszy sposób.

Ale ostatnio wyłapałem lepszy kwiatek: gwarancja zwiększenia liczby klientów. Aż kusi, żeby przetestować :)(

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy sformułowaniu "gwarancja efektów" równie dobrze za efekt może być uznany spadek widoczności strony w wynikach wyszukiwań ;) także nie ma co się podniecać ;)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy może dodać zapis w umowie, o gwarancji na pozycje. Ile jest warty taki zapis? Pewnie tyle, że jeśli tej gwarancji nie dotrzyma to umowa wygasa, na jedno wychodzi - jak nie ma efektów, klient daje wypowiedzenie.

Agencja SEO z Katowic Intoseo - Pozycjonowanie Katowice
Wynajem myjek przemysłowych i warsztatowych - www.myjki360.pl

Dywaniki samochodowe https://topdywaniki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, to daję sobie zapis w umowie, że daje gwarancje na pozycję, ale w momencie jej nie zachowania umowa jest nieważna i tyle. Jest gwarancja? Jest.

Agencja SEO z Katowic Intoseo - Pozycjonowanie Katowice
Wynajem myjek przemysłowych i warsztatowych - www.myjki360.pl

Dywaniki samochodowe https://topdywaniki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up nie, nie ma gwarancji - jest umowa niezgodna z literą prawa.

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oho, zamierzasz robić klientów w wała i wykorzystać ich niewiedzę, zasłaniając się niuansami językowo-prawnymi?

Jeden seo rabin powie tak, a inny powie nie.

Zostałem SEMitą, żeby nawet w pracy siedzieć przy komputerze B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności