Skocz do zawartości

RWDGenerator - program do generowania responsywnych serwisów www


Mion

Rekomendowane odpowiedzi

to może być kwestia hostingu czy skryptu?

Tylko, że RWDGenerator generuje wynikowy "statyczny HTML", wiec nie mam mowy o jakimkolwiek skrypcie, co za tym idzie nie ma żadnego związku. Właśnie, to że generuje styczny html jest zaletą RWDGeneratora.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 254
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...

Mam małą, chyba prostą w realizacji a wydaję mi się że bardzo pożyteczną funkcjonalność - propozycję pod rozwagę autora :)

Mianowicie, czy była by możliwość wdrożenia takiego rozwiązania:

Generuję softem przykładową stronę (100 podstron).

Podaję softowi w pliku txt np 100 czy 200 linków.

Soft rozmieszcza je losowo na podstronach, w losowych miejscach lub podmienia wskazane określone słowo. Z ustawieniem np ilości linków na każdej podstronie, np tylko jeden link lub kilka wedle uznania.

Jeśli gdzieś przeoczyłem jakieś rozwiązanie tego typu już w sofcie, to wybaczcie - dopiero co się z nim zaprzyjaźniłem.

ricco-banner.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP - Koncepcja na zautomatyzowane podlinkowanie jest dobra, więc zabieram się za jej realizację :pisze:

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie cena programu nie uległa zmianie i wynosi tylko 250 zł netto.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program wygląda bardzo ciekawie, szkoda że tylko klasyczne templatki generuje, przydałoby się coś podobnego pod CMSy QuickCMS czy GetSimple.

Domeny na sprzedaż - pod zaplecze SEO, strony PP, strony firmowe, sklepy internetowe.

Zapraszam również na podstronę z darmowymi narzędziami SEO >> https://techformator.pl/darmowe-narzedzia-seo/

Jeżeli jesteś zainteresowany publikacjami wpisów gościnnych, napisz do mnie @.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program generuje dane w postaci zmiennych tablicowych PHP które można wykorzystać do tworzenia własnych szablonów.

W "pudełku" są responsywne szablony oparte o framework boostrap.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generuję softem przykładową stronę (100 podstron). Podaję softowi w pliku txt np 100 czy 200 linków. ... podmienia wskazane określone słowo. Z ustawieniem np ilości linków na każdej podstronie, np tylko jeden link lub kilka wedle uznania.
Teoretycznie prosta funkcja, ale cały dzień się nad nią wyciskałem :pisze: Jest już gotowa, ale wydana zosatnie jutro do południa jak przygotuję nagranie i opis używania.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się robić podobnego softu na swoje potrzeby, jak już jest zrobiony dobry i elastyczny.

Brzmi ciekawie, w takim razie po powrocie z urlopu być może się skuszę o ile cena do tego czasu nie podskoczy :)

Domeny na sprzedaż - pod zaplecze SEO, strony PP, strony firmowe, sklepy internetowe.

Zapraszam również na podstronę z darmowymi narzędziami SEO >> https://techformator.pl/darmowe-narzedzia-seo/

Jeżeli jesteś zainteresowany publikacjami wpisów gościnnych, napisz do mnie @.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generuję softem przykładową stronę (100 podstron). Podaję softowi w pliku txt np 100 czy 200 linków. ... podmienia wskazane określone słowo. Z ustawieniem np ilości linków na każdej podstronie, np tylko jeden link lub kilka wedle uznania.
Teoretycznie prosta funkcja, ale cały dzień się nad nią wyciskałem :pisze: Jest już gotowa, ale wydana zosatnie jutro do południa jak przygotuję nagranie i opis używania.

Będę Cię wychwalał po wszystkich odpustach :)

ricco-banner.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł - funkcja wstawiająca linki dodana. Jaka jest zasada / idea działania / tryb wstawiania:

1) Najprostsza i masowa metoda wstawiania linka

<a href="https://www.jakadres.pl/1">zobacz więcej</a>  wstawia w miejsce TULINK

w miejsce stałego znacznika TULINK . Znacznik TULINK musimy wstawić do wygenerowanych treści ręcznie lub musi być uprzednio wstawiony w tekstach źródłowych z jakich będzie generowana treść serwisu. Linki z puli linków wstawiane są losowo. Jak, to działa pokazane jest na tym nagraniu screencasts.

2) Metoda polega na wyszukiwaniu zdefiniowanych ciągów znaków jako przyszłych anchor tekstów linka następnie na ich podmianie. Lub podobnie jak w pierwszym sposobie określonego znacznika i jego podmianie na URL, co ca link lub na linka. Ta metoda może być przydatna jesli w treści źródłowej mamy uprzednio wstawione znaczniki pod przyszłe linki np na link typu "zobacz więcej", "zobacz także" itd.. które nie maja określonego anchora.

Ciąg znaków jaki możne zostać podstawiony musi być poprzedzony spacją i kończyć się spacja lub ",.?" chodzi o to by zadanie nie zaczynało się linkiem.

CDN...

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach testów indeksacji wygenerowałem dwa nowe "serwisy serwis firmowy i jego blog" ;):

https://budujesz.co.pl/
https://blog.budujesz.co.pl/

w/w serwisy były przed chwilą podlinkowane z dwóch krzakowych blogów na WP.

Serwisy przechodzą test responsywnosci od Google np:

budujesz.jpg

Ale dlaczego o tym pisze, a mianowicie chodzi o hosting wygenerowanych serwisów. Jednym z sposobów jest taki jak zrobiłem czyli na potrzeby tego testu indeksacji wykupiłem VPS'a w Arubacloud.pl za całe 4 zł na miesiąc i został tam postawiony apt-getem "na żywca" niginx + 2 virtual hosty:

server {  server_name  blog.budujesz.co.pl;   location / { 
  root   /var/www/blog;  index  index.html index.htm;   }}
server {  server_name  budujesz.co.pl;   location / {  
  root   /var/www/budujesz;     index  index.html index.htm;   }}

jak postawić nginxa oraz skonfigurować wirtual hosta jest masa poradników w Google.

bo w wersji minimalistycznej tyle potrzeba by uruchomić statyczny serwis. Do tego domena budujesz.co.pl została kupiona za 2.5 zł / rok w Aftremarket oraz wykorzystałem ich DNS dodając rekord A do obsługi domeny głównej oraz domeny bloga rekordy A:

budujeszdns.jpg

Sam jestem ciekaw kiedy moje dzisiejsze twory się zaindeksują ;)

====================

I w ferworze walki zapomniałem o najważniejszym, że nowa wersja RWDGeneratora 1.8 z modułem wystawiacza linków dostępna jest do pobrania z FTP z "stałej" lokalizacji.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę dodać od siebie, skromny przykład :)

Wczoraj popołudniu, wrzucona na darmowy serwer (cba.pl) wygenerowana za pomocą RWD strona - 120 podstron, na każdej "unikalne" treści + na każdej podstronie 1-2 linki. Stronkę bezczelnie zgłosiłem narzędziem "dodaj...". Dziś rano calutka w indeksie - site 120 :) Wnioski czy google lubi 'te' strony, proszę wyciągnąć samodzielnie.

Soft od tej chwili, w prywatnej narzędziowni w top3, w dziale must have.

ricco-banner.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności