Skocz do zawartości

Powszechne SEO i co dalej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem bardzo ciekawy Waszych opini na temat:

CO BĘDZIE NASTĘPNE JEŚLI POZYCJONOWANIE STANIE SIE POWSZECHNE.

Jesli kazdy zacznie się pozycjonować, a przynajmniej pierwsza 20, to ostatecznie przestanie to być opłacalne dla wszystkich. Co będzie następne, co może zastąpić pozycjonowanie? Jaki jest kierunek rozwoju tego wszystkiego?

A może Googliel zmieni algoryt i wszystko zacznie se od początku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POZYCJONOWANIE STANIE SIE POWSZECHNE

Pozycjonowanie o którym Ty mówisz już jest powszechne, natomiast na prawdziwe pozycjonowanie niewiele osób stać i niewiele osób ma pojęcie jak się do tego zabrać.

Wracając do pozycjonowania powszechnego, ono się rozwija i ewoluuje wraz z rozwojem ( tfu tfu wyszukiwarek ;) ale dałem ciała ). Efektem będzie wzrost cen w SEO, już niebawem Top 10 stanie się Exclusive usługą za którą trzeba będzie płacić coraz większe pieniądze, wtedy to właśnie obudzą się wielkie Molochy pozycjonerskie, o których mało kto słyszał i mało kto wie. A SEO "powszechne" przestanie istnieć, zmieni branżę, lub zostanie wchłonięte przez wspomniane Molochy, ponieważ pozycjonowanie przestanie się im opłacać

EDIT: Jak to ( Erbit ) powiedział "Pozycjonowanie nie jest dla wszystkich ..." a ja dodam od siebie "Ja tylko zbieram ochłapy ..."

serce.gifKocham Cię | Życie po Ślubie | Psychopatologia

Popełniłeś tylko jeden błąd ... jaki ? ... RAMBO !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd potwierdza tylko to, że moja wypowiedź była jak najbardziej słuszna ;) "Pozycjonowanie nie jest dla wszystkich, ja tylko zbieram ochłapy" ( i nie chciałem tu obrazić wcale firm, które nie dostrzegają korzyści w SEO, lub nie chcą inwestować w utrzymanie w Top10 - ale ... jeszcze przyjdziecie w łaskę ;) )

serce.gifKocham Cię | Życie po Ślubie | Psychopatologia

Popełniłeś tylko jeden błąd ... jaki ? ... RAMBO !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli kazdy zacznie się pozycjonować, a przynajmniej pierwsza 20, to ostatecznie przestanie to być opłacalne dla wszystkich. Co będzie następne, co może zastąpić pozycjonowanie?

Nic sie nie zmieni. Tylko trzeba bedzie wiecej umiec, wieciej wiedziec i miec wiecej srodkow finansowych aby byc numer 1.

Pozdrawiam

Jurdziol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kędziu zapominasz o jednym - pozycjonowanie staje się coraz powszechniejsze, ale też coraz więcej osób zaczyna korzystać z sieci więc z każdym rokiem jest ono coraz bardziej opłacalne.

Mali pozycjonerzy mogą się nacieszyć wysokimi pozycjami w serpach do czasu gdy duże firmy seo na te same hasła nie znajdą sobie dużych klientów.

Wniosek: Czas niektórych pozycjonerów jest już policzony i nieuchronnie zmierza ku końcowi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kędziu zapominasz o jednym - pozycjonowanie staje się coraz powszechniejsze, ale też coraz więcej osób zaczyna korzystać z sieci więc z każdym rokiem jest ono coraz bardziej opłacalne.

Mali pozycjonerzy mogą się nacieszyć wysokimi pozycjami w serpach do czasu gdy duże firmy seo na te same hasła nie znajdą sobie dużych klientów.

Wniosek: Czas niektórych pozycjonerów jest już policzony i nieuchronnie zmierza ku końcowi ;)

Sir mirek

Tu się zgodze, w takim kierunku to musi iść, ale kiedyś nikt, albo prawie nikt nie wiedział o pozycjonowaniu. Zastanawia mnie w którą stronę pójdą jeszcze reklamy w wyszukiwarkach. Jakby nie patrzeć pozycjonowanie to tez reklama. Mamy jeszcze linki sponsorowane i... na tym sie kończy.

Ciekawi mnie, czy macie koncepcje co dalej, co następne?

Wracajac do samego algorytmu wyszukiwarek - mocno wchodzi web2 i cos mi się tak w głowicy tłucze, że coraz więcej (pozycja) bedzie zależeć od tego jak web2 będzie działac na stronach, jak będzie szerokie i głebokie. Wszak web2 to także kontekst - dużo kontekstu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co dalej, co następne?

Już zaczynają powstawać telewizje interneowe, radia online, pasmo reklamowe jest tam również wykorzystywane, a bariera Neostrady 1024 MB/s już dawno została pobita, możemy się w najbliższych latach spodziewać obniżki cen internetu, a co za tym idzie powstawanie usług internetowych które wcześniej były ograniczone. A co potem ? Internetowy screen w każdym domu do rezerwacji online, wyszukiwanie głosowe , komputeryzacja mieszkań, automatyczne wysyłanie alertów o włamaniach, pożarach itp. Internet w telewizji zastąpiłby telegazetę, a dalej nie chciałbym zgadywać, może właśnie sprzdaję pomysł konkurencji :) ?

serce.gifKocham Cię | Życie po Ślubie | Psychopatologia

Popełniłeś tylko jeden błąd ... jaki ? ... RAMBO !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pół roku będzie z 2000 lub 3000 firm świadczących pozycjonowanie, rzeczywiście świadczących a nei mających tylko taką usługę wymienioną na swojej stronie. Za rok zostanie 30-40 firm pozycjonerskich, gdyż tylko tyle firm ma wystarczający potencjał intelektualny i finansowym. Za półtora roku firm bedzie góra 10 i może z 20 osób/firm pozycjonujacych na własne potrzeby.

Dlaczego? Wystarczy spojrzeć na bardziej rozwinięte od naszych rynki pozycjonujące - USA, Anglię a wg niektórych tez Rosję (nie znam zupełnie tego rynku więc nie mogę tego potwierdzić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pół roku będzie z 2000 lub 3000

ja myślę nawet, że w tej chwili już jest tyle firm, które mają w ofercie taką usługę, mam nawet znajomego który prowadzi firmę zajmującą się systemami CMS, hostingiem i zajmuje się również pozycjonowaniem :) jego praca w tym zakresie sprowadza się do wstawienia ukrytych DIV-ów na strony klientów :D zaplecza jakiegokolwiek zero.

serce.gifKocham Cię | Życie po Ślubie | Psychopatologia

Popełniłeś tylko jeden błąd ... jaki ? ... RAMBO !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze liczba...ktora podales(liczba firm pozycjonerskich)jest mocno przesadzona gdyz przeciez kadzy polaci podatki itp.a teraz naprawde ciezko znalezc klienta ktory zaplaci dobra kase za pozycje....wiec wysokie zarobki beda miec tylko najlepsi.

LOK - LIGA OBRONY KRAJU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysokie zarobki beda miec tylko najlepsi.

Ale co spowoduje że będą najlepsi?

Odpowiem:

po pierwsze zaplecze, po drugie zaplecze, po trzecie z....

A wiedza? Tak, też będzie potrzebna ... do zbudowania jeszcze lepszego zaplecza.

Kto dziś nie zainwestuje w zaplecze ten jutro wypada z gry.

A spam może być dobry tylko na krótką metę, na dłuższą wypad z baru!

Tutaj będą zaj...iste trzy linki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto dziś nie zainwestuje w zaplecze ten jutro wypada z gry.

Ja bym powiedział to inaczej, kogo nie stać na taką zabawę wypada z gry.

Co do zaplecza ... jak się ma pełny portfel, to można sobie zrobić zaplecze dosyć szybko z samych ofert na Allegro, albo wpisać w Google "sprzedaż domen"..

Na Allegro można znaleźć dobre domeny ( czasami trafi się perełka ), całe serwisy z domenami na sprzedaż ( bo i takie są przecież ), do tego jeszcze jakiś dedyk ( albo trzy dla pewności ) i właśnie mamy nowego zawodnika bez żadnej wiedzy z odpowiednim zapleczem który pojawia się jutro :D

serce.gifKocham Cię | Życie po Ślubie | Psychopatologia

Popełniłeś tylko jeden błąd ... jaki ? ... RAMBO !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności