Skocz do zawartości

[znalezione] LTE zamiast kablowego internetu


Mion

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra to teraz pytanie za 100 punktów do was, bo widzę iż ogarniacie temat, co będę potrzebować do takiego internetu LTE?

(Obecnie latam na Wi-F i telefonie) ja tam traktuje kabel jak skarb na wsi (nie ma mowy o światłowodach Max, tam gdzie kabel był już wcześniej położony, wręcz cały czas mowa o przeciążeniu i obietnicach niesamowitych prędkościach, lecz akurat dla mnie liczy się stały dostęp)

Więc analizuje powiedzmy tani laptop i do tego co mam kupić, modem Huwaei3131? Plus kartę (za określoną kwotę? potem znów doładowanie) jednej z sieci?

Chodzi o zastępczą lub chwilową koncepcję

Dzięki za poświęcony czas i odpowiedź ;)

Uwaga testuje sygnaturę mechanik Kraków

Najlepsze luneta termowizyjna  INFIRAY TH50 V2

Najlepszy w okolicach Szczecina Auto Serwis Goleniów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ale my przesiadujemy przed PC niemal 12h i więcej. Przy czym pobieramy i wysyłamy dziennie gigabajty transferu. Tu się LTE nie nadaje. Ale jeżeli ktoś wchodzi na FB, sprawdzi pocztę i sprawdzi wiadomości na Onecie - to czego chcieć więcej?

Internety robie! Jeśli Ty też to sprawdź nowy SAX.PL - tani hosting www. Kod rabatowy dający 50% zniżki to: [sAX2014].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Orange bez limitu :faja:. Polecam punkt z ich regulaminu Orange.
Bez "takiego limitu", to jak mam obecnie w play. Ale przy tej prędkości korzystnie z internetu staje się praktycznie niemożliwe....

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co będę potrzebować do takiego internetu LTE?

Jeśli masz umowę na telefon a z netu korzystasz okazjonalnie to polecam Ci dokupienie transferu danych w obrębie już istniejącej Umowy. Mam tak w umowie na abonament telefoniczny w Plus a korzystam z tego od lat. Przydaje się w drodze albo w hotelach gdzie jest marny (albo obciążony) internet miejscowy. A do LTE telefon z odpowiednim modemem (ja korzystam z S3 LTE).

e: Zgadza się Max, włączam router wifi w telefonie i laptop łączy się automatycznie. Wygodne a szybkość na ogół nie jest zła ale nie ma żadnego realnego porównania z kablem. Ot na wyjazdy do przeglądania poczty czy PiO ;)

Piłeś? Nie jedź (i nie loguj się na forum) !

Siciliano: Robić szeptankę tutaj to jak sprawdzać w zbiorniku poziom paliwa zapalniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herkules, ja polecam modem Huawei E5776s-32 działa zarówno przez kabel USB jak i ma WiFi. Do tego ma funkcję o której pisze MaxPan, bardzo wygodne i przydatne. Bateria trzyma bardzo długo, nie zdarzyło mi się nigdy aby mnie zawiodła. Ładować ją można z gniazdka jak i przez kabel USB.

Pozycjonowanie, audyt stron www i inne usługi SEO.

 

                          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Herkules, Huawei E3131 nie obsługuje technologii LTE. Modem to LTE przykładowy tani modem lte (inne aukcje) z wejściami na antenę zewnętrzną (jeżeli zasięg u ciebie słaby - wtedy dochodzi koszt anteny np. Cybertech jakieś 160zł, ale taka to łapie zasięg LTE i z nadajnika oddalonego o 4-5km w lini prostej bez jakiś większych budynków po drodze)

Druga najważniejsza kwestia - czy jesteś w zasięgu LTE. Sprawdź dostępny zasięg w swojej okolicy na https://beta.btsearch.pl

Trzecia kwestia: Jakiego operatora wybrać. Fajnie jakbyś miał u siebie zasięg LTE od Playa. Wtedy jeżeli nie chcesz się wiązać z operatorem na dłużej - kupujesz starter Play Online za kilka złotych, kupujesz doładowanie za 50zł, włączasz na nim usługę Miesiąc bez limitu za 45zł - oczywiście limit jest 100GB na miesiąc, po jego przekroczeniu download może spaść do 2Mb/s, ale chyba 100GB za 45zł na miesiąc jest dobrą ofertą bez wiązania się z umową. No i przy tej usłudze ten "no-limit" działa na każdej technologii czyli LTE, HSPA czy EDGE - więc nawet jak nie masz LTE u siebie, ale masz zasięg Play (ale zasięg typowy Playa a nie roaming z T-mobile czy Orange) to jest to dobra oferta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LTE od Play to LTE jedynie z nazwy, którą sami przyjęli i z realnym LTE ma mało co wspólnego. To zwykłe HSPA+, więc ot tak mały wałek robią Panowie i Panie od reklamowej blondynki;)

Zapraszam także na mojego bloga Jacek Jagusiak. Oferuje także usługę odwirusowania stron www jak i serwerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo. Z tym LTE trzeba uważać. Gra słów "bez limitu" to pryszcz. Mało kto za to odróżni internet 4G LTE od LTE. ;)

Tu jest wyjaśnienie www.telix.pl/artykul/ile-jest-prawdziwego-4g-w-polsce?-3,63862.html

:)

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


TE od Play to LTE jedynie z nazwy[..] którą sami przyjęli i z realnym LTE ma mało co wspólnego.
Możesz, to rozwinąć ?

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LTE od Play to LTE jedynie z nazwy, którą sami przyjęli i z realnym LTE ma mało co wspólnego. To zwykłe HSPA+, więc ot tak mały wałek robią Panowie i Panie od reklamowej blondynki;)

w Playu jest:

LTE - i jest faktyczne LTE (kiedyś jak startowali to ograniczali download do chyba 20Mb/s w abonamencie i do 15Mb/s w ofertach pre-paid), teraz nie wiem jak jest, bo mam za daleko do nadajnika, ale wyciąga do 30Mb/s (w prepaid). Po co więcej przy ograniczniku 100GB/mc?

4G LTE - jeżeli jest takie coś napisane w ofercie/regulaminie to oznacza, że oferta dotyczy LTE+HSPA

Mam okazję korzystać z LTE od Playa i Cyfrowego Polsatu i wyniki są podobne (może w Playu trochę większe pingi). Nawet będąc w mieście gdzie zasięg LTE oby sieci jest bardzo dobry nie otrzyma się maksymalnych prędkości (dlatego w ofertach mobilnego internetu jak i stacjonarnego masz "do XXX Mb/s" - gdyż faktyczna prędkość zależy od wielu czynników np. pory dnia (po godzinie 17:00 do 24:00 zaczyna mobilny mocno zwalniać).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak przegniesz przy ilościach danych
To już jakiś absurd chyba pod ten prima aprilis :huh:

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności