Skocz do zawartości

[znalezione] LTE zamiast kablowego internetu


Mion

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem, tak. Szósty lub siódmy rok na równi z internetem z kabla, używam internet mobilny z T-mobile (dawniej Era), zero problemów z zasięgiem, działa idealnie. Obecnie mam pakiet z LTE 30 GB -m-c. Od 24:00 do 9:00 rano brak limitu transferu! Modem WiFi Huaweii E5776, zasilany przez USB jak i z kabla. Polecam niezdecydowanym. Poniżej zrzut zrobiony przed chwilą.

q6dbwggw.png

Blog o optymalizacji i projektowaniu stron internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

4G LTE - jeżeli jest takie coś napisane w ofercie/regulaminie to oznacza, że oferta dotyczy LTE+HSPA

Właśnie to jest przegięcie. Technologia HSPA+ nie jest technologią 4G a tym bardziej LTE. HSPA+ jest technologia korzystającą z węższego pasma niż LTE co za tym idzie jej przepustowość jest mniejsza. Poczytaj sobie w sieci. Ludzie kupujący 4G LTE z Play często mają prędkość na poziomie tylko 3-5 Mb/s a powinni 30-50.

W linku który podałem a Max powtórzył, jest wyjaśnienie jak operatorzy telekomunikacyjni robią ludzi w ch*ja.

https://www.forum.optymalizacja.com/topic/209719-znalezione-lte-zamiast-kablowego-internetu/?p=1414173

Internet 4G LTE od Play jak i od Cyfrowego Polsatu to nie jest internet LTE z prędkością LTE. ;)


Jak przegniesz przy ilościach danych to oni powołują się na ten punkt. Podobnie jak plus.

Każdy operator (niezaleznie od technologi) ma taki zapis. Jest to bat na osoby, które potrafią wysycić pasmo. Nie słyszałem aby był zastosowany. A Ty?

Pytanie.

Plus swego czasu oferował internet LTE z prędkością do 150 Mb/s. Czy ktoś zblizył się do setki?

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak już jest taki temat to może spytam ;)

Niedługo szykuje mi się 2 miesięczny wyjazd na wiochę bez Internetu, a trudno pracować bez dostępu, więc szukam czegoś mobilnego.

Polecicie coś? Bez umowy na xx czasu

Firia.pl - Blog pasjonatki wszystkiego co związane ze zdrowiem, odżywianiem oraz psychologią
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - https://zyczeniowo.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

odnośnie mobilnych ofert.

Dziś wziąłem kolejne karty, LTE bez limitu w play właśnie i mam zamiar solidnie 'przegiąć' z danymi, zobaczymy czy będą się dąsać.

Spoko oferta, bo sama karta bez żadnego modemu, żadnych limitów na ilość danych mój doradca zrobił mi za 29 pln netto miesięcznie.

W centrum Poznania zasięg jest spoko - tak więc, do niektórych zadań bardzo dobra oferta. Kartę włożę w tp-link m5360 i wepnę w to 3 lapki. Zużyję na pewno kilkanaście GB na dobę.

ricco-banner.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu sprawdziłbym dokładnie te "bez limitu" bo może się okazać , że dane masz bez limitowe ale prędkość Ci pierdnie po wyczerpaniu limitu ;)

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu sprawdziłbym dokładnie te "bez limitu" bo może się okazać , że dane masz bez limitowe ale prędkość Ci pierdnie po wyczerpaniu limitu ;)

Wiem o czym mówisz :)

Co prawda regulaminu nie czytałem, bo nie miałem specjalnie czasu ale z premedytacją 'by mail' 2 razy czytelnie dopytałem doradcę, czy aby na pewno jest 'no limit' i czy właśnie po iluś tam GB mi nie zwolni itd opisałem mu, że będę używał tego jak kabla - doradca czytelnie odpisał, że ta taryfa nie ma żadnych limitów jeśli chodzi o ilości danych.

(sorry, jedna pomyłka to to, że to "LTE" to rzeczywiście HSPA+ ale w zupełności mi to styka)

ricco-banner.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie mobilnych ofert.

Dziś wziąłem kolejne karty, LTE bez limitu w play właśnie i mam zamiar solidnie 'przegiąć' z danymi, zobaczymy czy będą się dąsać.

Spoko oferta, bo sama karta bez żadnego modemu, żadnych limitów na ilość danych mój doradca zrobił mi za 29 pln netto miesięcznie.

W centrum Poznania zasięg jest spoko - tak więc, do niektórych zadań bardzo dobra oferta. Kartę włożę w tp-link m5360 i wepnę w to 3 lapki. Zużyję na pewno kilkanaście GB na dobę.

Przecież PLAY akurat nie ukrywa tego kiedy internet zwalnia. W regulaminie jest dokładnie napisane, że po zużyciu 100 GB internet może zwolnić do download 2Mb/s.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


doradca czytelnie odpisał, że ta taryfa nie ma żadnych limitów jeśli chodzi o ilości danych.

Zwróć uwagę, że jest to zgodne z prawdą w przypadku gdy


po zużyciu 100 GB internet może zwolnić do download 2Mb/s.

Dane możesz sobie ściągać dalej bez limitu ale ze znacznie mniejszą prędkością :D

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie mobilnych ofert.

Dziś wziąłem kolejne karty, LTE bez limitu w play właśnie i mam zamiar solidnie 'przegiąć' z danymi, zobaczymy czy będą się dąsać.

Spoko oferta, bo sama karta bez żadnego modemu, żadnych limitów na ilość danych mój doradca zrobił mi za 29 pln netto miesięcznie.

W centrum Poznania zasięg jest spoko - tak więc, do niektórych zadań bardzo dobra oferta. Kartę włożę w tp-link m5360 i wepnę w to 3 lapki. Zużyję na pewno kilkanaście GB na dobę.

Przecież PLAY akurat nie ukrywa tego kiedy internet zwalnia. W regulaminie jest dokładnie napisane, że po zużyciu 100 GB internet może zwolnić do download 2Mb/s.

Nie wiem o jakiej taryfie mówisz :)

Przeczytałem właśnie cały ten regulamin, żeby nie być totalnym ignorantem i jedyne co może zwrócić uwagę kogoś, kto chciałby używać takiego rozwiązania do szeroko pojętego spamu to:

17. W ramach niniejszej umowy, abonent zobowiązuje się:

a) nie generować sztucznego ruchu nie służącego wymianie informacji, między innymi z wykorzystaniem automatycznych systemów wywołujących.

B) ...

c) nie używać karty sim do ruchu generowanego maszynowo, w szczególności ruchu typu "maszyna do maszyny" lub "maszyna do użytkownika". (wtf? :D )

d) nie używać karty sim do generowania ruchu, który ma charakter Denial of Service.

e) nie wykorzystywać karty sim do masowego rozsyłania informacji bla bla bla

f) nie wykorzystywać kart sim bez zgody P4 do inicjowania ruchu, polegającego na masowym wykonywaniu połączeń w szczególności w przypadku automatycznej dystrybucji połączeń lub autoamtycznej interaktywnej obsługi numeru wywołanego lub w przypadku integracji systemu tele. i inform. w celu obsług tego ruchu lub wykorzystaniu kart w marketingu bezpośrednim.

Czyli reasumując; nie ruszać się, nie oddychać i najlepiej nie używać i położyć na półce :)

Ale tak poza tym, żadnego limitu w regulaminie rzeczywiście nie ma ani żadnych zwolnień prędkości usługi.

ricco-banner.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czyli reasumując;
Podłącz się RAZ i pobieraj dane. Przykładowo oglądanie filmu.

Natomiast takie akcje dla SEO jak rejestracja kont, dodawanie wpisów odpadają, bo w krótkim czasie wykonuje się znaczną ilość połączeń z rożnymi serwerami = IP.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumując;

Podłącz się RAZ i pobieraj dane. Przykładowo oglądanie filmu.

Natomiast takie akcje dla SEO jak rejestracja kont, dodawanie wpisów odpadają, bo w krótkim czasie wykonuje się znaczną ilość połączeń z rożnymi serwerami = IP.

No właśnie sprawdzę jak bardzo są wyczuleni na różne 'aktywności'. Na początek coś przeglądarkowego - to by mnie usatysfakcjonowało w zupełności gdyby było ok, czyli na 2 kompach odpalam właśnie xneo, po 15 wątków, listy po 10k. I będę kontynuował taką aktywność przez najbliższy miesiąc. Dodatkowo na 3 stanowisku - na laptopie będę z niego korzystał na różne sposoby, może trochę bardziej konwencjonalne.

100GB pacne w takim trybie szybciutko :)

Napiszę oczywiście w każdym wypadku jaki nastąpi - jaki będzie tego efekt.

ricco-banner.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności