Skocz do zawartości

[znalezione] LTE zamiast kablowego internetu


Mion

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

BTW z tego co słyszałem to ogólnie LTE to ściema jeśli chodzi o prędkości reklamowane

nie jest źle, wziąłem niedawno w PLAY, Wrocław, nadajników raczej blisko nie ma bo czasem gubi LTE

Prędkość ściągania plików z netu 4-5 razy szybsza niż neostrada.

Pomóż mojej córce - 1% z podatku dla Oli. Wypełniając PIT wpisz w rubryki:

KRS: 0000050135 CEL SZCZEGÓŁOWY: BORI Ola na Fecebooku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW z tego co słyszałem to ogólnie LTE to ściema jeśli chodzi o prędkości reklamowane

nie jest źle, wziąłem niedawno w PLAY, Wrocław, nadajników raczej blisko nie ma bo czasem gubi LTE

Prędkość ściągania plików z netu 4-5 razy szybsza niż neostrada.

Neostrada Fiber? 80Mbit? :)

Właściwie to czemu się dziwicie haczykom? Skoro codziennie trafiacie na oferty serwerów bez limitu transferu i doskonale wiecie że to ściema. Limit zawsze musi być :) Bo zawsze jest wąskie gardło.

Whitepress - Liczy się tylko content marketing

Biznes-Host - serwery które polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No więc już tak drugi tydzień leci testu wyrozumiałości play - zero zwolnień prędkości, zero jakichś upomnień czy coś w ten deseń, 100GB pękło już przed weekendem, dwa pc spamują najczęściej jednocześnie (24h to bym skłamał ale 10h na dobę spokojnie i w górę), do tego laptop okazyjnie i wszystko na jednej karcie SIM puszczone po wifi.

ricco-banner.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem okazję w tym roku przez 3 miesiące testować Nielimitowany Internet LTE na kartę z Playa. 100 gigabajtów mocno przekroczone, zwolnień łącza niet. Tak jak u @Dirty Frank, sygnał puszczony po wifi - z netu korzystały co najmniej 3 komputery + sporadycznie kolejne 3 urządzenia. Cały czas najwyższa prędkość, sporadycznie tylko zdarzały się paruminutowe zwisy, ale to prawdopodobnie przez przegrzanie się routera (Orange Airbox). Testowane na przedmieściu Katowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż z tego że 100GB jak limity transferu bolą?

Ja mam LTE Plusa już 1,5 roku. Użytkuje w okolicy Warszawy. W czasie tego okresu 4 razy zużyłem transfer i z Internetu nie dało się korzystać. Fajnie że działa szybko, ale też szybko się kończy.

Czekam jeszcze pól roku i od razu przechodzę do lokalnego providera który wepnie mnie bezpośrednio pod światełko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż z tego że 100GB jak limity transferu bolą?

Ja mam LTE Plusa już 1,5 roku. Użytkuje w okolicy Warszawy. W czasie tego okresu 4 razy zużyłem transfer i z Internetu nie dało się korzystać. Fajnie że działa szybko, ale też szybko się kończy.

Czekam jeszcze pól roku i od razu przechodzę do lokalnego providera który wepnie mnie bezpośrednio pod światełko

Przeczytaj jeszcze raz nomado, napisałem, podobnie jak dodał ivellios, że nie ma żadnego limitu o którym się tutaj tak trąbi w tym temacie. Przynajmniej w play i w taryfie którą ja mam. A już na pewno nie 100GB, zużyłem już dużo więcej, cały czas testuję i do końca miesiąca będę wyciskał to łącze.

ricco-banner.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w ofercie abonamentowej, ale we wspomnianej ofercie na kartę w Play limitu nie ma w ogóle, bez względu czy łączysz się z 4g, 3g, itd. Możesz hulać do woli, najwyżej prędkość trochę spadnie jeśli więcej użytkowników podłączy się do tego samego BTS'a. Tak jak pisałem, grubo przekraczałem te 100 gb a połączenie nadal śmigało że aż miło, miałem nawet wyższą prędkość niż w abonamencie w Orange.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio w playu bo niedługo będę korzystać z tego LTE na kartę i w salonie potwierdzili mi, że nie ma żadnych limitów w tej ofercie.

Firia.pl - Blog pasjonatki wszystkiego co związane ze zdrowiem, odżywianiem oraz psychologią
Każdy czasem potrzebuje pięknych życzeń i wierszyków na najróżniejsze okazje - https://zyczeniowo.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry nie czytałem całego wątku jakby co.

Zamieniłem neostradę na LTE, ale tylko z jednego powodu - wysyłanie danych jest o wiele szybsze, a ja trochę danych wysyłam. Ściąganie danych mam wolniejsze, ale bardziej mi zależało na wysyłaniu.

Po za tym nie ma dużych różnic, wydaje mi się, że kabel był trochę bardziej stabilny (mniej strat pakietów etc).

Te różnice są na tyle małe, że po prostu w pewnym momencie zrezygnowałem z neo i zostało tylko LTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności