Skocz do zawartości

Twoja strona znika z Google


gielo

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj dostałem dość ciekawego maila :)

-- Treść oryginalnej wiadomości --

Temat: Twoja strona znika z Google Data: Wed, 01 Apr 2015 00:07:13 -0400 Nadawca: Polski Rejestr Wyszukiwarek <biuro@google1st.pl> Odpowiedź-Do:

Polski Rejestr Wyszukiwarek <biuro@google1st.pl>

Uwaga – Google zmienia zasady pozycjonowania!

W wyniku tych zmian Twoja strona internetowa może spaść nisko w Google!- stracisz swoich klientów!.

Czy wiesz co zrobić, aby się obronić?

  1. Wejdź na stronę Polskiego Rejestru Wyszukiwarek - (przekierowanie na strone bez rzadnych danych kontaktowych)

  2. Skorzystaj z możliwości sprawdzenia swojej strony!

Korzystanie z Krajowego Kalkulatora Pozycjonowania jest zupełnie darmowe! Korzystaj już teraz!

Ciekawe jest to, że dla przeciętnego uzyszkodnika internetu treść tej wiadomości sugeruje, że pochodzi ona od samego Google :)

Przyglądając się bliżej temu, dochodzi się do tego, że autorem jej jest jakiś "pozycjoner". Pisząc "pozycjoner" celowo użyłem dzudzysłowiu, gdyż jakoś ciężko mi jest się przekonać co do uczciwych zamiarów tej "firmy", czy też osoby, jeśli za wszelką cenę próbuje się ona podszyć pod Google i nie pdaje danych kontaktowych.

Co wy myslicie o takich praktykach? Czy jest to według was etyczne?

Mam teź spore obawy co do uczciwości wypełnienia i wysłania tego formularza na stronie przez nie do końca świadomych uzytkowników, czy nie przyślą od razu faktury do zapłaty za zlecenie im usługi hehe. Kiedyś podobną sytuacje miałem z wpisem do pkt, gdzie w odpowiedzi na rzekomo niezobowiązującą ankietę próbowali mi wmówić, że zamówiłem u nich usługę wpisu w katalogu, dość drogą usługę. Ciężko mi potem było udowodnić im, że najzwyczajniej mnie naciągnęli na kasę. To tak gwoli ostrzeżenia tylko, gdyby ktoś chcial z tego skożystać.

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dostałem też z tego "rejestru wyszukiwarek" meila, innej treści, ale sprowadzało się to do tego samego, do nawiązania z nimi współpracy. Takie "firmy" działają na nieświadomych Klientach i łoją z nich ile się da. Co można myśleć o takich praktykach? Chyba każdy ma swoje zdanie, które prowadzi do jednego wniosku... Boziu, widzisz i nie grzmisz :)

- Reklama -

Podatki we Wrocławiu: biuro podatkowe wrocław

Miejscówa do parkowania przy Okęciu: parking okęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lp. Słowa kluczowe Ilość wyników Pozycje 1 do 3 Pozycje 4 do 6 Pozycje 7 do 10

1 spoko maroko 57 800 148.5 zł 133.5 zł 88.5 zł

Nie tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska to bangladesz jeśli chodzi o naciągactwo, gdzie ciężko jest potem udowodnić w sądzie swoje racje. Często też koszty z tym związane (ze sprawa sądową) są dość wysokie i takie "firmy" najzwyczajniej na tym żerują licząc na to, że w więszości przypadków ludzie najzwyczajniej zapłacą dla świętego spokoju za takie "usługi". Nie chodzi mi tu juz tylko o rynek seo ale o calokształt.

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łapią naiwniaków podszywając się nie po d G, a pod instytucje... jeszcze niedawno miałem pełno telefonów od różnych Izb (Panie udawały jakoby pracowały w Instytucji Państwowej i wciskały "obowiązkowe" szkolenie BHP - materiały do szkolenia wysyłają kurierem za pobraniem za jedyne 450plnów). Były też próby oszustwa na pomoc w ogarnięciu dotacji unijnej i tutaj też dzwoniła firma ze słowem Instytut w nazwie i ten sam mechanizm (wyślemy wniosek do wypełnienia za pobraniem 250 plnów).

bazują na tym, że jak ktoś słyszy przez telefon czy widzi w mailu Izba, Rejestr, Instytut to od razu traktuje to jak instytucję Państwową. Niestety takich naiwniaków jest sporo, tym bardziej, że łatwo dają się złąpać na wszelkie sztuczki naciągaczy.

Polski Rejestr Wyszukiwarek -> Krajowy Rejestr Długów ...jest analogia?

tutaj widzę, że usługa sprawdzenia jest zupełnie darmowa, a zaraz przyjdzie oferta jakiegoś abonamentu / raportu itp

antydeska.pl - drewniana elewacja bez impregnacji i konserwacji, :o  a jeśli szukasz modnych i stylowych butów to polecam sklep: brooman.pl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste ctrl+u wystarczyło aby stwierdzić, że nie dałbym im do pozycjonowania nawet swojego profilu na forum hodowców rzodkiewki.

Jeden seo rabin powie tak, a inny powie nie.

Zostałem SEMitą, żeby nawet w pracy siedzieć przy komputerze B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up a może jednak firma..

nie wiem jak Wy, ale jak uważam, że pozycjoner - tudzież inne nasienie z branży IT, która tu przesiaduje - winien znać podstawowe narzędzie pracy jakim jest whois..


NAZWA DOMENY: google1st.pl

typ abonenta: organizacja

ABONENT:


firma:
Enterso sp. z o.o.

ulica:
ul. Jagiellonska 10/2

miasto:
70-437 Szczecin

lokalizacja:
PL

telefon:
+48.500501605

ostatnia modyfikacja:
2015.02.13

Panie Boże, chroń mnie przed debilami, bo rozmowa z nimi powoduje, że  grzeszę pychą..

Były sobie świnki trzy - content, google oraz link | jestem uczulony na pierd*lenie głupot | idiot intruder aka internetowy poszukiwacz prawdy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis mój pracownik dostal telefon i uslyszal "Witam, mam na imie "ktos" i dzwonię z serwisu pozycjonerskiego wyszukiwarki google." Tam ze srodkow UE maja wpis w swoim serwisie za darmo. Chamski telemarketing z tel. kom. bo slychac innych marketerow. Totalnienie profesjonalnie.

Gadał tak kompletne bzdury że człowiek nie wiedział czy to żart czy na serio.

O_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska to bangladesz jeśli chodzi o naciągactwo, gdzie ciężko jest potem udowodnić w sądzie swoje racje.

Uważasz, że niby gdzieś jest inaczej albo lepiej?

Zasada jest taka, że barany się strzyże - i tak jest na całym świecie, niezależnie od tego czy to moralnie Ci odpowiada czy nie i niezależnie od branży.

ricco-banner.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności