Skocz do zawartości

Google chce potwittować :)


zakręcony

Rekomendowane odpowiedzi

Fajniutki potencjalny deal :D

To są już tego rzędu operacje, które mają wpływ na wartość waluty w której transfery są robione - w tym przypadku i tak umacniający się dolar :)

Bezpośrednio są do zauważenia na np wykresie cenowym EUR/USD.

Ciekawe czy mają zabezpieczenia sms czy kody-zdrapki do zrealizowania przelewu :crazy:

ricco-banner.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są już tego rzędu operacje, które mają wpływ na wartość waluty w której transfery są robione - w tym przypadku i tak umacniający się dolar

Takie operacje opłacane są akcjami spółki która kupuje drugą spółkę, nie gotówką.

Nawet gdyby były płatne gotówką, to nie miałoby to wpływu na kurs - obie firmy działają w USA, rozliczają się w dolarach. Żeby taka transakcja miała wpływ na kurs jedna ze stron musiałaby wymieniać walutę na dolara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są już tego rzędu operacje, które mają wpływ na wartość waluty w której transfery są robione - w tym przypadku i tak umacniający się dolar

Takie operacje opłacane są akcjami spółki która kupuje drugą spółkę, nie gotówką.

Nawet gdyby były płatne gotówką, to nie miałoby to wpływu na kurs - obie firmy działają w USA, rozliczają się w dolarach. Żeby taka transakcja miała wpływ na kurs jedna ze stron musiałaby wymieniać walutę na dolara.

Wydawało mi się, że w tym wypadku ma być właśnie $ ale mogę się mylić.

Pośrednikiem z tego co mi się wydaje, ma być Goldman Sachs według aktualnych plotek.

Co do drugiej części - każda transakcja tego rzędu ma bezpośredni wpływ na rynek, na nastroje na rynku, na cały parkiet i w tym wypadku akurat na dolara ;) Chociaż przyznam się bez bicia, że totalnie nie spojrzałem na całe zajście jako na deal na jednym podwórku rzeczywiście.

Ale, jeśli poleci taka płatność w dolarze właśnie, niezależnie od tego czy oba podmioty działają w US czy nie, będzie widoczna na wykresie każdej każdej pary walutowej z dolarem i na samym indexie dolara. Choćby dlatego że takie deal'e bardzo mocno wpływają na rynek i giełdę - w tym wypadku na rynek amerykański.

Po samej plotce tylko akcje T skoczyły o 4% w górę (4% na giełdzie w takim czasie to jest bardzo dużo) - także kto wie, czy to aby nie jest kolejna sprytnie ustawiona spekulacja tylko i wyłącznie tak btw :)

ricco-banner.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności