Skocz do zawartości

Subdomeny a htaccess


raf_79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Odgrzebie ten temat bo niestety dalej mam problem z przekierowaniem

RewriteRule ^index.html$ /index.php [L]

wiem że to jest przyczyną że na subdomenach nie widzi plików html.

próbowałem to różnie zmieniać podawać różne ścieżki ale zawsze coś jest nei tak.

Co najlepiej zrobić żeby ten plik tyczył się jednej tylko stronki.

Bo przecież jak zrobie stronkę pod subdomeną to niekonicznie chce mieć takie przekierowania :D

Czy jest możliwość podanie żetyczy się to tylko tego jednego katalogu np

RewriteRule ^index.html$ /[tu jakiś znacznik]index.php [L[albo tu jakis znacznik]]

Pozdraiwam

Z góry dziękuje za pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RewriteRule ^index.html$ /[tu jakiś znacznik]index.php [L[albo tu jakis znacznik]]

Nie tak. Od tego jest RewriteCond.

Zamiast :

RewriteRule ^index.html$ /index.php [L]

daj

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.twoja-domana-na-ktorej-ma-to-przekierowanie-dzialac.pl$ [or]
RewriteCond %{HTTP_HOST} ^twoja-domana-na-ktorej-ma-to-przekierowanie-dzialac.pl$
RewriteRule ^index.html$ /index.php [L]

zauwaz ze RewritCond jest podane dwa razy - raz dla WWW, drugi raz dla BEZ WWW.

Wybierz wariant odpwiedni dla Ciebie (usuwając jeden z wpisów RewriteCond oraz usuwając [or]) lub pozostaw obydwa wpisy jesli bedzie Tobie to potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no ja chyba zaraz padne tu na zawał albo jakąś inną brzydką chorobe

zmieniłem tak jak mi poleciłeś ale nie stety nei pomogło !!! wyczyściłem pamięc ipcnfig /flushdns, bo myślałem że to bieże z cache ale niestety nie !!!

Wcześniej mam przekierownie żeby zawsze stronka była bez www więc zostawiłem sobie tylko część bez www ale też nic z tego !!!

teraz początek tego .htaccess'a wygląda

RewriteEngine On
Options +FollowSymLinks

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www.somix.com.pl$
RewriteRule ^(.*)$ https://somix.com.pl/$1 [R=301,L]

RewriteBase /

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^somix.com.pl$ 
RewriteRule ^index.html$  /index.php [L]

nie wiem może coś źle rozumiem :peace:.

Ostatnia próba potem kurka robie bez przyjaznych linków bo one wcale nie są takie przyjazne wręcz przeciwnie bardzo złośliwe są hehe

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dostałem od admina maila że to tylko ten wpis to robi i jak napisałem sam te regułki to sobie tym bardziej powinienem poradzic ale ja przecież tego eni napisałem mniejwięcej rozumiem o co chodzi ale to powstało dzięki Wam i między innymi Tobie :)

A mam pytanie czy to może po jakimś czasie dopiero działać ?? czy od razu powinno

ps. zreszta to nie jedeyna dziwna rzecz (dla mnie) bo na subdomenie zagle.somix.hostdmk.net mi zjada www sprzed adresu choć nie ma :(w tamtejszym htaccessie tego nei mam wpisanego i juz nie wiem zupełnie co jest co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie czy to może po jakimś czasie dopiero działać ?? czy od razu powinno

Czysto teoretycznie powinno zadzialac od razu ! Znam jednak przypadki, ze czyszczenie cache (plikow tpm) oraz flushdns nie pomagały... Moze wiec to potrwac w czasie. Pisze tu o usunieciu wpisu - nie wiem zresztą po co on bo wszystkie serwery są i tak skonfigurowane tak, ze jak nie znajda index.html to zaczytują index.php ale dziala to inaczej niz ten wpis z Twojego .htaccess.

Jesli nie masz potrzeby maskowania pliku index.html - na Twoim miescu calkowicie bym zrezygnował z tego maskownia i ponowił probe np za dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności