Skocz do zawartości

Google pozamiata e-commerce


Paq

Rekomendowane odpowiedzi

Firma planuje wprowadzić opcję bezpośrednich zakupów przez wyszukiwarkę.

[...] nowa funkcja zostanie wdrożona w ciągu kilku najbliższych tygodni. Początkowo ma ona dotyczyć jedynie wersji mobilnej, ale możliwe, że potem trafi również do stacjonarnej wyszukiwarki.

Całość polega na tym, że w dotychczas obecnej sponsorowanej sekcji „Shop with Google” pojawi się przycisk umożliwiający bezpośredni zakup danego produktu. Co ciekawe, jego kliknięcie nie będzie skutkować przeniesieniem użytkownika do strony sklepu, ale transakcję będzie się dało sfinalizować pozostając na witrynie Google. Wygląda więc na to, że wyszukiwarka ma pełnić rolę pośrednika [...]

Źródło: https://pclab.pl/news63784.html

Na razie tylko USA, ale pewnie kwestia czasu, kiedy wprowadzą to w Europie i PL.

7409615400_1431935465.jpg

paq studio YouTube

Masz Ducati? Patrz sklep Do Dukata | Agencja SEO Paq Studio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Europie nie powinno przejść .

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google odessało od czyszczenia wyników w wyszukiwarce a promuje własne produkty. Chyba zdecydowanie lepiej na tym wychodzi/wyjdzie.

https://www.forum.optymalizacja.com/topic/211361-czyzby-nadchodzil-kolejny-update/?p=1423061

Głównym celem wyszukiwarek NIE jest dostarczanie trafnych wyników. Głównym celem wyszukiwarek jest dostarczanie zysku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Europie nie powinno przejść .

Zgadzam się z tą opinią. Patrząc na ostatnie sprawy które ciągnie UE odnośnie ich monopolu szczerze wątpie żeby ta kwestia na naszych europejskich terenach internetowych przeszła. Oczywiście jeżeli UE będzie konsekwentna to nie pozwoli wyciąć x firm z rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to koncepcje SEO trzeba będzie zmienić i to diametralnie

Przestałem olewać Skuteczne SEO . Zanim zapytasz gugla naucz się zadawać pytania ....

Moja  fotografia kulinarna  :D Jak Ciebie robią w ..... Wuja dowiesz się na seoinfo.edu.pl, Fu*k Google ......Ask me .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ale transakcję będzie się dało sfinalizować pozostając na witrynie Google. Wygląda więc na to, że wyszukiwarka ma pełnić rolę pośrednika
Nie po to firmy inwestują w sklepy i ich wystrój by sprzedawać z łóżka polowego na ulicy jak było kiedyś w latach 90.

IMHO W tym wypadku google i ich koncepcja będzie takim właśnie straganem.

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem jakichś materiałów prasowych, w których Ceneo.pl chwaliłoby się wynikami swojego koszyka zakupowego (na polskim rynku to oni jako pierwsi wprowadzali podobną funkcjonalność), ale nic nie znalazłem. Jestem ciekaw jak dużą sprzedaż ma tradycyjny kanał przekierowania klientów do sklepów, a jak duży % osób decyduje się na zapłacenie za zakupy wewnątrz samego Ceneo. Mimo że mówimy o znacznie mniejszej skali, to byłby to fajny case. Jak coś znajdę to dorzucę do tematu.

paq studio YouTube

Masz Ducati? Patrz sklep Do Dukata | Agencja SEO Paq Studio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko za co się "Google bierze" im wychodzi ;)

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczy się jak będzie :) już sklep FB miał pozamiatać e-commerce dla co poniektórych. W latach 90tych słyszałem glosy wielu "specjalistów" o zmierzchu sklepów stacjonarnych na rzecz internetowych, a jakoś nic takiego nie nastąpiło. Bardziej już supermarkety stacjonarne przejęły większość tego rynku. Osobiście myślę, że po prostu wyrwą część z tego tortu i tak samo jak nie wszyscy klikają w reklamy google mimo, że są z reguły wyżej od wyników organicznych, tak i nie każdy będzie robił zakupy w Google, bo chyba tak to można nazwać. No ale zobaczy się, o ile ten numer w Europie przejdzie w ogóle jak zwrócił uwagę Beerbant

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje czekać tylko kiedy google wprowadzi opcję oglądanie filmów i seriali online prosto z ich wyszukiwarki bez wchodzenia na strony. Jeszcze trochę i google będzie organizowało wesela a także dostarczało jedzenie po wejściu w ich wyszukiwarkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filmików, to odnośnie samego Youtube byli już chyba o krok od tego, bo wyświetlali po wpisaniu "wykonawcy - tytułu piosenki" filmik wielkości takiej jak zajmuje normalnie pierwsze 6 tekstowych wyników w google, potem jak się zjechało to miało się linki do innych serwisów. Już dłuższy czas tego nie widzę, to nie wiem czy zrezygnowali czy co... ale wtedy nie dało się odpalić jeszcze bezpośrednio w wynikach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem jakichś materiałów prasowych, w których Ceneo.pl chwaliłoby się wynikami swojego koszyka zakupowego (na polskim rynku to oni jako pierwsi wprowadzali podobną funkcjonalność), ale nic nie znalazłem. Jestem ciekaw jak dużą sprzedaż ma tradycyjny kanał przekierowania klientów do sklepów, a jak duży % osób decyduje się na zapłacenie za zakupy wewnątrz samego Ceneo. Mimo że mówimy o znacznie mniejszej skali, to byłby to fajny case. Jak coś znajdę to dorzucę do tematu.

Z doświadczenia Ci powiem, że jest to maksymalnie 5% całej sprzedaży sklepu internetowego. I to dużego. Takiego, gdzie jest wystawione ponad 5000 produktów, i wystawia się co miesiąc 1000 faktur sprzedaży. Sklep oczywiście z AdWordsem, kontem na Ceneo, na Allegro, i kilkoma mniejszymi sklepami np. z konkretną marką.

Co do zakupów w wyszukiwarce. Faktycznie UE bardzo stara się przyciąć skrzydełka Google, ale podejrzewam, że prędzej czy później taka opcja i w Europie wejdzie. W końcu Google to firma prywatna,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozamiata / Nie pozamiata ... Wdroży / Nie wdroży i tak nie mamy na, to wpływu, więc nie ma się, co zawczasu tym ewentualnie martwić :olaboga:

HTTP 200 usługi IT -> Dariusz Janicki | Realizacja serwisów www oraz oprogramowania w PHP / C# / Golang / Node.js / MySQL/ Laravel
Komory normobaryczne - normobaria.tech Wykonawca montażu i instalacji komory normobarii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności