Skocz do zawartości

Budowanie zaplecza


cashmajster

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie wybodu domen na zaplecze.

Czy lepiej kupić powiedzmy 10 domen i nakazdej domenie zrobic prosta strone tematyczna z 3-5 podstron czy lepiej kupic 1 domene i na niej zrobic np. 30 subdomen i na kazdej subdomenie także strony z 3-5 podstron?

Jeżeli pierwsza opcja to jakie końcówki wychodzą najtaniej (chodzi o przedłużenia) ?

Żeglarstwo - www.bezan.com.pl - hobbystyczna stronka o żeglarstwie

Ogłoszenia Żeglarskie - Resjy Morskie, Czartery, Kursy, Skipperzy - NaŻagle.pl

Interesujesz się żeglarstwem? Zajżyj na Forum żeglarskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie wybodu domen na zaplecze.

Czy lepiej kupić powiedzmy 10 domen i nakazdej domenie zrobic prosta strone tematyczna z 3-5 podstron czy lepiej kupic 1 domene i na niej zrobic np. 30 subdomen i na kazdej subdomenie także strony z 3-5 podstron?

zależy od budżetu

na Twoim mscu:

- pożyczyłbym 500 pln od wujka

- kupił 5 hostingów typu 8p.pl

- kupił 25 domen

- na każdej postawił wartościowy serwis, do pozycjonowania, który w przyszłości:

a) sprzedasz jako wypozycjonowany

:( sprzedasz pozycje (poprzez 301)

c) będzie generował ruch i oblepisz go reklamami

- do każdej z domen 3 subdomeny, gdzie będą serwisy z dużym site (przyda się na np punky w systemach wymiany)

- całość podlinkuj preclami, katalogami, systemami

- zacznij sprzedawać linki na subdomenach

- za kasę z linków kup kolejne 25 domen i kolejne (tym razem nieco mocniejsze) serwery

- postaw serwisy tematyczne do linkowania poprzednich 25 domen

- subdomeny tematyczne z dużym site

w przeciągu 1 roku masz całkiem sensowną paczuszkę, która

1) zarabia na siebie

2) rozwija się

3) pozycjonuje serwisy na początkowych 25 domenach

4) wg mnie po 12-18 mies generuje dochód 5 - 50 k miesięcznie, w zależności od tego co wybierzesz i jak tym pokierujesz

w tym czasie możesz sobie pozycjonować klienta tworząc serwisy tematyczne w subdomenach, ładując punktami z systemów itd

w stosunku do cytatu lekki offtop wyszedł :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie za piękne ? :P

To jeszcze takie pytanie. Jako, że stworzenie kilku wartościowych serwisów może być także kosztowne (grafika, oskryptowanie) to czy na początek dobrym rozwiązaniem będzie kupno tych 20 domen a na każdej z nich proste strony 3-5 podstron z unikalną treścią, wszystkie powiązane tematycznie łącznie ze stroną, którą chcę pozycjonować? Oczywiście wszystkie te drobne strony strać się puścić np. do Addera.

Zależy jeszcze co masz na myśli mówiąc wartościowy. Bo jak już wspomniałem na takie na prawdę dobre serwisy to jakies minimum 1k na każdy trzeba mieć na start.

Żeglarstwo - www.bezan.com.pl - hobbystyczna stronka o żeglarstwie

Ogłoszenia Żeglarskie - Resjy Morskie, Czartery, Kursy, Skipperzy - NaŻagle.pl

Interesujesz się żeglarstwem? Zajżyj na Forum żeglarskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby wszystko było takei proste to już każdy byłby milionerem. Ja chętnie bym zapłacił gdyby ktoś stworzył mi CIEKAWE serwisy które same będą generowały ruch. Skoro zrobienie 25 a później następnych 25 i następnych CIEKAWYCH serwisów nie jest takie trudne wszyscy mieliby takie "ciekawe" serwisy które już nie byłyby ciekawe.

ja osobiście swoje śmieciowe zaplecze zrobiłem inaczej. Stworzyłem najpierw 15 stron które miały po 30 podstron każda (oczywiście tematyczne generowane przez program) i umieściłem te strony na różnych darmowych serwisach, podlinkowałem je między sobą według schematów o których można poczytać wcześniej przy czym z każdej stron- śmieć wychodzą 3 linki do innych stron-śmieci oraz kilka linkó do pozycjonowanej strony (1 do strony głównej i po jednym do pozycjonowanych podstron) . Niestety znaleźć darmowe konta www jest dość trudno (takie które by działały i przyjmowały śmieci) dlatego teraz skończyłem nowe zaplecze i wykupiłem 6 domen. DOmeny te podpiąlem pod jedno konto resselera (1 IP) i na każdej domenie zrobiłem 5 subdomen. Na każdej subdomenie wrzuciłem po stronie temtycznej takiej jak w poprzednim przypadku tylko tym razem każda po 10 podstron (o wiele szybciej się robi takie strony a moc podobna) i podlinkowałem identycznei jak w poprzednim przypadku. Aby wszystko się ładniei ndeksowało i miało jakąś moc wrzucamy to do addera (najlepiej 4 bo to można dostać za grosze). Czyli kupujemy do 30 subdomen 30 punktów w adderze i zaczynamy dodawać. Spokojnie można ustawić 70-80 stron na dzień bo adder już nie ma takiej siły jak kiedyś. Po kilku miesiącach mamy silne zaplecze tematyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardziej się opłaca kupić Addera dla siebie niż od kogoś punkty? Z tego co wiem to 1pkt=10zł, czyli 30pkt=300zł a Adder chyba mniej więcej tyle kosztuje... Czy postawienie Addera u siebie wcale nie jest takie hop siup ?

Żeglarstwo - www.bezan.com.pl - hobbystyczna stronka o żeglarstwie

Ogłoszenia Żeglarskie - Resjy Morskie, Czartery, Kursy, Skipperzy - NaŻagle.pl

Interesujesz się żeglarstwem? Zajżyj na Forum żeglarskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postawienie adder'a jest hop siup, jak PHPbb2 :P co do moich subiektywnych odczuć to lepiej włożyć te np: 300PLN na prace w zaplecza i tu jestem tego samego zdania na innym IP, Da Ci zdecydowanie więcej niż adder, co prawda chodzi mi tu o wartościowe naprawdę zaplecza min. 1 tyś słów jeśli tematyka na to pozwala...sądze, że wielo tematyczne page presell, są tak na dłoni do selekcji, że wolonariat krasnoludków w G swoimi małymi rączkami jest w stanie "rozdmuchać ziarno od plew" bo sami się lekko gubią, sorry lekko to mało powiedziane, ale wspomnicie jeszcze prace wolontariatu G i "dobrouczynność" opdp...czy ! :P

how to keep a good position at google ?...

I like that... :]

pozdrawiam Grejf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok ale masz sobie to zaplecze i niby jak googloludki mają Ci na nie często trafiać? Musisz mieć jakieś linki do tych zapleczowych ministronek. No chyba, że masz tu na myśli kupno linków?

Ja tu chciałem spytać o coś innego. To, że na postawienie chociażby prowizorycznego zaplecza 20 domenowego z prostymi stronami trzeba wydać na serwery i domeny to każdy wie. Teraz chodzi mi o "wzmocnienie" czyli dolinkowanie tych stron. No i czy lepiej właśnie kupować punkty czy kupić sobie Addera i dodawać stronki swoim Adderem ?

Żeglarstwo - www.bezan.com.pl - hobbystyczna stronka o żeglarstwie

Ogłoszenia Żeglarskie - Resjy Morskie, Czartery, Kursy, Skipperzy - NaŻagle.pl

Interesujesz się żeglarstwem? Zajżyj na Forum żeglarskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze jak zrobisz sobie dobre zaplecza nie chodzi mi o śmietniki na innym ip tylko coś wartościowego (teraz mozna kupic hosting za 10 pln) i wylinkujesz na główną to po co Ci adder, on Ci doda do 2 tyś katalogów i co tylko po to zeby poprzez linki wchodzili mijasz sie z celem, poto robisz zaplecze zeby wypchac strone glowna jak juz i wtedy masz ruch i ewen docelowość... adder to jak złoty środek na ból na wszystko w reklamie, a wogóle nie działa.....

proponuje Ci poczytac troche blogow na temat SEO

tzn, zeby byla jasność chcesz adderować adderuj, chcesz, aby było efektowniej wybierz drugi wariant, lecz nie zapominaj, że przyjęło się nie bez przyczyny, że jeżeli cos Cie malo kosztuje pracy nie ma to swojej wartosci, wiec wybór jak na paczce fajek :lol:

Edytowane przez seweryn

how to keep a good position at google ?...

I like that... :]

pozdrawiam Grejf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czegoś tu nie rozumiem.... Jak ma być linkowane zaplecze? Tylko między sobą? Adder w ogóle nie ma tu sensu bytu?

Żeglarstwo - www.bezan.com.pl - hobbystyczna stronka o żeglarstwie

Ogłoszenia Żeglarskie - Resjy Morskie, Czartery, Kursy, Skipperzy - NaŻagle.pl

Interesujesz się żeglarstwem? Zajżyj na Forum żeglarskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze jak zrobisz sobie dobre zaplecza nie chodzi mi o śmietniki na innym ip tylko coś wartościowego (teraz mozna kupic hosting za 10 pln) i wylinkujesz na główną to po co Ci adder, on Ci doda do 2 tyś katalogów i co tylko po to zeby poprzez linki wchodzili mijasz sie z celem, poto robisz zaplecze zeby wypchac strone glowna jak juz i wtedy masz ruch i ewen docelowość... adder to jak złoty środek na ból na wszystko w reklamie, a wogóle nie działa.....

proponuje Ci poczytac troche blogow na temat SEO

tzn, zeby byla jasność chcesz adderować adderuj, chcesz, aby było efektowniej wybierz drugi wariant, lecz nie zapominaj, że przyjęło się nie bez przyczyny, że jeżeli cos Cie malo kosztuje pracy nie ma to swojej wartosci, wiec wybór jak na paczce fajek ;)

Moim skromnym zdaniem piszesz tu stek bzdur ale jak juz mowie to moje prywatne zdanie. Bez urazy. Bo niedawno mnie do działu dla początkujących odsyłano. Pan Rozpusta ale na zadane pytania na priv juz nie odpisał.

Może olał mnie , albo nie wiedział co pisać.

P.S

Jak masz jakieś wolne 2 tys linków to ci podam strony to mi podlinkujesz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha Twoim zdanie adder to cale SEO. Ok masz prawo. A co do zaplecza i linkowania, to liczy sie tu czynnik wartosci linka z czegoś co jest wartosciowe, a nie... mam addera i mam zaplecza, wiec jesli z rok czasu poexperymentujesz to porozmawiamy.

a jak jeszcze Ci malo to mozemy zrobic zawody na slaba fraze ty z pr 4 ja na pr 0 :lol:

i zobaczymy jak sie ma pr do pozycji ;)

Edytowane przez seweryn

how to keep a good position at google ?...

I like that... :]

pozdrawiam Grejf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i czy lepiej właśnie kupować punkty czy kupić sobie Addera i dodawać stronki swoim Adderem ?

Według mnie zdecydowanie najlepsze rozwiazanie..

No chyba ze ktos woli linkowac swoje zaplecze metoda reczna :lol:

Warto rowniez zgromadzic pkt w roznych systemach wymiany..

Nie bede sie rozwodzic dlaczego bo to oczywiste ;)...

Edytowane przez tomek_25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności