Skocz do zawartości

Budowanie zaplecza


cashmajster

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepiej mieć własną domenę (globalną, krajową czy regionalną) za którą zapłaciliśmy (nawet i kilka złotych) ale możemy ją przekierować na dowolny serwer WWW. Nie powinno się używać żadnej darmowej subdomeny, której nie możemy skierować na dowolny serwer WWW (czyli .boo.pl odpada).

Sprawdź liderów systemów wymiany linków:

linkme.pl (stały), gotlink.pl (rotacyjny)

alexain.jpgalexaol.jpgalexaat.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są dwa rodzaje zaplecza pod SWL'e gdzie ważna jest ilość SITE tutaj polecam opisy gg i bazy piosenek oraz zaplecze pod zarobek z reklam bo przecież nikt nie kupi linka na opisach gadu gadu ;) - wystarczy teraz pomyśleć jakiego zaplecza potrzebuje i takie stawiać - ja stawiam obydwa rodzaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Od dłuższego czasu czytam forum, ale teraz przyszła najwyższy czas na zabranie głosu ;)

Zabieram się do budowania zaplecza pod pozycjonowany sklep internetowy, ale wciąż nie jestem pewien kilku kwestii.

Załóżmy, że buduje 2 zaplecza

1) tematyczne: ściśle powiązane z asortymentem sklepu. Są to przeważnie blogi. Na nich umieszczam linki do pozycjonowanej strony, niekiedy w treści artykuły linkuję do konkretnego produktu.

2) inne, ale wartościowe : np. moderowane katalogi, gdzie umieszczam linki do stron z podpunktu 1 oraz niekiedy do strony pozycjonowanej.

3) śmietnik : teksty piosenek (btw to legalne ?), opisy gg, gdzie linkuję do stron z podpunktu 2.

Ma to w ogóle sens ?

Przy okazji spytam może jak się do tego wszystkiego mają SWL-e. Dzięki śmietnikowi możemy zdobywać w nich punkty, a później dopalać np. wpisy w katalogach (swoich też)? Czy tym samym nie naraża się takich katalogów na bana?

Sorry jeśli błądzę ;)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@boddah

Twoja myśl jest całkiem dobra, ale linkowanie pkt. 2 śmietnikami zastąpiłbym np. linkowaniem SWL (punkty zdobędziesz właśnie z tekstow, opisow itp.), czy/+ preclami (adder, lub pokrewny skrypt mógłby siętu przydać).

Co do legalności witryn z tekstami - nie jestem pewny, ale nigdy się nie spotkałem z ukaraniem webmastera za prowadzenie takiej strony.

KryptoPoradnik - twoje źródło wiedzy o kryptowalutach

Dyskusje o kredytach i pożyczkach - Forum Kredytowe | Kantory walut online - KantoryWalut.pl     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@boddah

Twoja myśl jest całkiem dobra, ale linkowanie pkt. 2 śmietnikami zastąpiłbym np. linkowaniem SWL (punkty zdobędziesz właśnie z tekstow, opisow itp.), czy/+ preclami (adder, lub pokrewny skrypt mógłby siętu przydać).

Co do legalności witryn z tekstami - nie jestem pewny, ale nigdy się nie spotkałem z ukaraniem webmastera za prowadzenie takiej strony.

w Chinach za umieszczenie tekstu piosenki w sieci mozna np. stracic dostep do internetu na 6 miesiecy :)

Budowanie bazy do ScrapeBox'a nigdy nie było jeszcze tak szybkie i tak tanie!

Rabat dla użytkowników PiO!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodałem strone do kilunastu katalogów i do technorati, a teraz jeszcze mozna stworzyć zaplecze na wordpress i innych blogach

---------------------------------------------------------------------------------

nowe technologie

blog mechaniczny

spawalnictwo

Zapraszam na forum Kia wszystkich posiadaczy samochodów Kia

Portal spawalnictwo, giełda spawalnicza,forum spawalnicze

Fanklub Kia dla miłośników marki Kia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie być może banalne, ale cóż.

Powiedzmy, że mam stronę o tematyce szeroko pojętej turystyki. Chce zacząć budować zaplecze tematyczne. Jeśli zrobiłbym powiedzmy 10 stron, każda o innym kraju (powiedzmy jedna strona o Turcji, druga o Irlandii itp.) i umieścił na nich link do mojej strony głównej, to czy te strony zapleczowe traktowane by były przez wyszukiwarkę jako zaplecze tematyczne?

Pozdrawiam,

Nasgaroth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że mam stronę o tematyce szeroko pojętej turystyki. Chce zacząć budować zaplecze tematyczne. Jeśli zrobiłbym powiedzmy 10 stron, każda o innym kraju (powiedzmy jedna strona o Turcji, druga o Irlandii itp.) i umieścił na nich link do mojej strony głównej, to czy te strony zapleczowe traktowane by były przez wyszukiwarkę jako zaplecze tematyczne?

Jeśli zawrzesz sporo contentu typu atrakcje turystyczne danego kraju to powiem że tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sadze zeby wyszukiwarki traktowaly cokolwiek jako zaplecze. to Ty bedziesz je tak traktowal. jesliby wyszkiwarki traktowaly cos jako zaplecze, wtedy linki z zaplecza nie bylyby zliczane bo uznane by to bylo za manipulacje.

polish suicide flew 48 successful missions

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Pisałem o założeniu bez kasy.

Ok- mamy rozwiązanie dla ludzi z kasą, a co z resztą? Jakiś czas temu postanowiłem zacząć skrobać ebooka o pozycjonowaniu, po mimo, że przerwałem prace z powodu braku czasu zamierzam go ukończyć i właśnie do takich ludzi chcę go kierować. Moim zdaniem ludzie z kasą nie bawiliby się w pozycjonowanie własnych stronek tylko podpisaliby umowę z firmą i robili to co chcą.

Witam

Bez kasy;-) trochę ciężko. Minimalnym kosztem kup domenkę, postaw na niej joomle i wyładuj treścią o swoich słowach kluczowych. Zadbaj o zróżnicowane meta, unikalną treść. Stwórz subdomenę i tam wrzuć jakiś darmowy seodopalacz. Jak google wszystko poindeksuje to z czasem 1 link z takiego zapleczna na na prawde niezłego powera, nawet bez wysokiego PR strony

Nowinki Google i wpływ na pozycjonowanie

Właściwie wykorzystane linki sponsorowane czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności