Skocz do zawartości

Budowanie zaplecza


cashmajster

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 10 adresów IP, 5 z jednej klasy i drugie 5 z drugiej. Chciał bym zrobić jakieś mini zaplecze tematyczne. Pytanie brzmi ile stron dawać na jednym adresie? Myślałem o jakiś 3-4 na IP, jak myślicie nie za dużo?

1stronka 1 ip;) inaczej to niema sensu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako że jestem początkujący w zapleczach mam pytania:

- czy lepiej tworzyć jedno zaplecze dla jednej strony czy jedno zaplecze dla dwóch stron; (zakładam że jedna strona może mieć 10 zaplecz, natomiast chodzi mi o linki wychodzące z zaplecza)

- serwery z których wychodzą zaplecza muszą mieć różne IP, ale czy dotyczy to również formy że mam 3 strony tworze dla nich zaplecza po 10str, każde zaplecze linkuje na osobnym IP do mojej strony, ale biorąc pod uwagę 30 stron to 3 strony wychodzące linkują z tym samym numerem IP i tak każde 3 do 30 zaplecz, nie wiem czy jest to odczytywane jako pewna prawidłowość ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Jestem nowy na tym forum, ale żeby na starcie nie zostać zglebionym przez starych wyjadaczy :) to ostatnie pare dni spędziłem na czytaniu forum i.... tu jest na prawdę prawie wszystko i z góry za to dziękuję. Chce pozycjonować swoje 3-4 serwisy o powiązanej tematyce. Kalkulując wszystko doszedłem do wniosku, że bardziej opłacalne będzie dla mnie samemu pozycjonować te strony.

Będę wdzięczny jeśli ktoś pokusi się ocenić mój pomysł i w miarę możliwości biorąc pod uwagę brak doświadczenia z mojej strony go troche zmodyfikować ;)

Plan jest taki :

10domen + po 4 subdomeny na każdej domenie = łącznie 50 domen wszystko postawione w sposób 4strony = 1ip

Na stronach będą proste strony html z kilkoma podstronami z unikalną treścią pisaną przeze mnie oraz na kilku wordpress również z moimi artykułami.

dodatkowo pare śmieci z rssami pod SWL-e

Zaplecze podlinkowywać bede dodajac do katalogow (czym? recznie? adder? czy sa jakies narzedzia ktore polecacie?) oraz przez SWL-e

I teraz mam problem, jak linkowac bo na to najtrudniej znalezc odpowiedz. Dlaczego linku w stopce uwazacie za bezwartosciowe? Lepiej linki z anchorami stawiac w menu ktore jest takie same dla wszystkich podstron danej strony czy lepiej menu zostawic puste a linki wplatac w tresc w artykulach ? czy moge na jednej stronie z zaplecza dac 4 linki do 4 roznych serwisow? albo np po 2 linki do kazdego z tych serwisow ale z roznymi anchorami? (tzn 1 do glownej a drugi do podstrony)

Czy zaplecze linkowac tylko na główną stronę czy na główną i wszystkie podstrony?

Dodam ze wszystkie serwisy docelowe (czyli te ktore chce pozycjonowac sa na innych ip)

Jeśli ktoś mógłby mi odpowiedzieć na te pytanie byłbym na prawdę wdzięczny. Co ogólnie uważacie o tym co napisałem? dobry pomysł ?

Przedstaw swój Pomysł na biznes i pozyskaj inwestora

PIT online bardziej przyjazny niż e-deklaracje

Szukam inwestora, żeby zrealizować swoje pomysły na biznes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plan jest taki :

10domen + po 4 subdomeny na każdej domenie = łącznie 50 domen wszystko postawione w sposób 4strony = 1ip

Na stronach będą proste strony html z kilkoma podstronami z unikalną treścią pisaną przeze mnie oraz na kilku wordpress również z moimi artykułami.

dodatkowo pare śmieci z rssami pod SWL-e

To pogrubione to bym przemyślał czy warto spamować z założenia już na samym początku na nowym adresie .

Podaruj 1% Oli Borwik

Wspieraj charytatywnie na SEO forum PIO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie jeszcze myślę o tym rozpraszaniu domen na różne IP. Myśle, że nie zawsze może to pomóc, bo np. jeśli na nich wszystkich wkleimy Adsense z tym samym trackerem to nic nam nie da rozproszenie bo google i tak może "skojażyć" te wszystkie domeny. Podobnie, jeśli dopiszemy je do tego samego konta w Analitics albo Webmastertools. Oczywiście to są tylko moje podejżenia, ze G może tak robić ale jest to b. prawdopodobne.

Bildero - super wydajny serwer zdjęć, możliwość skalowania w locie, zoom, zdjęcia obrotowe (360 stopni), własny znak wodny i wiele innych możliwości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pogrubione to bym przemyślał czy warto spamować z założenia już na samym początku na nowym adresie

To jak zdobyc punkty na SWL zakladajac ze nie chce kupowac?

Rozproszenie ip uwazam za bardziej pewne. Nie chce umieszczac w zapleczu adsense ani uzywac narzedzi googli w ich przypadku :) Moze z czasem jak juz to sie wszystko podzieli na "bardziej wartosciowe" i "mniej wartosciowe" zaplecze to wtedy pomysle o adsense albo o innym programie zarobkowym, moze troche mniej niebezpiecznym.

Zalezy mi zeby stworzyc "bezpieczne" zaplecze.

Czy moglby ktos mi odpowiedziec na te pytania o linkach? to mnie najbardziej nurtuje...

Przedstaw swój Pomysł na biznes i pozyskaj inwestora

PIT online bardziej przyjazny niż e-deklaracje

Szukam inwestora, żeby zrealizować swoje pomysły na biznes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokusi się ktoś zeby odpowiedziec mi na pytania moje?

Byłbym wdzieczny :)

czy z jednej strony zapleczowej linkowac do 4 serwisow? uzyskalem odpowiedz ze lepiej linki wplatac w tresc, wiec jak rozumiem na kazdej podstronie strony zapleczowej w tresci umiescic mam 2-3 linki (do glownej i do 2 podstron) ale czy kazdy z innym anchorem? czy w takim razie mam jedna stroną zapleczową pozycjonowac jeden serwis?

Czym dodajecie do katalogow? wyczytalem ze adder srednio polecacie, recznie sporo roboty a moze jest jakis zloty srodek?

z gory dziekuje za odpowiedzi

Przedstaw swój Pomysł na biznes i pozyskaj inwestora

PIT online bardziej przyjazny niż e-deklaracje

Szukam inwestora, żeby zrealizować swoje pomysły na biznes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, moim zdaniem dodawanie do katalogów z automatu nie jest dobre. Kiedyś czytałem ciekawy artykuł na temat rankowania stron przez G, opracowany na podstawie patentów jakie G zgłosił. BYła tam między innymi konkluzja, że G liczy nie tyle ilość linków prowadzących do Twojej strony co TEMPO ich przyrostu. I to ma sens. Przelinkowania powiny sie pojawiać w "naturalnym" tempie, tak aby wyglądało to jakby użytkownicy na innych stronach naturalnie przelinkowywali ze względu na wartość merytoryczna strony. jesli teraz przelinkujesz z kilkuset stron w krótkim czasie to dobrze by było to tempo przelinkowywania utrzymac, co oczywiście jest w praktyce niemożliwe. Dlatego sugeruje, systematyczne/powolne dodawanie do katalogów. To samo dotyczy wewnętrznych przelinkowań.

Bildero - super wydajny serwer zdjęć, możliwość skalowania w locie, zoom, zdjęcia obrotowe (360 stopni), własny znak wodny i wiele innych możliwości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czytam ten wątek od 3 godzin ( nie licząc wczoraj ) i przyznam się że nie przeczytałem od deski do deski bo już mnie oczy bolą. Dlaczego? a no właśnie...

Co kilka kilkanaście postów na pytania nowicjuszy widzę odpowiedzi typu " wystarczy poszukać a można znaleźć wszytko na tym forum" ale pozwólcie że zwrócę uwage na 2 ważne kwestie:

1. Połowa wątków w tym temacie to offtop ( jakieś bez sensowne przepychanki, dogadywania i inne) wiec jak w takim gąszczu informacji znaleźć to co potrzebne ? Gdzie tu jest moderator ? Na spokojne przeczytanie i przeanalizowanie tych 48 stron trzeba z 5 godzin i teraz z tego trzeba wyłowić cenne informacje spośród postów typu "Yes! Yes! Yes!" ...

2. Sposoby pozycjonowania zmieniają sie jak pory roku o ile nie częściej - wiadomo że pewne sposoby pozostają ale zmieniają się np algorytmy wyszukiwarek i tak dla przykładu w czasach powstania tego wątka na średnio trudne frazy wystarczał linkme + adder + 3/4 mc i było top10 tak dziś te czasy przeminęły. Dlaczego o tym wspomniałem ? Dlatego że nie zawsze wystarczy poszukać i dlatego by zwracać uwagę na daty wątków bo jak zauważyłem stare informacje są kilkukrotnie przemieszane z nowymi przez co rodzą się nieporozumienia.

Ok to było tak na marginesie a teraz do rzeczy

Post dość stary ...

zdaje sobie sprawe ze mogłem przyprawic kogos o palpitacje ale prawde mówiąc to nie moj problem

koszt 50 domen: 30$, jeden serwer: 300zł, 50 htmlowych stronek: troche własnej pracy lub 500zł, razem :900zł lub 400zł i własna praca.

satysfakcja z panowania nad linkami=bezcenna

Czytałem dużo wypowiedzi i na tym forum i literaturze że ilość site zaplecza ma znaczenie ( mam na myśli site pojedynczej domeny a nie jako całość ) - jedni bujdą wiki inni jakieś blogi z komentarzami ale powyższy post zastanowił mnie czy aby taka prosta strona (5/6 zakładek w html'u ) z unikalną treścią tematyczną i linkami wtopionymi w tą treść nie będzie miała większej wartości lub przynajmniej takiej samej niż np kolejna kopia WordPress'a z site 150 a linkiem na wszystkich podstronach ? zakładając oczywiście że tak samo tą domenę podlinkujemy.

Kontrując pytanie inaczej: czy wartość site pojedynczej strony zaplecza ma duże znaczenie ? Bo w końcu każda leci z innego IP wieć myśle że można to nadrobić unikalną i powiązaną treścią ?

Następna kwestia jaką chciałem poruszyć to kwestia instalowania na zapleczach reklam AdSense. Z moich spostrzeżeń wynika że zainstalowanie reklam AdSense zaraz po tym jak tylko google złapie domenę do index'u przyśpiesza dalsze indexowanie - pytam dlatego iż zauważyłem na tym forum w dziale Presel Page często wypowiedzi że te precle z AdSense są "bee" , jak by nie było precel też zapleczem jest wieć skąd się biorą takie zdania ? nie wiedza ? czy może coś w tym jest ? Przecież w końcu G linków ze swoich reklam nie indexuje a dobre zaplecze to strona zrobiona dla bota ale tak samo jak by była robiona dla człowieka więc czemu by jej nie oblepić reklamami !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, czytam od dobrych kilku dni tematykę seo i wyciągnąłem następujące wnioski dot. zaplecza. Niemniej jednak chciałbym się upewnić i zdobyć jeszcze kilka informacji.

Mam pomysł na takie zaplecze (chciałbym aby ktoś mi napisał czy to jest pomysł, który umożliwi mi zaistnienie w guglu):

stronapozycjonowana.pl

stronazapleczowa.pl

subdomeny.stronazapleczowa.pl (np. artykuly.stronazapleczowa.pl (presellpage), katalog.stronazapleczowa.pl (katalog), muzykastronazapleczowa.pl (tematyczny precel badz katalog)

Linkuje z subdomen zapleczowych do stronazapleczowa.pl z niej do strony pozcyjonowanej. Zakładając, że mam x stron zapleczowych...

Dobre wyjście?

Oczywiście indeksuje każdą stronę. Poprzez dodawanie do katalogów.

Kolejne pytanie: do jakich stron dodaje presell page oraz katalog, tak żeby ktoś dodawał swoje strony i artykuły do moich stron?

Ostatnia kwestia: Gdzie umieszczam linki - w stopce?

Internety robie! Jeśli Ty też to sprawdź nowy SAX.PL - tani hosting www. Kod rabatowy dający 50% zniżki to: [sAX2014].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności