Skocz do zawartości

Budowanie zaplecza


cashmajster

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem prace inżynierską na temat pozycjonowania

rozumiem ze miesiąc temu -> bo jak rok temu / 2 lata temu etc. to "trocha" się zmieniło :D

btw "Krzywy" to ty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem prace inżynierską na temat pozycjonowania i rzeczywiście w przeprowadzonych testach pozycjonowanie "długiego ogona" bardzo się sprawdza

to ode mnie a jestem po technikum i nie pisałem pracy na ten temat dowiesz się że do pozycjonowania na długi ogon na mało konkurencyjne frazy nie potrzeba zaplecza. Jak byś czytał od początku wątek to byś wiedział ocb.

a teraz INŻYNIERZE zastanów się co kolega może pozycjonować skoro żal mu 10 pln na tekst ? Na mój prosty chłopski rozum nie pcha się w noclegi ani wiagry ale może Ciebie na studiach nauczyli czegoś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem prace inżynierską na temat pozycjonowania i rzeczywiście w przeprowadzonych testach pozycjonowanie "długiego ogona" bardzo się sprawdza

to ode mnie a jestem po technikum i nie pisałem pracy na ten temat dowiesz się że do pozycjonowania na długi ogon na mało konkurencyjne frazy nie potrzeba zaplecza. Jak byś czytał od początku wątek to byś wiedział ocb.

a teraz INŻYNIERZE zastanów się co kolega może pozycjonować skoro żal mu 10 pln na tekst ? Na mój prosty chłopski rozum nie pcha się w noclegi ani wiagry ale może Ciebie na studiach nauczyli czegoś innego

Moim zdaniem nie rozumiesz jednej kwestii, co zatem jest bardziej stabilne i ma silniejszą moc: blogi tematyczne, czy może katalogi lub precle? Kolega moim zdaniem pozycjonuje własne strony i nawet, gdy nie pcha się w trudne frazy to robi blogi, z których można się czegokolwiek dowiedzieć. Spamowanie wyszukiwarki powielonymi opisami jest oczywiście pewnie "lepsze" .Długi ogon nie oznacza zawsze prostej frazy. Po raz kolejny napiszę, że wszystko zależy od branży. Jeżeli ktoś się uczy SEO od postaw to stawianie takich blogów, jak napisał kolega jest bardzo dobre, bo uczy i można samemu przeprowadzić badania dotyczące "siły" własnych blogów a linków z katalogów oraz precli. Następnie przeliczyłbym koszty dodawania wpisów do dobrych katalogów oraz koszty założenia własnego zaplecza blogowego, nawet takiego jak kolega opisał.

Uważam, że nie można zniechęcać nikogo do stawiania takich stron zapleczowych. Każdy powinien uczyć się na własnych błędach, powinien mieć własne przemyślenia i dzięki temu doświadczeniu będzie wiedział samemu co i jak. Forum moim zdaniem powinno służyć do tego, aby dać nowicjuszom "wędkę", a nie "rybę". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie rozumiesz jednej kwestii,

A Ty moim skromnym zdaniem nie zrozumiałeś pytania

Jaka jest wedlug was idealna strona zapleczowa

idąc dalej i dedukując z postów larrego .... chce pozycjonować swoją stronę, ma mały budżet ( 10 PLN to dużo na artykuł ), więc można się domyślić że to bardzo niszowa branża a więc pozycjonowanie tego nie jest niemożliwe dla początkującego ( sam jestem początkujący i właśnie taką stronkę sobie pozycjonuję ) . W moim przypadku zastanawiam się teraz po kiego grzyba mi zaplecze skoro go nie używam a 80 % wejść mam z długiego ogona. Dodałem stronę do 2 katalogów i a resztę linków zdobyłem. Jeśli larremu żal wydać 10 pln na artykuł a chce pozycjonować noclegi to napisałem żeby sobie odpuścił bo tym netu nie zwojuje. Poza tym Co się stanie jak google zafiltruje jego zaplecze? Skąd weźmie linki do strony właściwej ? Pomyślałeś nad tym? Podeślij mi tą pracę na PW , poprawię błędy i odeślę ;)

Edytowane przez unnamed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

unnamed zamilnij lepiej, jak nie masz nic do powiedzenia ponad swoje cwaniactwo. Pozycjonowanie ma wiele obliczy i jednym z nich jest wlasnie optymalizacja jego kosztow. Moze kiedys to zrozumiesz. Wydawac $ na lewo i prawo to nie sztuka. Specyfika tej branzy jaka jest wiekszosc tutaj wie. Tysiace wydawane na softy, tysiace na domeny, wiec jak sie da ciac na copywriterze to sie to robi i nie widze w tym nic dziwnego. Miernikiem pozycjonowania nie jest ilosc poniesionych kosztow, masz dziwne podejscie do tego, ale to Twoja sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

a teraz przeczytaj swój post , następnie mój poprzedni i .......

Powinieneś dojść do wniosku że ja zminimalizowałem koszty. Baaa - koszt mojego pozycjonowania wyniósł równe 0 ( słownie zero ) złotych. Nie mam żadnego softu :). Zapewne nie podoba Ci się fakt że musisz sam poszukać dobrych miejscówek oraz nie dociera do Ciebie to - że zaplecze to nie wszystko. Zapchałeś sobie głowe pierdołami o "idealnych" zapleczach i na siłę próbujesz zainteresować tym innych. Czekasz na oklaski od ludzi którzy napiszą "larry - Twoje zaplecze jest wyznacznikiem jakości zaplecz i od dziś wszyscy będziemy takie robić" ??

Masz dwie mozliwości pozycjonowania swojej strony za pomocą zaplecza :

1. TANIA - sam wszystko robisz od postawienia strony, zoptymalizowania , pisania tekstów, a kończąc na linkowaniu.

2. DROŻSZA - zlecasz wykonanie strony, zoptymalizowania, pisania tekstów , linkowania .

- 2a tańsza wersja - ktoś Ci to robi automatem a Ty płacisz

- 2b droższa - ktoś Ci to robi ręcznie a Ty dużo płacisz

Co w tym skomplikowanego ?

Gdybyś czytał ze zrozumieniem to doszedł byś do wniosku że na długi ogon łatwych fraz zaplecze nie jest potrzebne.

Miernikiem pozycjonowania nie jest ilosc poniesionych kosztow,

możesz wyjaśnic :)

Mierzmy siły na zamiary. Pozycjonowanie i pozycjonowanie to dwie różne rzeczy. Dla jednego wypozycjonowanie frazy "cichy domek na obrzeżach kwidzyna" jest szczytem możliwości , dla innego "kredyty gotówkowe" to chleb powszedni. Zanim zadasz kolejne pytanie zapoznaj się z blogami Zgreda i Lexy - nic nie wydasz a wiele się nauczysz.

ps. Blog Kojotka też jest bardzo fajny ale nie wiem czy mozna o nim wspominać ;)

EDIT

Spojrzałem na Twoją stopkę i nie wiem czy ją sprzedałeś czy kolejny "pozycjoner" który najpierw oferuje usługi a później pytaj jak się to robi :). Dużo zdrowia

Edytowane przez unnamed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie rozumiesz jednej kwestii,

A Ty moim skromnym zdaniem nie zrozumiałeś pytania

Jaka jest wedlug was idealna strona zapleczowa

idąc dalej i dedukując z postów larrego .... chce pozycjonować swoją stronę, ma mały budżet ( 10 PLN to dużo na artykuł ), więc można się domyślić że to bardzo niszowa branża a więc pozycjonowanie tego nie jest niemożliwe dla początkującego ( sam jestem początkujący i właśnie taką stronkę sobie pozycjonuję ) . W moim przypadku zastanawiam się teraz po kiego grzyba mi zaplecze skoro go nie używam a 80 % wejść mam z długiego ogona. Dodałem stronę do 2 katalogów i a resztę linków zdobyłem. Jeśli larremu żal wydać 10 pln na artykuł a chce pozycjonować noclegi to napisałem żeby sobie odpuścił bo tym netu nie zwojuje. Poza tym Co się stanie jak google zafiltruje jego zaplecze? Skąd weźmie linki do strony właściwej ? Pomyślałeś nad tym? Podeślij mi tą pracę na PW , poprawię błędy i odeślę ;)

Widać, że nie jesteś doświadczony w branży SEO lub masz poważne braki . Prace mogę Tobie przesłać na PW abyś mógł zrozumieć dlaczego Twoje myślenie jest błędne i wtedy poprawki i błędy możesz nanieść ale w swoim myśleniu i działaniu. To ułatwi tobie kwestie związane z pozycjonowaniem. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawdę przykro mi że tak dużo pisałem a Ty zrozumiałeś tylko ostatnie zdanie. Oczywiście że nie jestem doświadczony w seo i mam braki. Niech pierwszy który jest bez winy rzuci kamień ( ten który zapewnia topy w tydzień i utrzymanie przez rok ;) ). Zartowałem z tym wysyłaniem. Jak widzę co piszesz to zasnął bym w ciagu 3 minut :) . Wesołych Świąt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, napisałeś dużo, jednakże pomiędzy bardzo łatwymi frazami i trudnymi są jeszcze frazy, które bez własnego zaplecza tematycznego nie wejdziesz i nie utrzymasz ich w TOP 10. Ja widzę natomiast, że krytykujesz mnie, natomiast samemu nie przeprowadziłeś w życiu chyba własnego testu. Można w swoim działaniu oprzeć się na temat czyjś badań i doświadczeń, jednakże branża SEO jest na tyle postępująca, że bez przeprowadzania własnych testów jesteś daleko z tyłu i potem jak dopadają pingiwny, czy inne zwierzęta to płacz i lament na forum. Pozdrawiam i również życzę Wesołych Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, napisałeś dużo, jednakże pomiędzy bardzo łatwymi frazami i trudnymi są jeszcze frazy, które bez własnego zaplecza tematycznego nie wejdziesz i nie utrzymasz ich w TOP 10

na długi ogon ?? To albo ja mam jakieś cudowne predyzpozycje albo google nade mną czuwa bo na frazę 2 wyrazową gdzie jest ponad 10 milionów wyszukiwań jestem w top 10 już 3 miesiące .Dodatkowo kilkadziesiąt innych 3 i 4 wyrazowych. Wszystko bez zaplecza, bez katalogów i bez swli. To jest właśnie mój test.

jednakże branża SEO jest na tyle postępująca

że na pozycję coraz bardziej wpływa jakość nie ilość linków. Jak wiesz gdzie zapodać linka to bez problemu wbijesz w topy ale trzeba chcieć i szukać.

edyta :

od kilku dni testuję jeszcze coś - jeden link z mojej strony PR4 do bloga PR3 na frazę mocno pozycjonowaną przez blogerów zajmujących się pozycjonowaniem, Top 50 od 3 tygodni chociaż fraza zupełnie nie związana z tematyką bloga. Jeden link - nic więcej.

Edytowane przez unnamed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unnamed zapomniałeś dodać, że im więcej g*wnianych linków, tym większa szansa otrzymania bonusa od Wujka G.

Już nie pamiętam kto stwierdził, ale całkowicie się z tą teorią zgadzam, że tanie SEO odejdzie do lamusa. Być może wzrośnie też jakość.

Potrzebujesz linków? Pisz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I całą własną wypowiedzią właśnie dałeś dowód jak daleka przed Tobą droga w świecie pozycjonowania.

A tak nawiasem mówiąc :

"na długi ogon ?? To albo ja mam jakieś cudowne predyzpozycje albo google nade mną czuwa bo na frazę 2 wyrazową gdzie jest ponad 10 milionów wyszukiwań jestem w top 10 już 3 miesiące"

Nie widziałem, że ilość wyświetleń Google ma szczególne znaczenie w ocenie konkurencyjności frazy. :brawa:

siciliano - ja to wiem, Ty to wiesz .... ale nie wiem jak tam badania ;)

Mam wrażenie że kłócę się z multikontem ale cóż ;)

Ja się z Tobą nie kłócę. Ja podaje argumenty. Cały czas nie możesz pojąć, że własne zaplecze jest bardzo ważne i cenniejsze od katalogów i precli i tam gdzie Ty musisz wstawić 10 linków, ja wstawię jeden i wystarczy, dlatego w przypadku pozycjonowania kilku, kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu stron nawet na dość proste frazy opłaca się posiadać własne zaplecze tematyczne i każdy kto powie, że nie to jest heretykiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności