Skocz do zawartości

Budowanie zaplecza


cashmajster

Rekomendowane odpowiedzi

aha Twoim zdanie adder to cale SEO. Ok masz prawo. A co do zaplecza i linkowania, to liczy sie tu czynnik wartosci linka z czegoś co jest wartosciowe, a nie... mam addera i mam zaplecza, wiec jesli z rok czasu poexperymentujesz to porozmawiamy.

a jak jeszcze Ci malo to mozemy zrobic zawody na slaba fraze ty z pr 4 ja na pr 0 :lol:

i zobaczymy jak sie ma pr do pozycji ;)

Po pierwsze gdzie ja napisałem ze adder to cale zaplecze?? Chyba adder służy do podlinkowani właśnie zaplecza.

Nigdzie nie napisałem ze ma sie tylko opierać na adderze, a tym bardziej nie pisałem nic o PR.

To teraz powiedz mi co jest bardziej wartościowe : 2000 linków z addera plus 10 wartościowych z własnego zaplecza do którego zresztą prowadzi kolejne 2 tys linków z addera, czy tylko 10 linków z własnego zaplecza ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yoogi to co napisałem nie jest zbyt piękne :lol:

1) zaplecza najlepiej nie linkować między sobą

2) wartościowe serwisy można stawiac na wordpressie, texty napisać samemu

3) zauważcie, że proponowane tempo jest 25 / mies = pracujemy codziennie

4) jak na tym zarobić?

jest kilkaset zapytań, które można od 0 wypozycjonować do top 10 w przeciągu 6 mies i świetnie na tym zarabiać. Pomyślcie jacy inwestorzy chętnie zaplacą 1000 pln miesięcznie za 3 keywordy - prawie każdy.

no to 25 k miesięcznie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam pracuję w całkiem sporej firmie pozycjonerskiej...

model jaki przedstawiłem jest dla ludzi, którzy nie mając za dużo kasy a mając czas ....

ja czasu nie mam :lol: czasem bawię się jedynie w małe pozycjonowania dla znajomych, rodziny itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaplecza nie linkować między sobą? Dlaczego...?

Bo właśnie w tym momencie pojawia sie teoria spiskowa jeśli chodzi o banowanie zaplecza. Oczywiście spamy mogą pobanować, ale wartościowe strony już nie. choć coraz ciężej określić co jest wartościowe w tych smieciach :lol:.

Jak maja banowac po tym jak mam zaplecze po linkowane to muszę dawać po linku do konkurencji. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czachapl, ok przyjmijmy jędną ważną rzecz do świadomości, nie narzucam komuś, że źle robi, każy robi co intuicyjne mu bardziej w oczach rośnie. :)

Zaplecza się nie linkuje raczej "jak toś chce to proszę" var1at napisał tu bardzo merytorycznie i przede wszystkim do myślenia, po części jednoznacznie określił fakt pozycjonowania efektownego z faktem pozycjonowanie nie efktywnego na tyle ile można by było.

Teraz napiszę moje osobiste zdanie na temat zaplecza i linkowania, pomiędzy sobą, bądź i nie. Meritum linkowania katalogowania co ono ma za zadanie? Czyżby zdobywanie linków ręcznie czy automatyczne nie ważne jak, miało za zadanie zwiększać algorytm zwany jako page rank? Zecydowanie tak. Ok, ale po co jak PR nie ma już ostatniego słowa Setki osób będą to komenowały, ale fakt faktem rynek i biznes o PageRank przechodzi w zapomnienie, po drugie tworzenie zaplecza nie wiem dla mnie zaplecze to bardzo wartościowa strona tematycznie, po optymalizacji tekstu (SEO Copywriting), kodu. Która na dane frazy śrenio mocne na fresh domenie, tuż po indeksacji znajduję się na top15, wartościwa strona dla G ? Chyba tak i mając 10, a nawet 30 takich stron... :) Linkowanie zaplecza nie mam na myśli śmiecenia programami, dodawania do katalogów...(...) wartość linku na stronę docelową. Nie będe się rozpisywał więcej, po prostu trzeba włożyć wysiłek, z bardzo dobrym efektem. Nie linkowanie, które wzniesie stronę chwilowo o kilka oczek...z pozycji entej.

pozdrawiam.

how to keep a good position at google ?...

I like that... :]

pozdrawiam Grejf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czyżby zdobywanie linków ręcznie czy automatyczne nie ważne jak, miało za zadanie zwiększać algorytm zwany jako page rank? Zecydowanie tak

Zdecydowanie nie.

Linkowanie zaplecza ma zupełnie inny cel. Chodzi o pozyskanie linków tematycznych do strony docelowej.

Linkowanie zaplecza nie mam na myśli śmiecenia programami, dodawania do katalogów...

A cóż za różnica, czy śmiecisz ręcznie czy automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie.

Linkowanie zaplecza ma zupełnie inny cel. Chodzi o pozyskanie linków tematycznych do strony docelowej.

(...)

A cóż za różnica, czy śmiecisz ręcznie czy automatycznie.

Podstawowe pytanie: Czy linkowanie automatyczne za pomocą addera umożliwa uzyskanie tematycznego linka?

Czy sam tematyczny anchor text wystarczy? A może wazne jest z jakiej strony taki link wychodzi? A może ważne jest to, że typowy link "uzyskany" za pomoca addera pochodzi z katalogu ktory często jest w indexie uzupelniającym, wychodzi z niego kilka tysiecy linkow, każdy z innym "tematem", a dodatkowo jedyną trescią takiego katalogu są... linki :)

Z doświadczenia wiem, że takie używanie katalogów (większości katalogów) raczej mija sie z celem... Zdarzało mi się "przejmować" pozycjonowanie po osobach, ktore używały głównie addera, a ktorym sie nie udało i wystarczyło tylko zoptymalizowac stronę, dodać nawet tylko 2-3 tematyczne linki i strona pięknie powędrowała o kilkaset pozycji w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wg. mnie calkowicie darmowym sposobem jest zakladanie blogow.. Linkujesz w innych blogach pr6 itp uzyskujesz wysokie pr itp.. Poniewaz external nofollow nie blokuje calkowicie linka a jedynie czesc mocy, Twoje blogi zyskuja w sile ioraz wzrostem pr.. Calkowicie darmowe i skuteczne..

Bylbym wdzieczny za liste stron, na ktorych mozna zalozyc bloga.. Niestety w PL jest ich malo..

A tak przy okazji.. Jaki sens jest dodawac do precelkow skoro wiekszosc z nich ma blokade wychodzacych..?

Edytowane przez callisto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby uzyskać tematyczne linki nie obywa się bez budowania zaplecza dla każdego klienta osobno.

Fajnie jest mieć kilku klientów z tej samej branży, którzy nie są dla siebie bezpośrednią konkurencją..

Jeżeli chodzi o wygląd, zawartość i schemat linkowania zaplecza to zerknijcie na rysunek:

https://www.adam.krywko.pl/jak-linkowac

Niskobudżetowy ale treściwy. MS Paint też się czasem przydaje :)

Uwagi, korekty, propozycje zmian, oczywiście mile widziane.

Jestem w potrzebie - sprzedaje
cenne domeny regionalne za ułamek wartości
tylko do końca tyg. < link do ogłoszenia >

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemano

co sadzicie o zrobieniu zaplecza na skryptach z filmikami? Mam dobry skrypt, i kazda baze moghe miec unikalna, sam bym ja tworzyl, np po 15tys filmików, tylko czy to jest na dluzsza mete? jak wiadomo, ostatnio sa jakeis akcje z prawem polskim i filmikami... mysle czy by tak zarejetsrowac 50 domen .info i zrobic unikalne zaplecze z filmikami

edit: zaplecze chce zrobić pod systemy wymiany linków

Edytowane przez Marlon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Nazywam sie Robert i jest to moj pierwszy post,takze prosilbym o wyrozumialosc.

Nalezy do grupy ludzi,ktorzy ciezka praca "dopna swego".Mam kapital i napewno bedzie mi latwiej zaczac...

Ale mam kilka pytan.

Mowiono tutaj o budowie zaplecza(ze trzeba zbudowac jak najwieksza ilosc stron dodac do katalogow i linkowac do strony pozycjonujacej)

Ja buduje serwis anglojezyczny.

Jesli znam setki forum gdzie moge postawic post,uzywac anchor text to to tez jest moje zaplecze?(jaka jest sila takiego zaplecza)

Czy jesli na mojej glownej pozycjonowanej stronie mam 100 podstron(zaindexowanych) to tez jest moje zaplecze?

Czemu katalogujemy zaplecze i linkujemy do strony pozycjonowanej a nie odrazu katalogujemy strone pozycjonowana?

Wiele zachodnich firm oglasza sie ,ze doda do 1000,s katalogow.Czy warto to zrobic?Jesli tak to co ja mam tam dodac?

Wlasna pozycjonowana strone?Na ogol do katalogow dodaje link z jakims opisem bez anchor textu.Jaka jest tego sila?

Ostatnio wpadlem na pomysl z zona i zrobilem strone dla zartow na zachodni stronach towarzyskich -typu kamerki itd.

Podjudzilem ludzi do wchodzenia na nasza stronke i momentalnie urosla do 5(strona glowna 8).Czy to moglo byc moje zaplecze?Jesli tak to po co mialbym to katalogowac jak naturalnie ranking tej stronce rosnie.

Ostatnio zbudowalem mala polska stronke o pokerze.Dobralem tak tytul,opis i tresc ze wszystko bylo sensownym zlepkiem

slow kluczowych ,fraz.Dodalem do duzych katalogow i dalem platne ogloszenie.Ku mojemu zdziwieniu prawie wszedzie bylem i jestem na pierwzej stronie.Czemu.Ta strona jesze nie ma ranku nawet?

Czy jesli mam dziesiatki grup na google pod roznymi frazami z rankiem 5 i6 to znaczy ze one sa z tego samego ip?

Jak moge to wykorzystac.?

Bylbym wdzieczny za pomoc.Na pewno w dluzszym czasie sam sobie nie poradze.Takze pewnie skorzystam z czyjejs pomocy.

W temacie ktorym sie zajmuje oplaca sie wlozyc "gruba kase' bo wyjmie sie 10 tki razy wieksza.

Mam nadzieje ze ktos mi odpowie.

Z powazanie Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Robercie.

Mam wrażenie, że lepiej zrobiłbyś zakładając nowy, bardziej poukładany temat.

Zadałeś za dużo pytań na raz. Zresztą - odpowiedzi na wszystkie znalazłbyś na tym forum.

Chcesz, żeby ktoś poświęcił swój czas i nauczył Cię czym jest pozycjonowanie?

Znajdziesz tu takie osoby ale musisz sam się bardziej postarać.

Jak Tobie nie bardzo zależy to po co ktoś ma pomagać?

I nie chodzi tu o obietnice przyszłych, jeszcze bardziej rentownych kontraktów czy jeszcze grubszej kasy, chodzi o idee :shout:

Jestem w potrzebie - sprzedaje
cenne domeny regionalne za ułamek wartości
tylko do końca tyg. < link do ogłoszenia >

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności