Skocz do zawartości

Budowanie zaplecza


cashmajster

Rekomendowane odpowiedzi

podziwiam tych którzy tracą czas na rejestowanie sie i wpisywanie unikalnych artykułów w te inne gówna a siła linków jest tak czy inaczej taka sama jak i nie słabsza niż np. z dobrego katalogu.

Też podziwiam tych, którzy do każdego precla inny art wklejają. Dopóki nie miałem dobrej mieszarki to nawet nie zaglądałem do spisu. Ale teraz mam mieszarkę "made in Yeden", generuję sobie 500 artów i po kolei wklejam. 95% jest przyjmowane.

Precle są na razie troszkę lepsze od katalogów, bo właściciele je linkują a katalogi już nie (po całej burzy z qlwebami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 stron zbędnego śmiecia. Przebrnąłem 17 jutro resztę dokończę. Tyle ile ludzi się wypowiadało, tyle sposobów można wydobyć spomiędzy wierszów. Szkoda tylko, że niektóre osoby najeżdżają na "wiedzących inaczej".

Mniejsza z tym. Konkrety. Pisano o domenach i subdomenach, stronach z contentem. Linkowaniu, katalogowaniu.

Wygeneruję 50 różnych osłabionych tematycznie stron, gdzie traffic będzie niewielki, każdą stronę muszę zaindeksować, linkować. Był też obrazek typu "zrób to sam". Chciałbym tylko poznać sposób na chociaż półautomatyczne katalogowanie linku.

Pozdro:)

73321314cb3.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem na jednej z podstron (a raczej zauwazylem) obrazek ktory oddawal idee tworzenia zaplecza i odpowiedniego linkowania.

Tzn. katalogi > zaplecze > strona pozycjonowana.

Moje pytanie brzmi:

Czy strona pozycjonowana jest linkowana tylko na stronach zaplecza czy takze w tych katalogach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strona pozycjonowa powinna byc linkowana w katalogach,

i z zaplecza - ale zaplecze to twoje wlasne strony a nie kolegi

mozesz skorzystac z systemów

lub z wymiany

Oferuje miejsce na kilku stronach internetowym, gdzie możesz umieścić:
BANERY REKLAMOWE
ARTYKUŁY PROMOCYJNE, REKLAMOWE, INFORMACYJNE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imho najlepszym zapleczem jest zaplecze naturalne - własne stronki - i jego wartość jest nieoceniona. I jeszcze z ads zawsze coś wpadnie.

Oczywiście na początek trzeba parę katalogów żeby jakieś pkty w systemach linkowania zdobyć ale później samo idzie.

Drukarka przestaje już drukować? Kup tusze i tonery na inkhouse.pl !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehh.. linkowac zaplecze, z drugiej strony nie linkowac a jeszcze inny - linkowac ale nie wzajemnie... jak to jest?

mam przypuszczalnie 15 domen powiazanych tematycznie ze strona Glowna i linkujace do niej (stanowia one zaplecze dla strony glownej...), jako nie nalezy marnowac pieniedzy i wyciskac ile sie da chce stworzyc subdomeny domen z zaplecza i tu pojawia sie problem - jak je linkowac i czy w ogole linkowac? (wiem ze subdomen w obrebie jednej domeny nie nalezy), ale jesli np:

maby domeny A, B, C, D, E....

i kolejno subdomeny A1, A2... B1,B2.... itd

To czy linkowac je do innych domen czy subdomen - A1>B, A2>C, czy wreszcie A3>E6 ?

Przeciez w koncu juz np IP z serwisu A zawedrowal do strony GLOWNEJ (pozycjonowanej), a wiec czy nie bedzie podejrzane jak zawedruje po raz 2 (bo subdomena ma ten sam IP), ale przez inny serwis - w tym przypadku B? Czy takie przetasowania maja sens? Czy google sie polapie jak bedzie wiecej takich powiazan?

Jak wy byscie to zrobili - z gory dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie linkował zaplecza między sobą. Podlinkowałbym to tak.

Zaplecze - linki z katalogów i z systemów wymiany potem z tego zaplecza stronę pozycjonowaną i linki z systemów, kupione.

Sklep dla sportowców w którym znajdziesz Odżywki oraz suplementy diety dla sportowców, sprzęt siłowy i fitness oraz akcesoria do sportów walki i treningowe Hurt-Detal. Szybka wysyłka na terenie polski i za granicę.

Sklep producenta sprzętu siłowego, fitness oraz akcesoriów do sportów walki. Wysoka jakość, przystepne ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co robic z subdomenami zaplecza? jak mam np domene A i subdomeny A1, A2...? Wydawaloby sie, ze to strata kasy niewykorzystanie ich (moge miec ich przeciez duzo wiecej niz domen za ta sama kase). Ale przeciez nie bede wszystkich subdomen A1, A2... linkowal do domeny A - ten sam IP itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przeglądając ten wątek możnaby dojść do wniosku, że na subdomenie możesz sobie postawić jakiś katalog ew. jakąś stronkę nielinkującą domeny głównej tej subdomeny a za to linkującą do innej Twojej domeny.

Bardzo wygodne materace hotelowe - śpij wygodnie i spokojnie.

Źle śpisz? Pomoże Ci psychiatra warszawa.

Na udany wypoczynek odwiedź piknik firmowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przeczytalem ten watek (i kilka innych). Na wiele spraw padlo wreszcie swiatlo w mojej glowie, ale pozostala jedna ktora mnie nurtuje. Chodzi o katalogi. jaka jest roznica miedzy linkiem z mojego katalogu do strony w nim zarejestrowanej a do mojej pozycjonowanej strony? Zeby to mialo sens moja strona musi dostawac z niego znacznie wiecej mocy niz te strony ktore maja w nim linki. jak to jest? no i druga sprawa (wiem miala byc jedna ale to jest powiazane :)) z czego te katalogi czerpia moc? rozumiem katalog w wymaganym linkiem zwrotnym ale taki bez? przeciez do niego nikt chyba nie linkuje a jezeli juz to ilosc BL jest znacznie mniejsza niz linkow wychodzacych. o co tu chodzi :)

KOTEK - tu koty robią zakupy.

Najwyższej jakości karmy dla kotów zapewniają prawidłowy rozwój i zdrowie zwierzaka.

Arystokraktyczne zwierzęta jakimi są konie zyskują coraz szerszą rzeszę zwolenników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu zakładasz, że katalogiem się nikt nie opiekuje? Przecież katalogi to część zaplecza, a takie musi mieć jakąś moc, aby mogło służyć pozycjonowaniu innych stron właściciela tego katalogu. Musi je więc podlinkować we własnym zakresie, jeśli nie wymaga linka zwrotnego.

Pierwszego pytania nie zrozumiałam... chyba już jestem zbyt śpiąca ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności