Skocz do zawartości

Budowanie zaplecza


cashmajster

Rekomendowane odpowiedzi

Co nie znaczy, że to nic nie da.

barblask: wszyscy się tego spodziewamy, prędzej czy później musi nastąpić "pewna" zmiana algorytmu aby utrudnić życie pozycjonerom (o likwidacji nie ma co mówić, bo zarabiają głównie dzięki nam). M.Cutts się nie obija :o

468x60.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony udostępniają narzędzia przydatne tylko i wyłącznie pozycjonerom.

Owszem, zakładają, ze ci pozycjonerzy działają zgodnie z ich wskazówkami.

Mam nieodparte wrażenie, że gdyby pozycjonerzy jakimś cudem zupełnie olali G i zaczęli walczyć wyłącznie o pozycje np. w onecie to ta wyszukiwarka zdobyłaby większość rynku nawet nie zmieniając specjalnie algorytmów. Dlaczego? Bo SERPy byłyby bardziej wartościowe. Ręka rękę myje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze, że napisałeś jakimś cudem...

a swoją drogą ciekaw jestem w jaki sposób google miałoby tępić wszystkie spamiarki? ban? wyindeksowanie? filtr?

Incognito - to tak, tam o pozycjonowaniu, ale nie Ciii, bo się wyda. Nie mów nikomu...

Przyszłość seo - wszyscy mówią to i ja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a swoją drogą ciekaw jestem w jaki sposób google miałoby tępić wszystkie spamiarki? ban? wyindeksowanie? filtr?

Chyba chciałeś napisać "w jaki sposób tępi spamiarki", Tyle, że jeszcze nie mają albo nie wdrażają skutecznego algorytmu. Na razie straszą, dadzą kilka banów, ale jeszcze nie masowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zadać w tym temacie także pytanie.

1) Na jednym koncie hostingowym daję przeważnie 10 stron powiązanych tematycznie. Jedna strona zapleczowa linkuje jedną stronę "porządniejszą". Każda inną. Nie wiem czy wydaję pieniądze w błoto czy nie. Chodzi oczywiście o domeny. Na zapleczu praktycznie nie zarabiam więc 350 zł za odnowę domen wyłożyć w moim przypadku to nie mała kwota. Czy google traktuje gorzej domeny od subdomen?

2) Czy warto robić np: 5 stron na 1 IP, które linkują tylko do jednej strony np: www.abc.pl ?? Czy lepiej 1 IP 1 strona?

Sprzedam punkty systemu wymiany linków Gotlink.pl i Seomatik.pl

Wystawiam faktury VAT. Zapraszam do kontaktu d.szwaba@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google traktuje subdomeny jak każdą inną domenę. Najlepiej jednak jak strony na tych subdomenach się różnią od siebie i nie linkują między sobą.

Z tego co przeważnie ludzie mówią to lepiej na każdą stronę osobne IP, ale według mnie 5 stron na jednym IP nie stanowi problemu.

p.s Rób takie zaplecze by na siebie zarabiało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamierzam to robić. Zauważyłem nawet, że to nie jest trudne. I łatwo zarobić na zapleczu tak, aby wszystko spłaciło się. Jednak chyba lepiej zainwestować w domeny chociażby info. A co do 5 stron na 1 IP linkujących np: do www.abc.pl to na pewno dobry pomysł?

Sprzedam punkty systemu wymiany linków Gotlink.pl i Seomatik.pl

Wystawiam faktury VAT. Zapraszam do kontaktu d.szwaba@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro, jak mówisz, masz na jednym serwerze i na jednej domenie 10 stron zapleczowych i każda linkująca do innej strony pozycjonowanej, to lepszy efekt będzie, jeśli na dwóch hostach i dwóch domenach dasz po 5 stron i każda będzie linkowała do dwóch stron pozycjonowanych :D Wtedy dużo efektywniej wykorzystujesz swoje zaplecze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przeczytałam cały ten temat. Jedno pytanie jakie mi się nasuwa to:

Jeśli budujecie zaplecze ręcznie od zera to przecież nie ma ono żadnej wartości (co najwyżej site pod SWL) więc jaki jest sens katalogowania zaplecza zamiast strony pozycjonowanej?

Darmowe gry flash online - zapraszam :) a tutaj 50 PLN zwrotu za zakład
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby właśnie tą wartość zdobyło. Zaplecze do którego nie prowadzą linki też nie jest wiele warte. Im mocniejsza domena zaplecza, czyli im ma więcej (dobrych) linków tym jest ona bardziej wartościowa dla strony pozycjonowanej. Linki należy zdobywać dla zaplecza i strony właściwej i dodatkowo linkować ją jeszcze z zaplecza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności