Skocz do zawartości

Budowanie zaplecza


cashmajster

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zaś na koniec, po przeczytaniu wszystkiego, co tu napisano , mam dwa pytania :P

1.Jak linkować z zaplecza do strony pozycjonowanej? załózmy ze pozycjonuje stronę A, zapleczem jest strona B. Ze strony B ile mam linków na stronie głównej dać do strony A? Mogę np dac 4 linkow, do poszczegolnych subdomen i głównej, mianowicie A.php, filmy.A.php, muza.A.php itd . czy najlepiej jakby z każdej ze stron B do strony A prowadził jedynie jeden link? :( To samo załóżmy jesli robiłbym wszystko w oparciu na presell, dodam 15 artykułów o tematyce strony A, czy w kazdym z tych artów dodawac link do mojej strony? Udostępniać presla innym? zeby oni dodawali swoje arty? Site wzrośnie, ale czy wartosc moich linkow nie spanie?

2. Czego uzywac jako skrypty do budowania zaplecza? czy procz word pressa, mogą byc takze bardzo łatwe i proste cmsmy ala php fusion itd? :P

Pozdrawiam.

SeoUslugi.pl - tworzenie tekstów oraz zaplecz. Faktura VAT, kilkuletnie doświadczenie poparte opiniami naszych zadowolonych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam jeszcze jedno pytanie,

otóż mam pewien zbiór unikalnych tekstów , dotyczących tematyki strony (mojej strony), która pozycjonuję.

Teraz zrobię sobie zaplecze, nie chce mi sie bawić już w serwisy zaplecza, które mają zarabiać (czyli dodaję forum, tworze społeczność , bannery, reklamy google), po prostu z gotowuch szablonów strob będę robił strony.

I mam teraz pytanie:

czy jeśli załóżmy zrobie 30 podstron w jednym serwisie, to na jednej stronie, z tego co czytałem najlepiej jest dodawać jeden link do strony, która pozycjjonuję (tak? ;) ) , i pytanie : link dodać w formie wplecionej w unikalny tekst, czy np link dodać pod samym logiem (niby im wyzej, tym link mocniejszy)? jaki link lepszy, czy np taki i taki? 2 na jednej podstronie do 1nego serwisu, który pozycjonuję.

A drugie pytanie, w kwestii siły zaplecza, a szczegolnie (wiem, ze teraz to czysto teoretyczne dane, ale jednak wazne) PR. Z samych katalogów pr sobie nie nabiję dla strony zaplecza, no może skoczy na jeden, ale...

Co zrobić , aby nabić sobie pr strony, którą pozycjonuję? Znam metody oczywiście :D , ale chodzi mi głównie jesli oparłbym pozycjonowanie strony w 90% na moim zapleczu. Muszę wtedy nabić pr kazdej strony z zaplecza, dodając zapleczowki do precli, katalogów itd? Troche to roboty będzie..

SeoUslugi.pl - tworzenie tekstów oraz zaplecz. Faktura VAT, kilkuletnie doświadczenie poparte opiniami naszych zadowolonych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić , aby nabić sobie pr strony, którą pozycjonuję? Znam metody oczywiście :) , ale chodzi mi głównie jesli oparłbym pozycjonowanie strony w 90% na moim zapleczu. Muszę wtedy nabić pr kazdej strony z zaplecza, dodając zapleczowki do precli, katalogów itd? Troche to roboty będzie..

Dobrego PR katalogami nie nabijesz. Wykup linki po dwa, trzy na stronkę z wysokim PR i oto masz. ;-) Katalogami i presellami pewno dobiłbyś do PR 3.

Możesz też zainteresować się wymianą linków - chociażby w odpowiednim dziale na tym forum.

Ogólnotematyczny katalog stron - moderowany katalog na domenie z 2001 roku. Moderowany minimum 2 razy dziennie. PR 3, megaszybka indeksacja. Dodaj swój unikalny wpis już dziś.

Ostatnio dodane strony w katalogu.

najpiękniejsze kobiety świata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, załóżmy ze pozycjonuje strone o filmie Transporter.

Strona na zaplecze to strona o filmie np Ojciec Chrzestny. Na zapleczówce, jako treść, powinienem dodawać artykuły dotyczące tematyki zaplecza- ojciec chrzestny, czy np arty z linkami do transportera? Czy mieszać, jedna strona o tematce zaplecza, dryga strony pozycjonowanej?

No i powtorze pytanei, co jest lepsze, link na każdej stronie na gorze strony do strony pozycjonowanej, czy link wpleciony w tekst? czy i to i to?

SeoUslugi.pl - tworzenie tekstów oraz zaplecz. Faktura VAT, kilkuletnie doświadczenie poparte opiniami naszych zadowolonych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też prawda, w sumie zapomniałem o tym wspomnieć. Zawsze po prostu robie - weźmy np. frazę "auta" - jak wspomniałem - tematyczny autoblog, gdzie w treści pojawia się te słowo i jego odmiany + linkuje to wszystko z anchorem "auta" z SWLi. Nie muszę mówić, że link do strony pozycjonowanej ma także anchor auta :D. Ot 100% tematyczne zaplecze dla Googielka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio co prawda mniej ich stawiam, ale jakoś się trzymają :P. Nawet o dziwo niektóre z AdSensem. Podobny myk można tak na prawdę zrobić z każdym skryptem. Kiedyś pod zaplecze jednej stronki postawiłem kilka Qlwebów. Ot keyword w nazwie katalogu, tak, że był w title'u na każdej podstronie, w templacie w <h1> słowo kluczowe, trochę treści (co prawda na każdej stronie wtedy pojawiała się taka sama ale nie szkodzi). No i link z anchorem tym samym co keyword w title i h1. Podlinkowane SWL'ami - Google łyknęło to ostro (site: jednego Qlweba nawet do 50k) i stronę dopaliło to na prawdę mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze staram się budować tematyczne zaplecze (czy to spamy, czy wartościowy content). Wiadomo, że ni chodzi tam o tzw anchor PR przekazywany stronie pozycjonownej.

Mam pytanie do wszystkich innej natury....

W moim zwyczaju jest wykorzystywanie domeny i kilku subdomen. Zastanawiam się jak to wszystko poskładać. Weźmy taki całkiem skrajny przykład 10 domen, na każdej trzy subdomeny. Każda domena ma na stronie głównej tematyczny ręcznie pisany content, na jednej subdomenie powiedzmy jakieś wierszyki, na drugiej jakieś opisy gg, na kolejnej precla, na następnej katalog itd... Chodzi o to, że oddzielnie wszystkie są zróżnicowane, ale jeśli wziąć całe domeny z poddomenami są identyczne (nie biorąc pod uwagę treść która jest wszędzie inna).

Mówiąc o skrajnym przykładzie miałem na myśli te katalogi, opisy gg i autoblogi.

Proszę o podzielenie się doświadczeniami i przemyśleniami na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Warunki użytkowania Polityka prywatności